Adófórum

Adózási és számviteli információk

megszűnéskor szla. tömbök leadása

Ellenőrzés

megszűnéskor szla. tömbök leadása

HozzászólásSzerző: Cininéni » csüt. jan. 01, 1970 1:00 am

Tisztelt Fórumozók!

A véleményeteket szeretném kérni a következővel kapcsolatban:

Ha egyéni vállalkozó megszűnik, leadott minden papírt a megszűnéssel kapcsolatban, és maradt 2 db üres számlatömbje, akkor ezt be kell-e szolgáltatnia az Apehnak? Vagy elég ha szig. számadás alá vette és őrizgeti?

Válaszokat köszönettel fogadom! 

 

Cininéni
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

megszűnéskor szla. tömbök leadása

HozzászólásSzerző: kovalkata » szomb. jún. 09, 2007 12:35 pm

Szia Cininéni!

Az biztos, hogy az apehnak a számlatömböket nem kell leadnia. A felhasznált számlákra vonatkozik az 5 éves megőrzési idő (mivel ő egyéni és nem a számviteli 8 év vonatkozik rá). Ha teljesen üres ez a 2 db ami megmaradt neki, azt szerintem le kellene selejteznie és ehhez a biztonság kedvéért egy szabályszerű selejtezési bizonylatot írnia. (Természetesen előtte szigorú számadás alá kellett vennie) Üdv. Kata 

kovalkata
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:15 am

megszűnéskor szla. tömbök leadása

HozzászólásSzerző: HIDNA » szomb. jún. 09, 2007 12:36 pm

Szia! Nem kell az APEH-nak leadni, az elévülési idő leteltéig őrizni kell. Klári
HIDNA
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

megszűnéskor szla. tömbök leadása

HozzászólásSzerző: erdoapolas » szomb. jún. 09, 2007 1:58 pm

Szigorú számadás alatt, üresen úgy őrízd, mint minden olyan dolgot amit kérhetnek 5 évig.  
erdoapolas
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:12 am

megszűnéskor szla. tömbök leadása

HozzászólásSzerző: aniko.varga2006 » szomb. jún. 09, 2007 6:11 pm

Talán az is meggondolandó, hogy garnitúránként áthúzással érvényteleníteni és úgy megőrizni. Nehogy üresen illetéktelen kezekbe kerüljön (költözés, feledékenység, stb).
aniko.varga2006
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

megszűnéskor szla. tömbök leadása

HozzászólásSzerző: KovacsJ » vas. jún. 10, 2007 12:59 pm

Szia Cininéni!

Azt mindenki tudja, hogy az APEH-nak nyilvántartása van arról, hogy ki milyen szla tömböt vásárol. Gondolom ha "elvesztem" és más birtokába kerül és felhasználja akkor is ÉN FELELEK!! Ennek figyelembe vételével kell eljárni a selejtezéskor.Szerintem érvényteleníteni kell az a biztos. 

Kovácsné

 

KovacsJ
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

megszűnéskor szla. tömbök leadása

HozzászólásSzerző: kovalkata » vas. jún. 10, 2007 2:48 pm

Teljesen így van, ahogy KovácsJ és Anikó írta az "illetéktelen felhasználás" szempontjából. Ezért írtam én is azt, hogy az üreseket jobb lenne selejtezni. Kata
kovalkata
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:15 am

megszűnéskor szla. tömbök leadása

HozzászólásSzerző: erdoapolas » hétf. jún. 11, 2007 2:36 am

A vállalkozás megszünik, akkor is a megszünés időpontjától minden bevallást, analítikus nyilvántartást, meg kell tartania a saját érdekében, tehát a felnem használt számlatömböket is. Az egyértelmű hogy ha megszünt, maradhatott felnem használt, vagy félig telt számlatömbje, ami ha üres is, szigorú számadás alatt van. Gondolom a vállalkozó is tisztában van ezzel. Minden vállalkozást érint hamarosan ez a számlatömb átállás, januártól ezeket már nem lehet használni. Szerintem ha selejtezi ha nem, akkor is öriznie kell üresen is 5+1 évig.
erdoapolas
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:12 am

megszűnéskor szla. tömbök leadása

HozzászólásSzerző: bunny » szer. aug. 01, 2007 2:38 pm

Én megőrízném. Több éve az eladók lejelentik a vásárlót és a tömbök számát. Minden oldalt keresztben át kell húzni és így a későbbiekben nem használható fel. Jó a megsemmisítés is, de kötözködhet az APEH, ha a nyomda ugyanolyan sorszámmal svarcban adott el tömböt  (megtörtént, nem is egyszer).
bunny
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:15 am


Vissza: Ellenőrzés

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 17 vendég

cron