Adófórum

Adózási és számviteli információk

még mindig 08TAFA-E vállalkozó és őstermelő

Ellenőrzés

még mindig 08TAFA-E vállalkozó és őstermelő

HozzászólásSzerző: GyörgynéGabi » vas. dec. 09, 2007 5:05 pm

Sziasztok!

Nagyon egyetértek Veletek! Már ami a Bahamákat ill a többit ileti:-(( 

Lehet, hogy nem elég figyelmes voltam , de az eredeti kérdést megfejtettétek már?

Azaz, hogy a 10 blokkban mit jelöljön egy alanyiam válallkozó az östermelésére, vagy egy "sima" őstermelő, ha felvásárlásijegyre és magánszemélynek is értékesít?

Másik kérdésem még az lenne, hogy a piacon árusító állíthat ki nyugtát?Én eddig úgy értelmeztem , hogy a különleges jogállású adóalany csak számlát állíthat ki. Azért az mégiscsak agyrém lenne, ha Bözsi néni (Józsi bácsi:-)) mondjuk 1 kg mézről SZÁMLÁT állít ki.  

Köszönöm válaszotok.

üdv Gabi 

 

GyörgynéGabi
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:17 am

még mindig 08TAFA-E vállalkozó és őstermelő

HozzászólásSzerző: kohnmari » vas. dec. 09, 2007 5:30 pm

Szia Gabi!

Igaz, "kicsit" már eltértünk az eredeti kérdéstől. Arra a megállapításra jutottunk - többségében - , hogy amennyiben alanyi mentest és kompenzációst is akar választani, akkor a 10-es blokkban a 4-est kell jelölni.

Másik kérdésedre, feltettem egy kérdést 07T101- őstermelőnek címmel (nyitott, 2007.12.07.), ha megkeresed, Garbo a 27. sz. válaszában idézte az APEH december 7-i állásfoglalását, amiben az szerepel, hogy pl. piacon nyugta és számla is használható.

Megkezdtem az utaslista írását.

Üdv. Mari

kohnmari
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

még mindig 08TAFA-E vállalkozó és őstermelő

HozzászólásSzerző: Napraforgó » vas. dec. 09, 2007 7:34 pm

Szia! Azt hiszem Marira hallgatok a 10.blokk/4.pontnál (ő nagyon profi az őstermelőknél, én mg-ben és ev-ben is csak "kicsiknek" és magamnak könyvelek, így kisebb a rálátásom és a tapasztalatom).

A számla és a nyugtával kapcsolatosan az a véleményem, hogy a számla az elsődleges, de ha nem kérnek számlát (nem pénztárgépesnél)  nyugtát mindig kellene adni. Így a piacon elég a nyugta, ha a vevő  nem kér számlát. De mindkettőre fel kell készülni. Szerintem a "csillagszóró hadművelet" jövőre a mg.termelőket fogja bombázni. Üdv:napraforgó

Napraforgó
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

még mindig 08TAFA-E vállalkozó és őstermelő

HozzászólásSzerző: GyörgynéGabi » vas. dec. 09, 2007 7:49 pm

Köszönöm!

Akkor 10 blokk 4.

A számla adással kapcsolatban az ADÓKÓDEX magyarázata zavart meg, de ha már van rá APEH állásfoglalás legalább ez egyértelmű .

Én tavaly vállaltam el pár őstermelő járulék bevallását, de inen már mindenki úgy tekinti, hogy nekem mindent tudnom kell ezzel kapcsolatban is. Már előre nagyon félek akkor a gázolaj  visszatérítéstől is , mert " természetesen" majd azt is tőlem várják.

Utaslista OK. Csak azt ígérjétek meg, hogy a szilveszter estét nem a gép előtt töltitek! 

GyörgynéGabi
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:17 am

még mindig 08TAFA-E vállalkozó és őstermelő

HozzászólásSzerző: Napraforgó » vas. dec. 09, 2007 9:05 pm

Szia! Hát igen, a gázolaj sem lesz semmi! Főleg hogy a VPOP még jobban büntet mint az APEH (és ott ráadásul némelyik nem is valami agytröszt, inkább  igazi "finánc". Engem a saját kis pincémben lévő saját kis borom nyilvántartásában 2 LITER bor elírásáért 5 EZER forintra büntettek. Pedig egyértelmű elírás volt. (8-5=5)???  Bementem a központjukba, és mondtam ha azért büntetnek mert annyit sem tudok mint egy óvodás:elfogadom, de ne írjanak 3 oldalt arról, milyen jövedéki törvénysértést követtem el. Persze nem törölték.

De visszatérve a gázolajra: nekünk kell majd kiszámolni a műveletekre/műv.ágra elszámolható mennyiséget is, passzintgatva hogy "meg vette-e már előre" az a heti felhasználást vagy netán volt-e nyilvántartott készlete..? 

Inkább írj fel az utaslistára, szilveszterkor meg unokázni fogok...

Napraforgó
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

még mindig 08TAFA-E vállalkozó és őstermelő

HozzászólásSzerző: zsazsa65 » csüt. dec. 13, 2007 12:50 pm

Segitséééééég!

Azt hiszem eljutottam a csúcsig.... Nemzetközi fuvarozónak nyilatkoznék az MNB középárfolyamáról ezen a csodálatos nyomtatványon, és azt olvasom a kitöltésibe, hogy minden státuszát ujra meg kell erősiteni, ha beadom. Igen de a 12-es sor: közösségi adószám igénylése. X-eljem be????hisz már van neki.....

 

zsazsa65
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:12 am

Előző

Vissza: Ellenőrzés

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 2 vendég