Adófórum

Adózási és számviteli információk

NAV felderítés?!

Ellenőrzés

NAV felderítés?!

HozzászólásSzerző: validitas » csüt. jan. 01, 1970 1:00 am

Jártam a NAV honlapján. Nem kellett volna... mert mit látok?

http://nav.gov.hu/nav/kozerdeku_adatok/altalanos_kozzeteteli_lista/kozbeszerzesek/ajanlati_felhivasok/mobil_hokamera_modositott.html

Mire kell a navnak hőkamerás komplex felderítő rendszer??? Már különbek lesznek, mint az FBI meg a CIA meg a KGB együtt!

De egy rohadt bevallás javítást telefonon nagyon titkos PIN kóddal se lehet náluk elintézni, nem állnak szóba az adózókkal.

Na, ennyit az Art-ban is lefektetett adózói jogokról...

Bocs, lehet nem ide tartozik, de kicsit fennakadtam ezen.
validitas
 
Hozzászólások: 3
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

NAV felderítés?!

HozzászólásSzerző: tothkornelia69 » hétf. jan. 07, 2013 8:25 pm

Nem értem ez miért veri ki a biztosítékot. A hőkamerás rendszer használatának szerepe lehet a a határvédelemben, bűnüldözésben, a nav egyik szerve a Vám és Pénzügyőrség, én semmi különlegeset nem találok benne; egy átlagos viszonylag jól menő cégnél is működhet ilyen.
tothkornelia69
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:15 am

NAV felderítés?!

HozzászólásSzerző: validitas » hétf. jan. 07, 2013 10:05 pm

Átlagos cégnél felderítő rendszer? Hőkamerákkal? Csak szimplán túlzónak találtam egy csöppet, tekintve, hogy adózóként meg szinte lehetetlenség "szóba elegyedni" velük.

Határaink nyitottak, a vám- és pénzügyőrség meg talán nem bűnüldöző hatóság, legalábbis azt hiszem, az a rendőrség. De már ez sem biztos.


Külön titkos PIN-kód, de az nem elég, kérik még az adóazonosítót is, meg még külön 180-ason jelölve legyen ám + a telefonos ügyintézés is... mit találnak még ki, hogy megnehezítsék pl. egy nyavalyás hibaértesítő megfejtését egyszerű kis adózóknak?

Azért köszi ezt a hozzászólást.
validitas
 
Hozzászólások: 3
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

NAV felderítés?!

HozzászólásSzerző: szedlacsek » kedd jan. 08, 2013 9:52 am

A vámosoknak van külön fegyveres kommandója is.(Néha az APEH revizorokkal is együttműködnek.) Pár hónapja lőszert- és fegyvereket is közbeszereztek. A NAV honlapon is fent volt. Ráadásul az ukrán és a szerb határ egyben uniós vámhatár is. És a repülőterek is, az EU-n kívülről érkező gépek vonatkozásában.
szedlacsek
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

NAV felderítés?!

HozzászólásSzerző: tothkornelia69 » kedd jan. 08, 2013 10:03 am

"egy átlagos viszonylag jól menő cégnél is működhet ilyen."-mármint hőkamerás rendszerre, és biztonságtechnikai cégre gondoltam, nagyon álmos voltam este, nem olvastam vissza mit írtam, bocsi.

Az ok, hogy nyitottak a határok, de azért mégsem lehet össze-vissza kóborolni szerintem, csak a kijelölt átkelőhelyeken.
Szóval én olyan esetekre gondolok, amikor pl. illegálisan itt tartózkodókat keresnek, vagy főutakon is láttam nem egyszer, hogy az úthasználati díj ellenőrzési pontokon a vámosok is ott dekkoltak, gondolom nem a matricát, hanem pl a rakományt ellenőrzi (na meg jönnek majd a sok-sok ukrán cigaretta csempészek is).
A bűncselekmények közül a pénzügyi tárgyúak inkább a nav, mintsem a rendőrség feladata, nyomozás, házkutatás, matatás, stb, ezt mindet a pénzügyőrök végezték, az ügyészségre vádemelésre is ők adják át az ilyen tárgyú ügyeket.

Nagy vonalakban a NAV honlapon leírja a feladatokat, ha érdekel megnézheted,
A Nemzeti Adó- és Vámhivatal Bűnügyi Főigazgatósága jogi személyiséggel rendelkező, önállóan működő és gazdálkodó költségvetési szerv, a Nemzeti Adó- és Vámhivatal (a továbbiakban: NAV) központi szerve. Középfokú és alsó fokú szervekkel rendelkezik. A középfokú szervek elérhetőségei az „elérhetőségek” menüpont alatt található.
A Bűnügyi Főigazgatóság és középfokú szervei végzik a büntetőeljárásról szóló 1998. évi XIX. törvény 36. § (2) bekezdésében meghatározott bűncselekmények megelőzését, felderítését, nyomozását.
Alsó fokú szerve az Áru- és Bűnjelkezelő Hivatal, amely a NAV vámigazgatási-, jövedéki igazgatási, fémkereskedelmi, szabálysértési és nyomozóhatósági jogkörében eljárva végzi a NAV rendelkezése alá került dolgok kezelésével, valamint az elkobzott árukkal kapcsolatos, jogszabályban meghatározott feladatokat.
http://nav.gov.hu/nav/bunugy/szervezet/bf_szervezeti_egysegei_feladatai.html

Szóval a lényeg, én ezen nem akadtam ki, de biztos vannak még Rajtad kívül is sokan akiket ez bosszant.
tothkornelia69
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:15 am

NAV felderítés?!

HozzászólásSzerző: szedlacsek » kedd jan. 08, 2013 10:07 am

A schengeni övezetben arra mész, amerre akarsz... akár a bozótosban is... Jelenleg csak az ukrán-román-szerb-horvát határon van kötöttség. A horváton és a románon vám már nincsen.
szedlacsek
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

NAV felderítés?!

HozzászólásSzerző: Napraforgó » kedd jan. 08, 2013 2:29 pm

Ugyan má' Böbe!
Azért kell a hőkamera, mert valakinek sok van belőle...)))
A pénztárgépeket is azért kell majd lecserélni, hogy "valaki" sokat le tudjon gyártani....!
Üdv.
Napraforgó
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

NAV felderítés?!

HozzászólásSzerző: validitas » kedd jan. 08, 2013 4:48 pm

Ja, mint a széfek a kórházakba annak idején? :-))) Így már értem!
validitas
 
Hozzászólások: 3
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

NAV felderítés?!

HozzászólásSzerző: kovalkata » kedd jan. 08, 2013 4:55 pm

Ja :-)))) nálunk a társasházban azért cserélték le Karácsony előtt a kaputelefon kódokat, mert állítólag akik ide a földszintre a lottózóba jártak, álltak a hátunk mögött, kilesték a kódokat, és bejárkáltak a lépcsőházba :-))) nohát persze, nem is azért, mert valakinek kellett Karácsony előtt a pénz!
kovalkata
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:15 am

NAV felderítés?!

HozzászólásSzerző: hrvatis » szer. jan. 09, 2013 4:17 pm

Megy a költekezés mindenhol. Már berendezés is van ellenőrzésre, a bírságokat be kell szedni.

http://www.hir24.hu/belfold/2013/01/09/kutyachip-mar-ellenorzik-az-ebeket/
hrvatis
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:25 am


Vissza: Ellenőrzés

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 2 vendég