Adófórum

Adózási és számviteli információk

vendéglátó üzletek kategóriája

Ellenőrzés

vendéglátó üzletek kategóriája

HozzászólásSzerző: kohnmari » csüt. jan. 01, 1970 1:00 am

Sziasztok!

A vendéglátó üzletek kategóriába sorolásáról a 43/l998.(VI.24.) IKIM rendeletet találtam. Kérdésem, hogy tudtok-e ezzel kapcsolatosan valami frissebb szabályozást (konkrétan a bejelentési kötelezettséget illetően)?

Köszönettel: Mari

kohnmari
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

vendéglátó üzletek kategóriája

HozzászólásSzerző: madora100 » szer. aug. 08, 2007 4:03 pm

Mari! Nézd meg a (2005. évi CLXIV. Törvény 5.§ (6) és (43/1998 (VI. 24) IKIM rendelet 1. § 4.)-et.

madora100
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:11 am

vendéglátó üzletek kategóriája

HozzászólásSzerző: madora100 » szer. aug. 08, 2007 4:15 pm

Az alábbiakat találtam még.

Étterem - Gasztronómia - Egyeztetésre bocsátotta a Gazdasági és Közlekedési Minisztérium azt a rendelettervezetet, amely egyebek mellett eltörli az eddigi, számokban kifejezett osztályba sorolást a vendéglátóipari egységek esetében.


 

Helyette üzlettípusok szerinti kategóriákat vezet be, így lesz például étterem és restaurant is. Utóbbi étel- és italválasztéka a nemzetközi konyhaművészeti hagyományokat tükrözi majd.

Kötelező lesz azonban mindkét típusban a vendéget a belépéskor fogadni, a magyar mellett legalább két idegen nyelven étlapot tartani, és a személyzet valamely tagjának minden műszakban angolul vagy németül társalgási szinten beszélnie. A vendéglő egy alacsonyabb kategóriát képvisel majd, de ez is köteles legalább egy idegen nyelvű étlapot tartani, és a személyzet egy tagjának szintén kell beszélnie egy nyugati nyelven. Ezek a költségesebb feltételek hiányoznak a kisvendéglő, a csárda, az önkiszolgáló étterem, a gyorsétterem és a kifőzde/étkezde/falatozó kategóriákból.

Az italt felszolgáló helyek a söröző, a borozó, a bisztró és a pub. Utóbbinál írnák elő az idegen nyelvű étel- és itallapot, valamint nyugati nyelvet beszélő alkalmazott foglalkoztatását. Külön kategóriába kerülnek a cukrászati üzletek, amelykhez a cukrászda, a fagylaltozó, a kávéház, a kávézó és a teázó tartozik. Közülük a kávéház az "első osztályú", ahol belépéskor fogadni kell a vendéget, és szintén megtalálhatók az idegen nyelvre vonatkozó feltételek.

A kategóriába sorolást az üzletek tulajdonosai maguk fogják végezni, nem pedig a Magyar Kereskedelmi Engedélyezési Hivatal - számolt be a Független Hírügynökség.

Forrás: www.tozsdeforum.hu
Ezen kívül rátaláltam a módosításra:

Vendéglátó üzletek kategóriába sorolása

A 66/2006. (IX. 20.) GKM rendelet (MK 2006/115.) - a vendéglátó üzletek kategóriába sorolásáról, valamint ártájékoztatásá-ról szóló 43/1998. (VI. 24.) IKIM rendelet módosításáról - eltörli az élőzene szolgáltatásra vonatkozó követelményeket I., II., III. kategóriákban, ill. a gyorskiszolgáló rendszerben működő vendéglátó üzletek esetében. A módosítás 2006. 09. 23-i hatály-lyal érvényes és csak az ez utáni bejelentéseket érinti.



madora100
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:11 am

vendéglátó üzletek kategóriája

HozzászólásSzerző: kohnmari » szer. aug. 08, 2007 5:48 pm

Köszönöm. Üdv. Mari

kohnmari
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

vendéglátó üzletek kategóriája

HozzászólásSzerző: garbo50 » szer. aug. 08, 2007 5:58 pm

Szia!

Itt találod a lap alján a kategóriába soroláshoz kapcsolatos nyomtatványokat:

http://www.mkeh.gov.hu/kereskedelmi/nemzeti/idegenforgalmi

Üdv. 

garbo50
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

vendéglátó üzletek kategóriája

HozzászólásSzerző: kohnmari » szer. aug. 08, 2007 6:13 pm

Szia Garbo!

Köszönöm, már pontot nem tudok adni, de majd legközelebb. Üdv. Mari

kohnmari
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

vendéglátó üzletek kategóriája

HozzászólásSzerző: garbo50 » szer. aug. 08, 2007 6:16 pm

Szia Mari!

 

Nem a pontért irtam, csak segíteni akartam.  Bár megint nehéz elérni a fórumot, nem tudom mi lehet a gond.

Üdv. és további szép estét 

garbo50
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

vendéglátó üzletek kategóriája

HozzászólásSzerző: madora100 » szer. aug. 08, 2007 6:32 pm

Én napok óta nem tudom a fórumot az értesítés alapján elérni. A hozzászólás küldése után is kiirja, hogy nem érhető el az oldal. Valami nagyon rosszul működik.
madora100
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:11 am

vendéglátó üzletek kategóriája

HozzászólásSzerző: stamasi » szer. aug. 08, 2007 6:34 pm

Szia Madora!

Nekem sikerült ma felvennem a kapcsolatot a moderátorral, egy pár órán keresztül műkdött, de most megint be.....t.

Üdv.: Szilvi

stamasi
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:12 am

vendéglátó üzletek kategóriája

HozzászólásSzerző: kohnmari » szer. aug. 08, 2007 6:35 pm

Szia Madora!

Nálam is ugyanez a probléma, de Szilvi is jelezte már. Üdv. Mari

kohnmari
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am


Vissza: Ellenőrzés

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 18 vendég

cron