Adófórum

Adózási és számviteli információk

Vagyongyarapodási vizsgálat

Ellenőrzés

Vagyongyarapodási vizsgálat

HozzászólásSzerző: Balázs70 » csüt. jan. 01, 1970 1:00 am

Sziasztok! Az APEH vagyongyarapodási vizsgáltatot rendelt el egy ügyfelemnél. A 18 pontos kérdőív 18. pontjában választ kell adni arról, hogy az illető éves bontásban mire költött a vizsgált időszakban 2001-től 2005-ig, mégpedig az alábbi csoportosításban: -fenntartási költségek (biztosítás, rezsi, gépjárművek) -ruházkodás -személyi jellegű költségek (oktatás, alapítványi befizetések,stb.) -napi életvitel költségei ( szórakozás, kultúra, élelmezés). Tekintettel arra, hogy a magánszemélyek általánban nem teszik el az ezekre vonatkozó nyugtákat, számlákat (nem is kötelezi őket erre jogszabály) nehéz ezeket így utólag összeszedni. Van-e olyan mutató/ átlag pl.KSH éves összeg (min. életvitelre számolt összeg, stb.) amit információtok szerint elfogad / el kell, hogy fogadjon az APEH? Köszönettel Balázs
Balázs70
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:16 am

Vagyongyarapodási vizsgálat

HozzászólásSzerző: Rozalinda » kedd szept. 18, 2007 12:51 pm

Mutató  nincs, mennyi a  szokásos   életvitel  költsége.   Hihető  legyen  az  amit  ráirsz,életszerü.    Mások  az  életvitel   költségei  Budapesten,  nagy  városban, kisvárosban,   faluban,stb.  Fenntartási költségek  adottak,  azért  a villany, gáz  számlát  mindenki  megőrzi,  a biztositási  csekkeket  is  tanácsos  megőrizni.   Nagyon  felelőtlen,   aki  ezeket  elhányja.   Hihetőbb,  hogy  elvesztette  a  napi  élelmiszer  számlákat,  szórakozás,stb  számlákat.   Tanácsos  még  őrizgetnie a ruha,cipő,iparcikk  számlákat.    Életszerüen  válaszolj,    kiadás  nem  lehet    több,  mint  a  bevétel  volt. Erre  nagyon  figyelj,  ezt  már  a  fizetési  könnyitésnél  is  megtanultuk.    Ha  mégis  kiadási  többlet  van,  -  kicsi  természetesen--,    bevonható  a  szülő   nyugdija,  feleség  keresete,  az  élelmezési  kiadások   többletét saját  termelésből  is lehet  fedezni,  pl   kis  kertben   termett  zöldség,gyümölcs.    Üdv Rozalinda 
Rozalinda
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

Vagyongyarapodási vizsgálat

HozzászólásSzerző: kohnmari » kedd szept. 18, 2007 1:39 pm

Szia Balázs!

A korábbi kérdésnél (Vagyonosodási vizsgálat élesben - 2007.04.01.) Szirtes Tamás közzétette ezzel kapcsolatos tapasztalatait, az APEH az életvitel költségeit a KSH adataival számolja, ami 500-700 ezer Ft között van. Többünknek átküldte azt az excel táblát, amiben az APEH szembe állítja a bevételeket a kiadásokkal. Ha érdekel, átküldöm.

Üdv. Mari

kohnmari
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

Vagyongyarapodási vizsgálat

HozzászólásSzerző: Balázs70 » kedd szept. 18, 2007 4:20 pm

Szia Mari

Nagy segítség lenne az excel tábla, kérlek küldjed át nekem kiss.balazs@amtelmail.hu.

Köszi, Balázs

Balázs70
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:16 am

Vagyongyarapodási vizsgálat

HozzászólásSzerző: stamasi » kedd szept. 18, 2007 5:52 pm

Szia Mari!

Ha nem okoz gondot, megtennéd, hogy nekem is elküldöd ezt a táblát? tamasiszilvia@t-online.hu

Köszönöm szépen.

Szilvi

stamasi
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:12 am

Vagyongyarapodási vizsgálat

HozzászólásSzerző: garbo50 » kedd szept. 18, 2007 5:57 pm

Szia Mari!

Én is csatlakozhatom , elküldöd nekem is a táblát? E- mail címem: garbo50@freemail.hu  

Köszi és üdv.: Jutka 

garbo50
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

Vagyongyarapodási vizsgálat

HozzászólásSzerző: Rozalinda » kedd szept. 18, 2007 6:04 pm

Szia  Mari!

Nem  tudtam  fórumozni  áprilisban,  ezért nem  tudok  a  dologról.  Ha  nem  okoz  gondot  küldd  el  nekem  is  az  excel  táblát.

 Üdv  Rozalinda!

 

Rozalinda
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

Vagyongyarapodási vizsgálat

HozzászólásSzerző: Brokkoli » kedd szept. 18, 2007 6:08 pm

Szia Mari,

Én is szeretnék kérni 1 példányt ebből a táblázatból, ha még lehet:-) nagy-edina@freemail.hu

Köszönöm

E.

 

 

Brokkoli
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:15 am

Vagyongyarapodási vizsgálat

HozzászólásSzerző: kohnmari » kedd szept. 18, 2007 6:56 pm

Sziasztok!

Küldtem. Üdv. Mari

kohnmari
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

Vagyongyarapodási vizsgálat

HozzászólásSzerző: Balázs70 » kedd szept. 18, 2007 8:02 pm

Sziasztok!

Összesítve a problémát megállapítható, hogy az Art. 109-§ (3) bek szerint szerinti dokumetumokat fogadja el az APEH, vagyis többek között a közokiratot... amit az 1952. évi III. törvény (Pp.) 195. § (1) bekezdése határoz meg, mely szerint

"a közokirat olyan papír alapú vagy elektronikus okirat, amelyet bíróság, közjegyző vagy más hatóság, illetve közigazgatási szerv ügykörén belül, a megszabott alakban állított ki, és teljesen bizonyítja a benne foglalt intézkedést vagy határozatot, továbbá az okirattal tanúsított adatok és tények valóságát, úgyszintén az okiratban foglalt nyilatkozat megtételét, valamint annak idejét és módját..."

ezek szerint ez csak az ügylet megtörténtét igazolja, a pénzösszeg realizálását nem!

Vagyis hiába a közjegyzői okirat, ha nincs átutalva az összeg nem fogadja el az adóhatóság az Art miatt, mivel

a vagyongyarapodás ellenőrzésekben kötött bizonyítást vezetnek be, az 5 éves elévülési időn túl a vagyongyarapodás forrását, tényét, és időpontját csak hatósági határozattal, vagy más közokirattal, adóbevallással, bankszámlával vagy értékpapír-számlával lehet csak bizonyítani.

Erről mi a véleményetek?

Balázs

Balázs70
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:16 am

Következő

Vissza: Ellenőrzés

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 12 vendég