Adófórum

Adózási és számviteli információk

Káresemény

Ellenőrzés

Káresemény

HozzászólásSzerző: Patricia » csüt. jan. 01, 1970 1:00 am

Sziasztok, abban szeretném a segítségeteket, véleményeteket kikírni, hogy az egyik cégnél csőtörés volt, két éves anyag elázott neki, ilyenkor mi a teendő? Be kell ezt jelenteni az APEH-nak, mert már hallottam olyanról is, hogy felvették tőle a jegyzőkönyvet, és azt mondta az apeh hogy ezt nem kell bejelenteni, majd ha ellenőrzésre hívják vigye a jegyzőkönyvet. Ebben a cégben minden szabályos, most volt nála fél éve ellenőrzés mindent rendbe találtak. /még ez a papírunk, jegyzőkönyvünk meg van hál isten mert ez nem az iratőrzés helyén volt, hanem a könyvelőnél, nálam/
Patricia
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:16 am

Káresemény

HozzászólásSzerző: stamasi » vas. szept. 16, 2007 10:38 am

Szia Patricia!

Az Adózás rendjében sehol nem szerepel, hogy az iratok megsemmisülése esetén az adóhatósághoz bejelentést kell tenni.

Ilyenkor annyit lehet tenni, hogy a lehetőségekhez képest, amelyik megsemmisült iratról lehetséges, másolatot kell beszerezni.

Ellenőrzéskor az Apeh becslési eljárást alkalmaz, ha egy cégnek nincsenek meg az iratai.

Üdv.: Szilvi

stamasi
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:12 am

Káresemény

HozzászólásSzerző: Patricia » vas. szept. 16, 2007 10:47 am

Szia Szilvi!

És ha egy számlatömb, meg a bélyegző tűnik el azt se kell bejelenteni az APEH-nak, ilyen esetem még nem volt, csak már hallottam ilyenről is de nem tudom hogy az ügyvezető milyen lépéseket tett.

Patricia
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:16 am

Káresemény

HozzászólásSzerző: madora100 » vas. szept. 16, 2007 11:25 am

A káreseményről nem kell külön az APEH felé bejelentéssel élni. Én az esetleges becslési eljárást megelőzendően mindenképpen vennék fel jegyzőkönyvet a kárseményről. Még jobb, ha van a cégnek biztosítása, ott egyértelműbben lehet bizonyítani a csőtörés tényét. Ha ilyen biztosítással nem rendelkeztek, akkor a saját magatok által készített jegyzőkönyvet két kívülálló tanúval is irassátok alá.
madora100
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:11 am

Káresemény

HozzászólásSzerző: stamasi » vas. szept. 16, 2007 11:35 am

Szia Patricia!

Ha egy számlatömb és egy bélyegő eltűnik, tehát nem megsemmisül, akkor szerintem ha azzal visszaélnek az rendőrségi hatáskörbe tartozik. Egy biztos minden eltűnést, megsemmisülést dokumentálni kell. Káreseménynél biztosító által felvett jegyzőkönyv, ha nincs biztosítás, akkor, ahogy Madora is írja két kivülálló tanúval jkv. Kocsi feltörés, kocsilopás, (ha a kocsiból tünnek el az iratok ez által) egyéb lopásnál rendőrségi jegyzőkönyv kell. Apeh felé ezzel kapcsolatban bejelentési kötelezettség nincs előírva.

Üdv.: Szilvi

stamasi
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:12 am


Vissza: Ellenőrzés

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 8 vendég

cron