Adófórum

Adózási és számviteli információk

még mindig 08TAFA-E vállalkozó és őstermelő

Ellenőrzés

még mindig 08TAFA-E vállalkozó és őstermelő

HozzászólásSzerző: kati1012 » szomb. dec. 08, 2007 7:17 pm

Tájékoztató 
az elektronikus jövedéki- és energiaadó bevallások


Tájékoztatjuk Tisztelt Ügyfeleinket, hogy az elektronikus adóbevallásokra történő zavartalan áttérés érdekében a Vám- és Pénzügyőrség folyamatosan lehetőséget biztosít ügyfeleinek az elektronikus adóbevallás tesztelésére.

Tekintettel arra, hogy a Miniszterelnöki Hivatal Elektronikuskormányzat-központja által működtetett Központi Elektronikus Szolgáltató Rendszer nem teszi lehetővé a teszt üzenetek Ügyfélkapun keresztüli beküldését, a tesztelésre kizárólag a Vám- és Pénzügyőrség által működtetett OpenKKK weboldalon található ismertetőben leírt módon van lehetőség.

Vám- és Pénzügyőrség Országos Parancsnoksága


ERRE GONDOLTÁL?

kati1012
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:15 am

még mindig 08TAFA-E vállalkozó és őstermelő

HozzászólásSzerző: kohnmari » szomb. dec. 08, 2007 8:08 pm

Köszi Kati, erre. Te már teszteltél?
kohnmari
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

még mindig 08TAFA-E vállalkozó és őstermelő

HozzászólásSzerző: kati1012 » szomb. dec. 08, 2007 8:16 pm

Nem, még nem teszteltem. Csak nem azt mondjátok, hogy ezt is a könyvelőknek kell megcsinálni? 
kati1012
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:15 am

még mindig 08TAFA-E vállalkozó és őstermelő

HozzászólásSzerző: jános123 » szomb. dec. 08, 2007 8:22 pm

?
jános123
 
Hozzászólások: 1
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:16 am

még mindig 08TAFA-E vállalkozó és őstermelő

HozzászólásSzerző: Napraforgó » vas. dec. 09, 2007 8:14 am

Szia! Ez a fórum a világ egyik legjobb találmánya!!!!!!!!!!!! Most hallok először róla. Kösz az infót. Üdv:Napraforgó
Napraforgó
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

még mindig 08TAFA-E vállalkozó és őstermelő

HozzászólásSzerző: Napraforgó » vas. dec. 09, 2007 8:18 am

Sziasztok! Szép jóreggelt!

Így pihent aggyal azon gondolkodám, lehet hogy TÚLLIHEGEM a dolgokat? Tulajdonképpen biztosan kell NEKEM a 08TAFA-E-t benyújtani??? Hiszen van adószámom, minden változás és a tev.körök be vannak jelentve, nem akarok módosítást...  Üdv:Napraforgó

Napraforgó
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

még mindig 08TAFA-E vállalkozó és őstermelő

HozzászólásSzerző: kohnmari » vas. dec. 09, 2007 8:23 am

Szia Napraforgó!

Nem liheged túl a dolgot. Az őstermelői miatt az általános szabályoktól eltérő (különleges adózási mód) választását meg kell erősíteni.

A VPOP-s gázolaj jövedéki adó visszaigénylés is ránk lesz lőcsölve, legalábbis nálam az őstermelők, vállalkozók kijelentik, hogy ők nem értenek a számítógéphez. (Igaz, már hallani, hogy az őstermelők ingyen kapnak számítógépet, de nálam egyik sem fogja megtanulni.)

Üdv. Mari

kohnmari
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

még mindig 08TAFA-E vállalkozó és őstermelő

HozzászólásSzerző: Napraforgó » vas. dec. 09, 2007 8:42 am

Szia Mari!

Csak arra gondoltam a "túllihegésnél", ha olyan szerencsés lennék (nem könyvelő), hogy az egész hónapot valahol a spanyol tengerparton tölteném, tudom hogy az adózásaim rendben, változtatni nem akarok....és mert a hazai "okosok" kitaláltak egy új törvényt szinte decemberben, én kis állampolgárka  elveszíteném a törvényadta számomra "kedvezőbb" feltételeket?  No persze fekhetnék kórházban eszméletlenül is (bár akkor inkább a tengerpart). Valahol sérti az "emberi jogaimat" ?

Napraforgó
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

még mindig 08TAFA-E vállalkozó és őstermelő

HozzászólásSzerző: Napraforgó » vas. dec. 09, 2007 8:45 am

Szia! Már egyszer írtál erről az "ingyen számítógépről". MI EZ?

És vissza a 08TAFA-hoz. A CSAK egyéni vállalkozónak nem kell, ha semmin sem kíván változtatni, ugye?

Napraforgó
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

még mindig 08TAFA-E vállalkozó és őstermelő

HozzászólásSzerző: kohnmari » vas. dec. 09, 2007 8:59 am

Szia Napraforgó!

Foglaltál már helyet szilveszterre a Bahamákra? Légyszives nekem is intézd.

Vissza a valóságba. A 08TAFA-hoz, az a kitétel, hogy aki általános szabályok szerint adózik, annak nem kell beküldenie. Azt hozzátették, hogy aki pl. a  bérbeadásra tárgyi mentes helyett az általános szabályt választotta és azt kivánja jövőre is, annak meg kell erősítenie a választást. Különben már tiszta katyvasz az egész nyilatkozatosdi.

Az ingyen számítógép lehetőségét valamelyik őstermelőm olvasta valahol. Én is olvastam valamit, de én úgy emlékszem, hogy kedvezményes számítógép vásárlási lehetőségről írtak. Azért dobtam be, hogy hátha hallottatok róla valamit.

Üdv. Mari

kohnmari
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

ElőzőKövetkező

Vissza: Ellenőrzés

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 6 vendég