Adófórum

Adózási és számviteli információk

VPOP ellenőrzés

Ellenőrzés

VPOP ellenőrzés

HozzászólásSzerző: kohnmari » csüt. jan. 01, 1970 1:00 am

Sziasztok!

Környékünkön a VPOP elkezdte a vámazonosító szám (VPID) ellenőrzését a jövedéki terméket forgalmazóknál. Biztosan sokan tudtok már róla, de esetleg van, aki még nem. Most még csak figyelmeztették a vállalkozót, büntetés nem volt, de 8 napon belül be kell adnia az adatlapot. Kérdezném, hogy felétek volt már büntetés emiatt?

Üdv. Mari

kohnmari
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

VPOP ellenőrzés

HozzászólásSzerző: adotanacs » szer. aug. 01, 2007 7:17 pm

Szia Mari! Nálunk már több hónapja volt ez téma, ellenőrzéskor szóltak a vállalkozónak, hogy majd kérje meg. Voltam én is személyesen kérni a család vállalkozásának /nem felszólitásra/, de nem voltak valami lelkesek az ügyben, azt mondták nem olyan sürgős.  Gondolom nem győzték volna a munkát, ha mindenki egyszerre megrohanja őket. Büntetésről még nem hallottam emiatt. Ani 
adotanacs
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

VPOP ellenőrzés

HozzászólásSzerző: Napraforgó » szer. aug. 01, 2007 8:00 pm

Szia Mari! Nekem nincs jövdéki termékkel foglalkozó ügyfelem, de meglep hogy van akinek nincs VPID száma. Ugyanis felénk minden őstermelőnek van, bár jellemzően mindenkinek van némi szőlőterülete illetve bora. A nagyobb gyümölcskereskedő cégeknek pedig az export vagy annak lehetősége miatt már alakulásuk után kértünk. Ezek szerint a jövedékiseknek nem volt mindjárt kötelező? Üdv:Napraforgó 

Még az jutott eszembe,  hogy a VPID szám bankszámlához "kötött" ezt magamon tapasztaltam a gázolaj jöv.adó visszaigénylésénél, mert a korábban leadott bakszámlaszámom megszünt, és a VPOP addig nem utalta ki a támogatást, hiába volt az igénylőlapon feltünteve az új,  amíg új adatlapot nem küldtem be a bankszámlaszám változással kapcsolatosan.  

Napraforgó
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

VPOP ellenőrzés

HozzászólásSzerző: kohnmari » szer. aug. 01, 2007 8:09 pm

Szia Napraforgó!

A jövedéki alanyoknak január 1-től kötelező, egy tavalyi VPOP utasítás írja elő. Üdv. Mari

kohnmari
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

VPOP ellenőrzés

HozzászólásSzerző: Napraforgó » szer. aug. 01, 2007 8:40 pm

Szia! Ez meglepő. Én úgy gondoltam, nekik egyik feltétele a vállakozás beindulásakor szükséges engedélyeknek, azonosítóknak.
Napraforgó
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

VPOP ellenőrzés

HozzászólásSzerző: adotanacs » csüt. aug. 02, 2007 4:47 am

Szia! Nem kell bankszámlaszám. Üdv. Ani
adotanacs
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

VPOP ellenőrzés

HozzászólásSzerző: kati1012 » csüt. aug. 02, 2007 10:57 am

Szia Mari!

 

Az a kereskedő aki csak árul annak is meg kell kérni a VPID számot. Kiskereskedőről van szó. 

Üdv: Kati

kati1012
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:15 am

VPOP ellenőrzés

HozzászólásSzerző: kohnmari » csüt. aug. 02, 2007 12:28 pm

Szia Kati!

Az említett ellenőrzés vendéglátó üzletnél volt. A VPOP honlapján megtalálod a 71/2006.(VII.22.) utasítást az egységes ügyfélnyilvántartásról, a nyilvántartásba vétel eljárási rendjéről, valamint 1. sz. mellékletben az adatlapokat (egyéni vállalkozók, gazdálkodók részére). Az utasítás alkalmazásában ügyfél: a jövedéki adóról és a jövedéki termékek forgalmazásának szabályairól szóló 2003. évi CXXVII. törvény hatálya alá tartozó személy. A törvény hatálya kiterjed a jövedéki termékek forgalmazására is. Ennek alapján én úgy értelmezem, hogy minden jövedéki terméket forgalmazóra vonatkozik. Üdv. Mari

kohnmari
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

VPOP ellenőrzés

HozzászólásSzerző: kati1012 » csüt. aug. 02, 2007 12:48 pm

Szia Mari!

 

Köszönöm a válaszodat. Utána néztem én is. Igazából nem foghatom fel épp ésszel, hogy milyen kapcsolat van a kiskereskedő és a VPOP között, de igen csak gondolkodni kell. Folyamatos ellenőrzés van a jövedéki termékek forgalmazására vonatkozóan.Már sokszor segitettél de ez nagyon hasznos információ. Ez most elkerülte a figyelmemet. Felénk /Szabolcs/ még nem hallottam erről.

Üdv: Kati

kati1012
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:15 am


Vissza: Ellenőrzés

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 1 vendég

cron