Adófórum

Adózási és számviteli információk

Nav felszólítás

Ellenőrzés

Nav felszólítás

HozzászólásSzerző: kaloczy » szer. nov. 14, 2012 9:36 pm

A 180-as az egy csomó mindenre feljogosít. De korántsem mindenre. És mellette létezik az a bizonyos VAMO, ami a 180-asnál "magasabb szint", igazából az szinte teljeskörű meghatalmazást jelent. Egypár cég meg egyesület esetében nekem van ilyenem, és sokszor könnyítette már a személyes ügyintézésemet, hogy látták: van ilyenem.
Zsuzsa
kaloczy
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

Nav felszólítás

HozzászólásSzerző: varga.norbert » csüt. nov. 15, 2012 8:58 am

A 12T180-as nyomtatványon alapvetően bevallások benyújtására jogosít és elektronikus ügyintézésre a kiválasztott ügycsoportban. Ez alapján ellenőrzésben nem képviselheti az adózót a bejelentett személy.(Persze az adatai emiatt fellelhetőek a NAV nyilvántartásában)

Az ellenőrzés során való képviselethez 12VAMO nyomtatványon lehet teljes körű meghatalmazást adni, vagy kifejezetten ellenőrzésre szólót a megfelelő mező x-elésével.
Csak ezen esetben lehet ellenőrzés során a könyvelőnek hivatalos dokumentumot kézbesíteni, illetve ha kifejezetten adott ellenőrzésre vonatkozóan rendelkezik eseti meghatalmazással.
varga.norbert
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:35 am

Nav felszólítás

HozzászólásSzerző: szedlacsek » csüt. nov. 15, 2012 9:25 am

Persze. Én csak arra utaltam, hogy honnét tudhatják a könyvelő elérhetőségét. De nemcsak a 180-asból, hanem ha egy bármilyen bevalláson rajta van a neve, telefonszáma, mint ügyintéző.

Volt már hogy ez alapján kerestek meg engem is.
szedlacsek
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

Nav felszólítás

HozzászólásSzerző: sz.judit » csüt. nov. 15, 2012 12:28 pm

Több évvel ezelőtt kezdett egyéni vállalkozónál a vállalkozás bejelentőjén (akkor még nem volt un.egyablak) be kellett írni a képviseletre jogosult nevét, címét, adószámos vagy nem. Mindez a NAV törzsadatok lekérdezésénél megtalálható. Évekkel ezelőtt hiába adtam be változás bejelentést, hogy töröljék, a törlés azóta sem történt meg. Azt nem tudom, hogy a NAV használja-e ezt az adatot. Nézd meg az adott vállalkozó törzsadatainál, nem szerepelnek-e ott az adataid.
sz.judit
 
Hozzászólások: 1
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

Előző

Vissza: Ellenőrzés

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 10 vendég