Adófórum

Adózási és számviteli információk

Jövedéki adó ellenőrzés VII

Ellenőrzés

Jövedéki adó ellenőrzés VII

HozzászólásSzerző: Rozalinda » csüt. jan. 01, 1970 1:00 am

Felhivom  az  érdeklődők  figyelmét,  hogy  feltettem  a  hivatalos  döntést  a  kérdéssorozat I-VI  kérdéseinél.   Akit  érdekel  tanuljon  belőle.  Nem  igen  szokták  a  fórumozók  olvasni  a  lezárt  kérdéseket,  ezért   itt -  igy  hivnálak  meg  az  eset  tanulmányozására és vélemény  alkotásra.   
Rozalinda
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

Jövedéki adó ellenőrzés VII

HozzászólásSzerző: Rozalinda » vas. nov. 25, 2007 8:26 pm

Változás  2008-tól,  hogy  a  szarvasmarha ágazatban  felhasznált gázolaj  utáni jövedéki adó visszatérités  megszünik.

A  hektárankénti  felső  korlát   egységesen  évi  97  liter  lesz,  függetlenül  a  müvelési  ágtól:   mármint   szántó,  kert,  gyümölcsös, szőlő,  gyep,  halastó, erdő.   Visszatérités  mértéke  a  jöv. adó  80 %-a.

Rozalinda
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

Jövedéki adó ellenőrzés VII

HozzászólásSzerző: Kata2 » szer. jan. 16, 2008 9:18 pm

Szia Rozalinda!

Segítségedet szeretném kérni a jövedéki adó elszámolásával, kapcsolatban! Sajnos én idén találkoztam ezzel a támogatásal, és nem igazán láttom át!
Olvastam a jövedéki adóval kapcsolatos tapasztalataidat kérdésem az lenne, hogy ezt a támogatást te hova könyveled? Egyéb bevételek közé?
Mikor elküldjük az üzemanyag számlákat a VPOP-nak, én az összeset lefénymásolom és lekönyvelem! Minden küldött üzemanyagot lekönyvelhetek? Olvastam hogy valamit nyitóba is be kell tenni- ezt nem igazán értem!
Teljesen tanácstalan vagyok! Várom a segítségedet!

Kata2
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:16 am


Vissza: Ellenőrzés

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 9 vendég

cron