Adófórum

Adózási és számviteli információk

még mindig 08TAFA-E vállalkozó és őstermelő

Ellenőrzés

még mindig 08TAFA-E vállalkozó és őstermelő

HozzászólásSzerző: Napraforgó » vas. dec. 09, 2007 9:52 am

Szia! A Bahama tiszta ügy! oda csak pénz és IDŐ kell, abban biztos vagyok hogy egyikünk sem fog elmenni decemberben!  A többi is kezd tisztulni, de az "én bevallásom" még mindig zavaros. Üdv.
Napraforgó
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

még mindig 08TAFA-E vállalkozó és őstermelő

HozzászólásSzerző: adotanacs » vas. dec. 09, 2007 10:04 am

Minek a pénz, ha idő nincs, minek az idő ha pénz nincs, de hogy egyik se legyen az már csucs. Ani
adotanacs
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

még mindig 08TAFA-E vállalkozó és őstermelő

HozzászólásSzerző: Napraforgó » vas. dec. 09, 2007 10:13 am

Nagyon szép és igaz eszmefuttatás! De hogy ránk csak a 3. igaz..........? vajon mi rosszat  tettünk előző életünkben? Mert most dolgozunk mint az állat...
Napraforgó
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

még mindig 08TAFA-E vállalkozó és őstermelő

HozzászólásSzerző: melcsi62 » vas. dec. 09, 2007 10:47 am

Sziasztok!

Én a mezőgazdasági őstermelővel,kistermelővel, stb. csak annyira vagyok képben, hogy mikor olvasom az SZJA, stb.tv-t látom, hogy igy a mezőgazdasági..., meg úgy. Tehát nem is tudok bele szólni. De ha tudatlanságomban valamelyikőtök tudna abban segíteni, hogy az egyik cég tulajdonosomnak van valami földje, amit kiad használatra, s rendre nincs jövedelme ebből a bevallása szerint : neki is kell kérni adószámot?

Illetve: minden olyan magánszemélynek kell kérnie adószámot (menteset,vagy ÁFÁ-sat) aki (nem családi gazdaaságban!) valamilyen formában mezőgazdasági tevékenység tekintetében érintett?

Mert ha igen legalább szólok neki, hogy keresse meg ezzel a dologgal azt, aki a mezőgazdasági tev.bevétel,költség nyilvántartást vezeti és mndenévben kitölti a bevallás erre vonatkozó részét (az a cég, aki használja a földjét). 

melcsi62
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:16 am

még mindig 08TAFA-E vállalkozó és őstermelő

HozzászólásSzerző: valterjozsefne » vas. dec. 09, 2007 11:58 am

Szia!  Mentes  az adó alól a termőföld-bérbeadásból származó bevétel, ha a termőföld haszonbérbeadása alapjául szolgáló, határozott időre kötött megállapodás( szerződés) alapján a haszonbérlet időtartama az 5 évet eléri. Szja tv. 74 & (2)

(5) A termőfold-bérbeadásból származó jöv. adókötelezettségére vonatkozó szabályokat az adózás rendjéről szóló tv. határozza meg.

Én úgy gondolom,  aki nem hobbi szinten foglalkozik mezőgazdasággal, tehát értékesít, akkor annak kérni kell adószámot (és küldeni kell a 08TAFA-t), mert kell a felvásárlási jegyhez,azonkívül, ha fölöslege van csak nyugtával számlával értékesíthet, azt, pedig tudjuk csak adószámra adnak. Mária

valterjozsefne
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

még mindig 08TAFA-E vállalkozó és őstermelő

HozzászólásSzerző: melcsi62 » vas. dec. 09, 2007 12:15 pm

Köszönöm Mária!

de szerintem ez nem bérbeadja, hanem a cég gazdálkodik a földjén, az ő nevére állítják ki a szántási, stb. számlákat és a végén valamilyen értékbe számítva kapja a takarmányt, vagy az árát. Egy biztos a magánszemélyes adóbevallásban a mezőgazdasági akármire vonatkozó lapokat tölteni kell neki, de nem volt adószáma az tuti. Szerintem olyan gázolaj visszatérítést is számoltak el a nevére. Tőlem olyan távol áll ez az egész őstermelés,kistermelés, hogy ha neki is futok a törvényértelmezésnek e tekintetben, hát az első egy-két szakasz után feladom, minden bizonnyal azért is mert már nagyon régen a kereskedelem, vegyipar, építőiar, mérnöki egyéb szolgáltatás inkább a területem, az is cégekre vonatkozóan.   

melcsi62
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:16 am

még mindig 08TAFA-E vállalkozó és őstermelő

HozzászólásSzerző: kohnmari » vas. dec. 09, 2007 12:26 pm

Szia Melcsi!

Az általad leírtak alapján az illető őstermelő, mindenképp szólj neki, hogy kérjen adószámot, mert jövőre a cég nem tudja tőle felvásárolni a terményt. Üdv. Mari

kohnmari
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

még mindig 08TAFA-E vállalkozó és őstermelő

HozzászólásSzerző: melcsi62 » vas. dec. 09, 2007 12:31 pm

Köszönöm!
melcsi62
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:16 am

még mindig 08TAFA-E vállalkozó és őstermelő

HozzászólásSzerző: valterjozsefne » vas. dec. 09, 2007 1:13 pm

Szia Melcsi! Akkor, ha jól értem, a cég elvégez minden munkálatot a földön, ezt ki

is számlázza a föld tulajdonosának, a  betakarítás után számolnak el. Gondolom a vég-

termék értékéből a költségek levonása után a megmaradt értéket vagy természetben kapja

a tulajdonos és értékesíti felvásárlónak, mint őstermelő, ekkor már kell az adószám. Amennyiben magánszemélynek adja el akkor is kell, mert nyugtát, vagy számlát kell adni.

2007-ben ez a bevétel akár pénzben kapta, mert felvásárolta a cég ,akár terménybe kapta és máshol értékesített, ha a 600e Ft-ot meghaladta bevallási kötelezettsége lett.( Még nem tudom, 2008-ban marad –e ez a mentesség) Ne tudom, sikerült-e érthetően leírnom

Mária

valterjozsefne
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

még mindig 08TAFA-E vállalkozó és őstermelő

HozzászólásSzerző: melcsi62 » vas. dec. 09, 2007 1:43 pm

Szia Mária!

Mint mondottam én még olvasásilag is messze elkerültem mindig ezt a mezőgazdasági dolgot, igen valahogy úgy van, ahogy írtad. Szerintem, mikor terményt kap - azt úgy eladja "feketén", mint a szél mondván akár ő saját maga is felhasnálhatná. Minden esetre szólok neki, hogy valami nagy kavarás van a mezőgazdasági ős.. kis,-termelőkre ( meg még nem tudom hányféle fogalom van erre), menjen ezen kérdésben jártas könyvelőhöz, adótanácsadóhoz. Én itt a feltöltések közepette biztos, hogy nem állok neki ennek a mezőgazdasági őstermelős élvezetnek.

Olvastam a kérdés-válaszaitokat ebben a kérdésben 07T101, 8TAFA-E, meg még valami VPOP-s regisztrálást is . MINDEN ELISMERÉSEM A TIÉTEK. Én már az ilyen tevékenység elszámolásába - nincs az a pénz amiért beszállnék.  

melcsi62
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:16 am

ElőzőKövetkező

Vissza: Ellenőrzés

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 11 vendég

cron