Adófórum

Adózási és számviteli információk

Büntetés 0758 miatt!

Ellenőrzés

Büntetés 0758 miatt!

HozzászólásSzerző: jános123 » csüt. okt. 11, 2007 1:18 pm

Tisztelt Furio!

Leadtad az általam leírt 2 db bejelentő lapot, és van-e a leadásról igazolásod?

07T1041, 07T102E

Üdv.: János

jános123
 
Hozzászólások: 1
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:16 am

Büntetés 0758 miatt!

HozzászólásSzerző: garbo50 » csüt. okt. 11, 2007 1:23 pm

Szia!

A fellebbezés valóban úgy tűnik jogos. Azonban ne a kitöltési utmutatóra hivatkozz  a beadásánál, hanem az art.-re

Adóbevallás
31. §

(2) A munkáltató, a kifizető (ideértve az egyéni vállalkozónak nem minősülő magánszemély munkáltatót is), illetőleg az 52. § (4) bekezdésének l), p), r), s) és t) pontjaiban meghatározottak a rájuk vonatkozó bevallási gyakoriságtól függetlenül, havonként, a tárgyhót követő hó 12-éig elektronikus úton bevallást tesznek az adó- és/vagy társadalombiztosítási kötelezettséget eredményező, magánszemélyeknek teljesített kifizetésekkel, juttatásokkal összefüggő valamennyi adóról - kivéve a kamatjövedelem adóról -, járulékról és az alábbi adatokról:


(7) Az a biztosított egyéni vállalkozó, aki egyidejűleg munkaviszonyban is áll és foglalkoztatása eléri a heti 36 órát, a (2) bekezdés szerinti havi bevallás és adatszolgáltatás benyújtására - saját maga vonatkozásában - nem kötelezett azon időszakra, amelyre vonatkozóan vállalkozói kivétet nem számol el, illetőleg az átalányadózást választó vagy az egyszerűsített vállalkozói adó szabályai szerint adózó egyéni vállalkozó bevételt nem szerez.

Üdv. 

garbo50
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

Büntetés 0758 miatt!

HozzászólásSzerző: validitas » csüt. okt. 11, 2007 1:44 pm

 "Az útmutató megfelelő oldalát is kinyomtatnám a fellebbezéshez, ugyan olvassák már el!"

 

Én sem úgy gondoltam, hogy a fellebbezésben az útmutatóra hivatkozzon, de attól még nyugodtan csatolhatja, hátha észreveszi magát a "tisztelt" revizor. Íróniának nem rossz.

 

validitas
 
Hozzászólások: 3
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

Büntetés 0758 miatt!

HozzászólásSzerző: furio » csüt. okt. 11, 2007 1:52 pm

Kedves János!

A 07T1041-t elektronikusan küldtem be. Az nem gond. Viszont, hogy a 07T102E-ről megvan-e a feladóvevény, azt majd akkor látom, ha visszaadják ügyfelemnek az anyagot.

Remélem, hogy megvan, de mi van ha nincs?

Pont most jártam úgy, hogy beküldtem valakinek a 18o-ast, vissza is igazolták, hogy feldolgozták, utána beadtam bevallást, és jött a hibajelzés, hogy jogosulatlan benyújtó. A lényeg, hogy még egyszer be kellett adni, egy fél napot sorakoztam, mert közölték, hogy nem találják. Nem igaz, hogy velem mostanában mik történnek.

Remélem most vége a sorozatnak, de azért aggaszt, hogyha nincs meg a feladóvevény az anyagban akkor mit fogok csinálni.

Akkor majd nem azért büntetnek meg mert nem küldtem 0758-ast, hanem mert mondjuk nincs meg a 07T102.

Erre már gondolni sem merek.

 

Furio 

 

 

 

furio
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

Büntetés 0758 miatt!

HozzászólásSzerző: jános123 » csüt. okt. 11, 2007 2:04 pm

Tisztelt Furio!

Továbbra is az a véleményem, és a Te általad leírtak is abban erősítenek meg, hogy a jelen helyzet szerint az apeh azért büntetett meg, mert főállásúként szerepel a nyilvántartásban a vállalkozód.  Az előző válaszomban leírtakat kövesd szerintem. Még annyit, hogy én soha nem adom vizsgálatra a bevallásaimat, illetve az igazolásaimat. Ha erre szüksége van a hivataloknak, tőlem csak fénymásolatban kaphatják meg. Ha mégis beadtad a vizsgálathoz, akkor a vizsgálat megkezdésekor készíteni kellett egy átvételi jegyzőkönyvet az átadott anyagokról. Ha feladtad postán, akkor a postán, illetve afogadónál, tehát az apehnál is van nyoma a küldésnek-érkezésnek. Szerintem, ha jól átgondolja mindenki, akkor egyetért azzal a véleményemmel, hogy az apeh szokott hibázni, de ez túl egyszerű eset ahhoz, hogy jogtalanul bírságoljanak. Szerintem nincs feldolgozva a 102-es

Üdv.: János

jános123
 
Hozzászólások: 1
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:16 am

Büntetés 0758 miatt!

HozzászólásSzerző: kovalkata » csüt. okt. 11, 2007 3:26 pm

Szia Furio!

A többiekhez csatlakozva felháborító, mit meg nem enged magának az apeh!!! Szerintem akár feldolgozták, akár elkeverték a 07T102-est, akkor is egyértelmű az általad leírtakból, hogy van heti 40 órás munkaviszonya, csak a Tisztelt apeh nem tudja a törvény betűit értelmezni. Én is mindenképp javaslom a fellebbezést, sőt, amit már más is leírt, Neked ezzel rontották könyvelői hiteled az ügyfelek előtt, ők veszélyeztetik ezzel további megélhetésedet (stb.). Máshol már rég egy jó kis pert is a nyakukba zúdítanának. Szóhoz nem jutok...

Üdv. Kata

kovalkata
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:15 am

Büntetés 0758 miatt!

HozzászólásSzerző: kati1012 » csüt. okt. 11, 2007 3:41 pm

Szia Picur 76!

 

Valami más okból dobta vissza a rendszer, mert én folyamatosan küldöm a nullásakat, biztos ami biztos alapon, még egyszer sem dobta vissza.

 

Üdv: Kati

 

 

kati1012
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:15 am

Büntetés 0758 miatt!

HozzászólásSzerző: picur76 » pén. okt. 12, 2007 5:39 am

Szia Kati! Akkor még egy nehezen olvasható excell táblán jött le a hiba oka, és nálam azt írták, nem kell küldenem a bevallást. Felhívtam őket telefonon is, és ott is megerősítették a dolgot.... Picur
picur76
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

Büntetés 0758 miatt!

HozzászólásSzerző: melcsi62 » szomb. okt. 13, 2007 1:33 pm

Ha jól értem a vállalkozó március valameddig un.főfoglalozású egyéni vállakozó volt, akinek a 0758-as bevallás tekintetében tök mindegy, hogy volt-e vállalkozási bevétele, vagy vállalkozói kivétje, mivel kötelező minimum járulék fizetési kötelezettsége volt -, a bevallást adnia kellett havonta. Nem írtad, hogy ez a vállalkozó milyen vállalkozó EVÁS, átalányadós,vagy bev-költ.elszámolású. 

Ha a máriciust megkezde főfogl.vállalkozóként és hónap közben lett többes jogviszonyú, akkor több járulékos lapot kellett adnia márciusra, egyiket a főfogl-ú kóddal tól-ig dátummal, a másikat a heti 36-órás munkaviszony melletti kóddal tól-ig dátummal. S be kellett adni azokat a változásbejelntőket, amelyeket azt írod - beadtatok. Ennek a vállalkozónak a munkahelyén is (Mtv.) is bejelnetési kötelezettsége volt arra vonatkozóan,hogy ő a munkavisz.mellett egyéni vállalkozó, s a munkáltatótól kérni-e kellett volna az IGAZOLÁSt- ami ugye kell az EHO miatt is, s egy ellenőrzés alkalmával ezt kell tudni felmutatni, s nem feltétlen a munkaszerződést.

APEH-nél a 0758-asból ki kellett derülni, hogy az illetű vállalkozó jogcímkódja változott. Amikortól fenti munkaviszonyt létesítette, ha az nem a hónap első napjával kezdődött, akkor arra a hónapra kellett adni 0758-at, azt követő hónaptól pedig már csak akkor, ha volt vállalkozói kivétje, kivétel ha ez a vállalkozó pl. EVÁ-s, mert : az EVÁ-s munkaviszony melletti vállalkozónak negyedévente kell 0758 bevallást adnia saját magáról, a bevétel 4%-át feltüntetve járulék alapként,stb. 

A sima vállalkozó, akinek nincs kötelező járulékfizetési kötelezettsége és nincs vállalkozói kivétje 0758 bevallást nem kell adnia. Ha minden bejelentési kötelezettségének eleget tett a vállalkozó és a 0758-ason is jelezte a jogcím változást, - én mindenképpen a jegyzőkönyvre tettem volna kifogásoló észrevételt. Ha már csak fellebbezési lehetősége van, akkor, ha valóban eleget tett mindennek ,akkor fellebbezés. De nem értem a dolgot, hogy ha márciustól volt munkaviszonya, akkor az APEH miért csak a juniusi bevallását hiányolta, elméletileg (ha nem EVÁS) akkor 04,05 hóra vonatkozóan sem küldtetettk havi bevallást?! 

melcsi62
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:16 am

ElőzőKövetkező

Vissza: Ellenőrzés

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 13 vendég

cron