Adófórum

Adózási és számviteli információk

könyvelő felelőssége

Ellenőrzés

könyvelő felelőssége

HozzászólásSzerző: nagyeva1980 » csüt. jan. 01, 1970 1:00 am

Sziasztok

Aki tud segítsen nekem, én egy könyvelőiroda alkalmazottja vagyok( a tájékoztatómban nem szerepel felelősség a munkámmal kapcsolatban), a főnököm gyed-en van.A könyvelőket ezentúl büntethetik ha bevallást nem jól ad le,de a főnököm gyed mellett nem dolgozik és ő ezt bizonyítani tudja akkor engem felelősségre vonhatnak-e, mert sok mindent nem úgy adunk le ahogy kellene? Átháríthatja-e rám a bírságot, ha az ő tudtával nem jól megy el a bevallás, pontosabban az ő utasítása szerint?

Válaszaitokat előre is nagyon köszönöm.

Vic

 

nagyeva1980
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:15 am

könyvelő felelőssége

HozzászólásSzerző: kati1012 » kedd júl. 03, 2007 5:44 pm

Szia!

 

A bírságot a könyvelőirodára fogják kiszabni, semmi esetre sem rád, alkalmazottra. Azt, hogy a főnököd tovább háritja rád, nyilván ezt valahol írásba rögzitettétek. Ha Ő ad ki utasitást, hogy helytelenül küldd el a bevallást, semmi esetre sem fizettetheti meg a birságot veled.

 

Üdv: Kati

kati1012
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:15 am

könyvelő felelőssége

HozzászólásSzerző: winzol » szer. júl. 04, 2007 4:19 am

Addig örülj amíg nincs munkaköri leírásod, amiben le van szabályozva estleg a felelőség kérdése.A gyeden lévő főnőköd ha ilyet nem készített, akkor ő viszi a "balhét" akár még egy kettőtök közötti munka ügyi perben is, lévén nincs m.köri leírás, ami kötelező a foglalkoztató részéről.Winzol
winzol
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

könyvelő felelőssége

HozzászólásSzerző: kutacska » szer. júl. 04, 2007 5:36 am

Nem lehet esetleg valamit vezetni arról, hogy az ő utasítására mentek el a bevallások? Akár dátummal, névvel, bevallás fajtája, aláírja, hogy ellenőrizte és elküldhető? Ez is egyértelművé tenne mindent, bár az biztos, hogy plussz munka, de megéri, ha le akarod védeni Magadat. Aztán hátha sose lesz szükség rá, de biztonságot adna. Üdv: Zsuzsa
kutacska
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:15 am

könyvelő felelőssége

HozzászólásSzerző: aniko.varga2006 » szer. júl. 04, 2007 3:42 pm

Mindenesetre arra vigyázz, hogy a bevallások valóságtartalmát nem csak adóügyben lehet feszegetni, de büntetőügyben is (adócsalás, számviteli fegyelem megsértése). Ha te tudsz arról, hogy ezek a bevallások ilyen bűncselekményeket takarnak, akkor büntetőjogilag te is felelősségre vonható vagy. Hiába munkáltatói utasítás, munkáltató sem utasíthat bcs végrehajtására.

aniko.varga2006
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

könyvelő felelőssége

HozzászólásSzerző: adamo21 » szer. júl. 04, 2007 5:03 pm

Az APEH tájékoztatója szerint a bírságot arra szabják ki aki regisztrálva van a bevalló cég nevében. Én ezért a megbizhatatlan cégeknél az ügyvezető kódját kérem el. Normális cég esetében vállalom a regisztrációt.
adamo21
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:15 am


Vissza: Ellenőrzés

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 9 vendég

cron