Adófórum

Adózási és számviteli információk

Jövedéki adó ellenőrzés VI.

Ellenőrzés

Jövedéki adó ellenőrzés VI.

HozzászólásSzerző: Rozalinda » csüt. jan. 01, 1970 1:00 am

Szántó  müvelési  ágban gázolaj jöv.adó visszaigénylés munkamüveletenként  volt.  3 db 2005. évben.  Gázolaj  beszerzést  igazoló  számla is  volt  mellette, viszont   a  két  bevallást  összehasonlitva  a könyvelésben  nem  volt  annyi  liter gázolaj  felhasználás  lekönyvelve  6.szlao.  költséghelyre.   Hanem  kevesebb,  egyik   bevallásnál (január-május) 24000 liter,   1600000 Ft,  másik bevallásnál (október-december) 1200 liter, 80000 Ft.   Jogosulatlan  visszaigénylés  1680000 Ft.

Az,  hogy  a  harmadik   bevallásnál (junius-szeptember)  többlet könyvelés  van  48000 liter,  figyelmen  kivül  hagyta. Időbeli  elcsuszás  a  könyvelés hiányosságaira  vezethető  vissza.

Szántóra  a  90 liter jöv.adó  visszatérités  és  felhasználás  az  évre  jár  és  vonatkozik, nem  pedig  igy  széttőredezve.  Összesenjében  és  éven  belül  le is  van  könyvelve.  Mi a véleményetek?

Rozalinda
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

Jövedéki adó ellenőrzés VI.

HozzászólásSzerző: escheuring@drotposta.hu » szer. aug. 29, 2007 2:10 pm

Szia! Sajnálom, hogy így rátok szállt a VPOP. Mostanában nekem is meggyűlt velük a bajom, sokkal nehezebb velük, mint pl. az APEH-kal. Annak viszont örülök, hogy részletesen leírtad az esetet, mert már rájöttem néhány hibámra (könyvelés, nyitó stb). Örülnék ha az ügy folytatásáról is tájékoztatnál. Mi is megpróbáltunk mindenbe belekapaszkodni, de eredménytelenül... másodfokon sokkal magasabb szankciókat kaptunk. Az ügyintéző javaslatára, most méltányossági alapon próbálkozunk a bírság csökkentésével..
escheuring@drotposta.hu
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

Jövedéki adó ellenőrzés VI.

HozzászólásSzerző: Pikikee » csüt. aug. 30, 2007 12:31 pm

Szia !

Fogadni mernék, hogy erre a sok feltett kérdésre egyszer csak megjelenik HANGA és ad egy összefoglaló frappáns választ és megkapja a pontokat !!!!!

Nem rossz ötlet a pontgyűjtésre !  Csak éppen nem tartom etikusnak !!!!!
Aki nem hisz nekem, nézze meg az elfogadott válaszokat és láthatja amit én is ! :((

Szomorú vagyok, hogy ilyen is van !

Pikikee 

Pikikee
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:15 am

Jövedéki adó ellenőrzés VI.

HozzászólásSzerző: stamasi » csüt. aug. 30, 2007 12:39 pm

Érdekes, ez nekem is feltünt, eddig nem mertem szóvá tenni. De akkor úgy látszik nem vagyok egyedül a kételyemmel.

Üdv.: Szilvi

stamasi
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:12 am

Jövedéki adó ellenőrzés VI.

HozzászólásSzerző: Napraforgó » csüt. aug. 30, 2007 5:28 pm

Sziasztok! Most esett csak le hogy Rozalinda a  jöv.adóról V.pontban is írt. Az I.-ben írtam a mezőgazdaságiról, pedig ebben kellett volna. Na mindegy.

Szia Rozalinda! Tovább szerkesztettem. Hosszút írtam, a moderátor törölte. Lényege az volt: Ne hagyd magad !!! (továbbá  én gyűlölöm a VPOP, mert nem ott büntet ahol a bűnözők vannak !!!)

Napraforgó
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

Jövedéki adó ellenőrzés VI.

HozzászólásSzerző: Rozalinda » csüt. szept. 13, 2007 7:55 am

A   gázolaj  jövedékiadó visszatérités az  adóévre   jár,    tehát   ha  a  felhasználás   az  adóéven  belül  megoldott,  ilyen   eltérések  bevallásonként  nem  képezhetők,   sem  a szántónál,   sem pedig  a szarvasmarhánál.   Ez  a  fajta  jegyzőkönyvezés  ellentétes  a  Korm. rendelettel.
Rozalinda
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

Jövedéki adó ellenőrzés VI.

HozzászólásSzerző: Rozalinda » csüt. nov. 22, 2007 10:40 pm

Összefoglaló:   (ami  a  Határozatból  kiderült...)

Éves  összesenben  értékeltek,  nem  munkamüveletenként.  A  végső  konzekvencia  levonásnál  összeszámitották  a  szántót  és  a  szarvasmarhát.   Vagyis  a  gázolajkészlet  mérleg  sorának  egyeznie  kell  a  bevallással   tárgy  évben.  Ha  az előző  évről  áthozott  gázolaj  nélkül  a  tárgy  évben  lett  volna  annyi  mint  a  bevallásban  volt, akkor  nem  lett  volna  jogkövetkezmény.  De  nem  volt.  

Téves  az  a  vélemény,  hogy  hektáranként 90 - 95  liter  jár.  Nem  jár,  ha  nem  volt  ennyi  gázolaj  beszerzés,  vagy  felhasználás.

A  tárgy évi  gázolaj  számlák  alapján  10000  literrel  kevesebb  volt.  Ennek  jöv. adóját 50 %  birsággal  megfejelten  vissza  kell  fizetni,  ez  együtt  kb  1000000 Ft.

Az  előző  évi  számlák  miatt  10 %  birság  lett  kiszabva,  ez 200000 Ft.

Késedelmi  Pótlék  150000   Ft  lett.

Összesen   1600000 Ft   lett  fizetendő,  ennyiért  tanultuk  mit  kellet  volna  csinálni.  Adózó   elfogadta,  mert  a  jegyzőkönyvből  ennek  az  ötszöröse  látszott.

Jegyzőkönyvezett  adóhiány  4,5 millió Ft, ennek  50 %  birsága és  késedelmi  pótléka  hozzáadva  összesen  8  millió  forint  elvonását  jelentette volna.  Nem  vesztettük  el,  ugy  érezzük  nyertünk.   Fellebbezésnek  nem  látjuk  értelmét.

Bár  lelkünk  mélyen  nem  értünk  egyet.

Javaslat:  Az  ellenőrzés során  adótanácsadó  közremüködjön,  és  fellebbezzen,  ne  pedig  ügvéd.   Jó  ha  hely ismerettel  is  rendelkezik.  

Vélemény:   --- 

 Tanulság:   Segits  magadon  az  Isten   is  megsegit.

 

Bátor  vagyok,  ha  kedvez  a  szerencse   és  gyáva  ha  nem... 

Rozalinda
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am


Vissza: Ellenőrzés

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 14 vendég

cron