Adófórum

Adózási és számviteli információk

magánpénztári tagság

Ellenőrzés

magánpénztári tagság

HozzászólásSzerző: lszilva92 » csüt. jan. 01, 1970 1:00 am

Sziasztok!

Kérlek segítsetek, mert az Apeh eltérő válaszokat adott: Egy dolgozóról, aki 2002.09.01-től 2005.01.31-ig dolgozott egy cégnél most derült ki, hogy magánnyugdíjpénztári tag (annak idején úgy nyilatkozott, hogy az állami tb-be tartozik). Nem tudom, hogy milyen bevallásokat kell beadnom és kinek, hogy az eredeti bevallások (K32-es és 03-as) a helyére kerüljenek??? És akkor most a nyenyit is módosítani kell??

Köszi

lszilva92
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:15 am

magánpénztári tagság

HozzászólásSzerző: validitas » hétf. júl. 23, 2007 9:59 am

Szia!

A 03-as bevallást 0731-en lehet javítani. A nyenyit is módosítani kell, A magánnyugdíjpénztárnak is pótolni kell a bevallásokat. Üdv: Böbe 

validitas
 
Hozzászólások: 3
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

magánpénztári tagság

HozzászólásSzerző: stamasi » hétf. júl. 23, 2007 10:06 am

Szia!

Sajnos nekem is pont ilyen esetem van, úgyhogy van dolgom vele elég.

Ezek szerint a dolgozó már nincs a cégben? Jól gondolom?

1. 2002. 09. 01 - 2005. 01. 31-ig terjedő időszakra a magánnyugdíjpénztár felé, ahol tag be kell nyújtani a bevallásokat, (lehet egy nyomtatványon), és ezzel egyidejüleg meg kell fizetni, el kell utalni a kiszámolt tagdíjat a magánnyugdíjpénztárnak, függetlenül attól, hogy az már az apehnak ki lett fizetve.

2. Az Apehnak beadott járulékbevallásokat is módosítani, önellenőrízni kell, hiszen kötelezettség csökkenés történik a nyugdíjbiztosítási alapba, tehát le kell zongorázni az önellenőrzéseket, és akkor ha amúgy nincs tartozás a nyugdíj alap számlán, lehet visszakérni az oda utalt nyugdíjjárulékot.

3. Levelet kell írni a pótlólagosan benyújtott bevallásokkal egyidejüleg a MNYP-pénztárnak, hogy miért maradtak el a bevallások. Ha tudsz érdemes beszerezni egy friss nyilatkozatot a dolgozótól, hogy elmulasztotta felétek a bejelentést megtenni. De ha nem tudsz beszerzni, és megvan a régi eredeti, akkor az csatold másolatban a levélhez.

4. A NYenyi-ket is módosítani kell. Fel kell hívni az ONYF-et, fognak küldeni egy adatlapot, amit kitöltesz, visszaküldik a floppyt és végrehajtasz egy adatbázis cserét, csak a dolgozóra vonatkozóan kijavítod az adatokat.

Hát nagyjából ennyi, ha még szeretnél valamit tudni, akkor nyugodtan kérdezzél.

Üdv. stamasi

 

 

 

 

 

szia

 

stamasi
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:12 am

magánpénztári tagság

HozzászólásSzerző: lszilva92 » hétf. júl. 23, 2007 10:24 am

Sziasztok!

Köszi a válaszokat. Még egy kérdés: a K32-est nem kell módosítani? A 2005 és 2004. évi programja még fenn van az Apeh honlapon, de a többi nincs.

lszilva92
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:15 am

magánpénztári tagság

HozzászólásSzerző: validitas » hétf. júl. 23, 2007 10:44 am

Ezt sajnos nem tudom, hogyan lehet módosítani. Talán kérdezd meg az APEH-ot.
validitas
 
Hozzászólások: 3
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

magánpénztári tagság

HozzászólásSzerző: lszilva92 » hétf. júl. 23, 2007 11:33 am

Sziasztok!

Felhívtam az Apehot ez ügyben (ma már többször is, de volt egy rendes hölgy aki utánajárt és visszahívott!!!) és azt mondták, hogy a 0708-as bevallás 9-es lapján kell bevallani pont az ilyen eseteket (mármint ha nem a foglalkoztató hibája) évenkénti bontásban külön lapokon (csak azt a sort töltjük ki, ahol a magánnyugdíjpénztári tagdíjat kell vallani) + a 0731-es bevalláson pedig visszaigényelni és egyben átvezetni a megfelelő magánnyugdíjpénztárba. Hát nem tudom........

lszilva92
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:15 am

magánpénztári tagság

HozzászólásSzerző: stamasi » hétf. júl. 23, 2007 11:55 am

Szia!

Igen lehet a 0708-ason vallani, az is egy módja, de nekem a magánnyugdíjpénztáros ügyintéző és az apehos is azt javasolta, hogy sokkal tisztább, ha a 2007. január 01-előtti tagdíjakat a magánnyugdíjpénztárral rendezem, magánnyugdíjpénztári bevallás nyomtatványon. Tehát szerintem így egyszerűbb. A visszaigénylés nem olyan egyszerűen megy és mire átvezetik a magánnyugdíjpénztárba hát az nem kis idő. Nálam még mindig itt van a dolgozó, a 0708-ason csak a 2007. évi kötelezettségeket javítottam, mert ugye júniusban derült ki a dolog.

Üdv. stamasi

stamasi
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:12 am

magánpénztári tagság

HozzászólásSzerző: SZESZE » vas. aug. 05, 2007 5:13 pm

Sziasztok! A magánnyugdíjpénztári tagsággal kapcsolatosan szeretném megkérdezni, hogy nekem is van olyan emberkém, aki nyilatkozott, hogy nem magánnyugdíjpénztári tag, de mint kiderült az egyik magánnyugdíjpénztárba beléptette a főnöke - még az előző munkahelyén 1999-ben - és a főnöke is írta alá a belépési nyilatkozatot. Amikor megmutatta neki meg a többi kollegájának a belépési nyilatkozatot Ők nyilatkozatak, hogy nem akarnak magánnyugdíjpénztári tagok lenni és léptesse ki őke még aznap. Hát ez szerintem nem történt meg, most pedig a magánnyugdíjpénztár küldi neki az egyenlegközlőt, mivel nem tudja, hogy hol dolgoznak. Az egyenlegközlőn nulla forint van egyenlegként. Bevallás soha nem érkezett a magánnyugdíjpénztárba. Kérésemre, hogy rendezzék, Ők azt a választ adták, hogy ne próbáljam bevallani a tadíjat mert nem magánnyugdíjpénztári tagok Most mit csináljak szerintetek? Még azt is szeretném megkérdezni Tőletek, hogy mi van akkor ha a magánnyugdíjpénztárnak bevalljuk és befizetjük a TB-t nem önellenőrizzük? Akkor innen és onnan is kapnak majd talán nyugdíjat? Ez csak most vetődött fel a fejemben? Köszönöm a segítségeteket      SZESZE

SZESZE
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

magánpénztári tagság

HozzászólásSzerző: zspotorke » vas. aug. 05, 2007 5:38 pm

Szia Szesze!

Azt gondolom, hogy volt önkéntes és kötelező tagság. Itt a fórumon valaki összeszedte, hogy mikor melyik. De a véleményem: A "fönök" nem léphet be helyettem, mert kell hozzá az én aláírásom is. Ha nem én írtam alá, azt okirathamisításnak hívják. (Néha felfoghatatlan dolgok történnek az életben.) Ha én nem akarok magánnyugdij pénztárnak tagja lenni és törvényi kötelezettségem sem volt, akkor milyen alapon fizetek oda? Szerintem próbáld meg megnyugtató módon rendezni a kérdést,én felvenném a nyugdijpénztárral a kapcsolatot. Biztos van megoldása a dolognak. A dolgozó beperelheti a munkáltatót hamis adatközlésért. Ha önellenőrzöl éppen azt fogod elkövetni. Gondolj bele. A dolgozó-t is érinti a kérdés, ha máskor nem, amikor a nyugdijat folyósítják mindenképpen.

Üdv: P.Zsuzsa

zspotorke
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

magánpénztári tagság

HozzászólásSzerző: stamasi » vas. aug. 05, 2007 6:11 pm

Szia Szesze!

Ha a dolgozó nyilatkozott neked arról írásban, amikor belépett a céghez, hogy nem magánnyugdíjpénztártag akkor te nem tehetsz mást el kell fogadnod. Hivatalosan a magánnyugdíjpénztár megkeresésére derülhet ki a dolog. Ha a magánnyugdíjpénztár küld  a cégnek felszólítást, hogy X.Y. tag után nem készült bevallás, na akkor a magánnyugdíjpénztártól először is kell kérni faxon vagy levélben egy másolatot a belépési nyilatkozatról. A belépési nyilatkozaton a dolgozó aláírásának kell szerepelnie. Ha tényleg az ő aláírása szerepel rajta, akkor az a hónap, amikor megkapod a bizonyítékot arról, hogy tag (bizonyíték: nem a felszólítás, hanem a másolat a belépési nyilatkozatról) , a rá következő hónap 12-ig kell rendezni az önellenőrzéseket.

Egyébként megjegyezném ezekkel az utólag kiderült MNYP-i tagságokkal kapcsolatban, hogy a magánnyugdíjpénztáraknak törvényben előírt kötelezettségük van arra, hogy a munkáltatót értesítsék az illető tagságáról. Nem szabadna évek múlva kiderülnie egy tagságnak. Sajnos ezt a törvényi előírást a pénztárak nem tartják be.

Persze a tagonak is törvényben előírt kötelezettségük a munkáltatójuk felé bejelenteni a tagságukat, de hát ez már más tészta.

Üdv.: Szilvi

stamasi
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:12 am

Következő

Vissza: Ellenőrzés

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 7 vendég