Adófórum

Adózási és számviteli információk

Önellenőrzési pótlék

Ellenőrzés

Önellenőrzési pótlék

HozzászólásSzerző: slezakolga » csüt. jan. 01, 1970 1:00 am

A segítségeteket szeretném kérni. Áfa bevallás önellenőrzése esetén ha csökken a következő időszakra átvihető követelés összege, akkor kell-e önellenőrzési pótlékot számolni?( A csökkenés miatt a bírság tisztességesen ki lett szabva. ) Köszönöm!
slezakolga
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:30 am

Önellenőrzési pótlék

HozzászólásSzerző: szedlacsek » szer. jún. 19, 2013 1:27 pm

Ha már megbírságoltak, akkor miért is akarod önellenőrizni?
szedlacsek
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

Önellenőrzési pótlék

HozzászólásSzerző: Nyerkiné » szer. jún. 19, 2013 2:44 pm

Szerintem attól függetlenül, hogy bírságot szabtak ki, igenis kell önellenőrzést csinálni, mert attól még a bevallás hibás marad.
Olga! Igen ha csökken az átvihető, akkor növekszik az adófizetési kötelezettség és igen kell rá önellenőrzési pótlékot számolni.

Györgyi
Nyerkiné
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:22 am

Önellenőrzési pótlék

HozzászólásSzerző: szedlacsek » szer. jún. 19, 2013 3:03 pm

Kérdés : mi van határozatban, jegyzőkönyvben. Mert ha pl. azt írják, hogy 1 millió helyett csak 500 eFt az átvihető követelése, akkor a határozat a bevallást felülírja, azaz nem kell tenni semmit. Ráadásul a bírság mellett az önellenőrzés már dupla szankció is lenne.

Továbbá: ha nem könyvelték az adófolyószámlára az átvihető követelést (azaz nem kért kiutalást sem), akkor szerintem alapesetben sem lenne önellenőrzési pótlék. Ahogy kés. pótlék sem lesz rá.
szedlacsek
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

Önellenőrzési pótlék

HozzászólásSzerző: garaczine » szer. jún. 19, 2013 3:07 pm

Szervusztok! Köszönöm a gyors segítséget! Arról van szó, hogy a 2008-2009 év ellenőrzése történt meg és 2010-ben az első havi bevallásban kell az eredetileg visszakért összeget önellenőriznem és csak következő időszakra átvihető követelés lesz belőle, amit a NAV meg is határozott összegszerűen. Mivel nem jól indultam neki az önellenőrzés kitöltésének mindenáron pótlékolni akarta a kitöltő program. Közben kiderítettem, mivel a NAV rendezte az előző éveket és már fel is könyvelte így az önellenőrzés "b" oszlopát az alap számokkal kell kitöltenem ( amit a bevallás sorai tartalmaznak aktuális időszakban ) és nem az anno beküldött számokkal. Így viszont nem lesz különbözet és mindjárt nem követelőzik a program pótlék ügyben. Köszönöm még egyszer, de végül is sikerült kibogoznom a helyes megoldást!
garaczine
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:23 am


Vissza: Ellenőrzés

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 5 vendég

cron