Adófórum

Adózási és számviteli információk

Büntetés 0758 miatt!

Ellenőrzés

Büntetés 0758 miatt!

HozzászólásSzerző: Rozalinda » csüt. okt. 18, 2007 6:24 am

Én   nem  hallgattam  rátok év  eleje  óta,amikor   azt  tanácsoltátok,  hogy  a   heti  36  órát  meghaladó munkaviszonyban levő  vállalkozónak  nem kell  adnia  a 0758-t  minden  hónapban. 

Én  az  ilyen  tipusu  vállalkozónak   is  küldtem  hónapról,  hónapra  nullásan.    És lássatok csodát.   Az  egyik  vállalkozóm  bement  adóigazolásért   és   nem  kapott   a  feleslegesen beadott 0758-ak  miatt.   Az  ügyintéző személyesen  önreviziózta   meg,  illetve  törölte  le  neki  mind  a  hét  hónapot.   És  nekem  meg  küldött  egy  kioktató  hangu üzenetet,  hogy   nem  kell  küldeni,  nem is  kellett  volna.

Somogyban   ez  a  módi  járja....      Üdv  Rozalinda!

Rozalinda
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

Büntetés 0758 miatt!

HozzászólásSzerző: kovalkata » csüt. okt. 18, 2007 6:38 am

Szia Rozalinda!

Talán ez az ügyintéző, aki Nálad csinálta az önreviziót, kioktathatná azt a kedves kollégáját is, aki Furio ügyfelét megbűntette! Ez a véleményem.

Üdv. Kata

kovalkata
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:15 am

Büntetés 0758 miatt!

HozzászólásSzerző: Rozalinda » csüt. okt. 18, 2007 6:46 am

Igazad  van  kovalkata.   Egységesnek   kéne  lennie   az  ügyintézésnek  országszerte.

Egyébként,  ha  nem  kellet  volna  küldeni  a  0758-t,  akkor   a  rendszernek sem kellett  volna  elfogadnia.   Nos  az  általam  beküldötteket  simán  feldolgozta,  elfogadta  a   csodálatos  számitógép.   Belebonyolódhatunk  §  értelmezésekbe. De  a lényeg   szerintem  az, hogy  egyértelmü,  egységes  legyen  a  gyakorlat,  ne  pedig se  ilyen, se   olyan.

  

Rozalinda
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

Büntetés 0758 miatt!

HozzászólásSzerző: SzirtesTamás » szer. okt. 24, 2007 5:14 pm

Még egy megjegyzésem volna, bár egyetértek a fent említettekkel. Nevezetesen hogy az egyéni vállalkozó nem alanya-e esetleg az egyszerűsített vállalkozói adónak? Mert ha ugye heti 36 órás munkaviszonyban áll is, negyedévente az EVA bevétel 4 %-a után köteles lenne a járulékfizetésre. Csak azért gondoltam erre, mert nálam is most jött elő egy hasonló probléma, még bírságolás nélkül, és beadtam a nullás negyedéves bevallást, hogy hagyjanak békén. Egyébként elég érdekesen kezelik az ügyfélszolgálatok is az adóigazolások kiadását, mivel egy egyszerű ügyintéző honnan tudná, hogy te azért nem adtál be 0758-ast (vagy 0708-ast) mert nem volt jövedelemköteles kifizetés, vagy mert elfelejtetted bevallani. A pénztárkönyvet mégsem kérik el egy nullás igazolás kiadásához, nem?
SzirtesTamás
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

Büntetés 0758 miatt!

HozzászólásSzerző: zspotorke » szer. okt. 24, 2007 5:39 pm

Sziasztok!

Csak a témához: - mert azt tanultuk!? , hogy ez az év attól más mint az összes eddigi, hogy a nullát - ha jogszabályi feltételek fennállnak, már végre nem kell küldözgetni.

Velem esett meg: Bt beltag (bt-ben volt biztosított)  40 órás munkaviszonyt létesít márciustól. Minden papírt beadtam, ahol ezt jelezni kellett. Most ősszel ment egy nullásért - nem kapott - mert nem küldtük a nullásokat. Felhívtam az ügyintézőt, beolvastam neki a 0708-as kitöltésijét, megbeszéltük, hogy idén pont ez a "könnyítés" és a következőkben állapodtunk meg (mert nem volt más megoldás, ők ezt a belső utasítást kapták!) vagy nullások havonta, vagy beltag büntetőjogi nyilatkozata, hogy nincs bevallási kötelezettsége csak és kizárólag a nulláshoz vezető út.

Ahogy Tamás is mondja, kellett a nullás így elveimet feladva, pótlólagosan beküldtem az összeset.

Szóval szépek lehetünk, de okosak nem!!!!! Ha megbüntetnének, akkor én is fellebbeznék az biztos.

Üdv: P.Zsuzsa

 

zspotorke
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

Előző

Vissza: Ellenőrzés

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 5 vendég

cron