Adófórum

Adózási és számviteli információk

Önellenőrzési tilalom kezdete

Ellenőrzés

Önellenőrzési tilalom kezdete

HozzászólásSzerző: palmika » csüt. jan. 01, 1970 1:00 am

Sziasztok,

Van valakinek tapasztalata, hogy telefonos behívás esetén mikortól nem lehet önellenőrízni?
Én úgy veszem le a törvényből, hogy maga a hívás még nem minősül az ellenőrzés megkezdésének, csak amikor átvesszük a megbízólevelet, legyen az postán, vagy a NAV épületében.
Van valakinek gyakorlati tapasztalata? Tartok tőle, ha ez így van és önellenőrzünk, "alaposabban" átvizsgál a revizor.

Szerintetek?
Köszi. palmika
palmika
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:19 am

Önellenőrzési tilalom kezdete

HozzászólásSzerző: Bakosné » hétf. okt. 29, 2012 5:52 pm

Ismeretségi körömben volt iyen, hogy ellenőrzés bejelentésekor átnézte a könyvelő az SZJA bevallást, és hibát talált. Megkérdezték az ellenőrt, és azt mondta küdjék be nyugodtan az önellenőrzést.

Márti
Bakosné
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:25 am

Önellenőrzési tilalom kezdete

HozzászólásSzerző: validitas » hétf. okt. 29, 2012 10:31 pm

Szia!

Az Art. 49.§ (2) tartalmazza, hogy az önellenőrzés akkor minősül az ellenőrzés megkezdését megelőzően elvégzettnek, ha azt a megbízólevél kézbesítésének - kézbesítés hiányában pedig - átadásának napját megelőző napon benyújtották a NAV-nak, postára adták.

Tehát a telefonos értesítés nem korlátozza az önellenőrzési jogot, csak a megbízólevél átvétele, kézbesítése.

Az pedig revizor függő, hogy mennyire rendesen állnak hozzá,no meg az is számít, hogy mennyi megállapítást kell mindenképpen produkálniuk. Tapasztalatom szerint általában rendesek - de mostanában keményednek a körülmények, kell a bevétel a költségvetésnek. :-((

validitas
 
Hozzászólások: 3
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

Önellenőrzési tilalom kezdete

HozzászólásSzerző: ani0613 » kedd okt. 30, 2012 1:54 pm

Nekem pont folyamatban volt az ÁFA önellenőrzés előkészítése mikor megkaptam a revízióról az értesítést előbb telefonon majd postán. A revízió közben szóba került és meg is mutattam,hogy valóban dolgozom az önellenőrzésen (Több hónapra vissza- menöleg) és minden további nélkül befogadták, a jegyzőkönyvbe leírták ,hogy az önellenőrzés folyamatban volt.Gondolom függ a revizor jó indulatától és a többi munka milyenségétől. Üdv: Ani0613
ani0613
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:23 am

Önellenőrzési tilalom kezdete

HozzászólásSzerző: Napraforgó » kedd okt. 30, 2012 7:13 pm

A NAV 23.füzetéből:

Az ellenırzés a megbízólevél kézbesítésével kezdıdik. Ha az adóhatóság a megbízólevél kézbesítését mellızi, az ellenırzés a megbízólevél egy példányának átadásával kezdıdik....

Az adóhatóságnak az ellenırzéssel kapcsolatos telefoni értesítése nem eredményez önellenırzési tilalmat, tekintve, hogy nem valósul meg a megbízólevél kézbesítése, átadása....
Napraforgó
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am


Vissza: Ellenőrzés

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 15 vendég

cron