Adófórum

Adózási és számviteli információk

Cégtábla kihelyezése, hova?

Ellenőrzés

Cégtábla kihelyezése, hova?

HozzászólásSzerző: Feri_2013 » csüt. jan. 01, 1970 1:00 am

Sziasztok!

Cégtáblát ki lehet helyezni egy ingatlanon belül olyan helyre is ami nem közvetlenül a bejáratnál van?
pl. egy családi háznál lévő székhely esetén nem a bejárati kaputól látható, hanem ha beljebb megy az ügyfél akkor a családi ház bejárati ajtójánál látható.

Segítségeteket előre is köszönöm.

Feri
Feri_2013
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:37 am

Cégtábla kihelyezése, hova?

HozzászólásSzerző: Szávay Viki » csüt. jan. 31, 2013 11:08 am

Szia Feri!

Szerintem ez nem jó. Bár nem tudok olyan törvényi hivatkozásról, ami előírja, hogy pontosan hova legyen helyezve az a cégtábla, szerintem alap, hogy jól látható helyen legyen. Ha egy revizor becsönget, és nem nyit ajtót senki, mert éppen nincsenek otthon, plusz még a táblát sem látja, mert nem tud beljebb menni, az már jó alap lehet neki, h kezdeményezze az adószám felfüggesztését (szaklapban olvastam).
Én nem riszkeznék ezzel.

Viki
Szávay Viki
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:36 am

Cégtábla kihelyezése, hova?

HozzászólásSzerző: charlotte0831 » csüt. jan. 31, 2013 12:43 pm

Szia Feri!

2006.évi V.tv. cégnyilvánosságról.. 7.§. Cégnek székhelyét cégtáblával kell megjelölni.
Art.24/A.§(1) adószám alkalmazását felfüggesztik:
a) az adózónak postai úton,hivatalos iratként kézbesített adóhatósági irat két egymást követő alkalommal a feladóhoz címzett ismeretlensége miatt érkezett vissza és/vagy a megfelelő levélszekrény hiánya miatt a címzett számára kézbesíthetetlennek tekinthető,
b)adózó székhelyén végzett helyszíni eljárás alapján hitelt érdemlően tudomást szerzett arról,hogy az adózó a székhelyén nem található...é.

tehát székhely jelölésére levélszekrényen elhelyezett "cégtábla" elegendő.

Persze cégtábla elhelyezése (méret,tartalma) más esetekben pl.kiskereskedelmi tevékenység esetén más szabályok vonatkoznak,ilyenkor a helyi rendeletek előírásaira is oda kell figyelni.
charlotte0831
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:29 am

Cégtábla kihelyezése, hova?

HozzászólásSzerző: law911 » vas. márc. 24, 2013 6:58 am

Ha nem látható az utcáról a cégtábla, akkor egy helyi ellenőrzés során a NAV simán felfüggesztheti az adószámot. Lehet, hogy elég csak a posatládán lévő kis tábla is, de annak is láthatónak kell lenni az utcáról.
law911
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:39 am


Vissza: Ellenőrzés

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 12 vendég

cron