Adófórum

Adózási és számviteli információk

Bolti kisker pénztárjelentés kitöltése

Ellenőrzés

Bolti kisker pénztárjelentés kitöltése

HozzászólásSzerző: nagykata19820110 » csüt. jan. 01, 1970 1:00 am

Sziasztok!

Jött hozzám egy vállalkozó, aki vegyesboltot nyitott. Új a vállalkozás, eddig még ő sem csinált ilyet és én sem könyveltem kereskedő vállalkozást. Most készítem a pénzkezelési szabályzatát. A székhely és az üzlet elkülönül egymástól, így lett egy főpénztára (székhely), innen fizet minden számlát, és lett egy alpénztár, ami az üzletben található pénztárgép. A bolti kasszából nem fizet semmit, ott csak a napi bevétel és a váltópénz lehet. A váltópénzt a főpénztárból kiadta pénztárbizonylattal, az alpénztár pedig bevételezte azt pénztárbizonylaton. A váltópénzt majd csak december 31-én teszi vissza a főpénztárba. Abban maradtunk, hogy a váltópénze 20.000,- Ft lesz. A problémám ott van, hogy vezeti a kisker b. pénztárjelentés nevű nyomtatványt, viszont ott elakadtam, hogy

1. azon kell-e és ha igen, akkor hová kell feltüntetni a váltópénzt?

2. a nap végén a pénztáregyenleg és a pénzkészlet sosem egyezik, mindig van 1-200 Ft eltérés. Mivel a vállalkozó saját maga kezeli a kasszát, nincsen alkalmazottja, ezért ez gondolom a kerekítési különbözet, amit hiányként v. többletként könyvelek egyéb ráf/bev-re? Ezt kell valahogy szabályozni a pénzkezelési szabályzatban, hogy az meddig minősül kerekítési különbözetnek és hány Ft fölött másként (tervezi alkalmazott felvételét).

Köszönöm a segítséget előre is!

Kata
nagykata19820110
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:26 am

Bolti kisker pénztárjelentés kitöltése

HozzászólásSzerző: tothkornelia69 » csüt. okt. 04, 2012 11:51 am

Kérdésedből nem derül ki, hogy egyéni vállalkozóról van szó, vagy gt-ről?
tothkornelia69
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:15 am

Bolti kisker pénztárjelentés kitöltése

HozzászólásSzerző: nagykata19820110 » csüt. okt. 04, 2012 12:18 pm

Gt. Kft. 2 magánszemély tulajdonossal, az egyik személyesen közreműködő tag és egyben ügyvezető is, ő árul az üzletben.
nagykata19820110
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:26 am

Bolti kisker pénztárjelentés kitöltése

HozzászólásSzerző: Napraforgó » csüt. okt. 04, 2012 9:36 pm

Szia!
Én is így különböztetem meg ahogyan Te (Főpénztár és Alpénztár).
Most csak így röviden, mert nem tudom milyen formájú "Pénztárelszámolást" használnak. A pénztárelszámolás elsődlegesen a napi forgalmat kell hogy tükrözze!
Kell hogy legeyn rajta hasoló szöveg: Összegező mű Záró állása(pl):100.000,-Ft

Összegező mű Nyitó állása: NULLA Ft(első nap)
>Tehát a napi forgalom (árbevétel): 100.000,-Ft

>Valahol a nyomtaványon ez alatt:
Hozzáadandó: "Nyitó készpénz" amit nevezhetsz Váltó pénznek is, plussz 20.000,-Ft,
tehát az összes Elszámolandó készpénz: 120.000,-Ft

Ha nincs ilyen "rublika" akkor nyugodtan írják bele szövegesen hogy "Váltópénz"!

Ilyen összegű különbözetet nyugodtan elszámolhatod kerekítési különbözetnek, főleg ha vegyesboltról és sok tétel napi rögzítéséről van szó.
Én a felhalmozott különbözeti összeg elszámolására a pézkezelésiben nem tértem ki (nálam szolgáltatás van, és eleve nem számolnak 1-2 forintot), de ha beleveszed, abból nem lehet gond.
Üdv.
Napraforgó
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

Bolti kisker pénztárjelentés kitöltése

HozzászólásSzerző: Juhászani » pén. okt. 05, 2012 10:36 am

Sziasztok!

Nekem presszóm van ilyen. Szerintetek azt is így főpénztár, alpénztár így kellene? Szükséges? Vezessen pénztárjelentést?

Juhászani
Juhászani
 
Hozzászólások: 7
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:22 am

Bolti kisker pénztárjelentés kitöltése

HozzászólásSzerző: Napraforgó » szomb. okt. 06, 2012 10:01 pm

Szia!
Én mindenképpen javaslom, még a "családiban" is megkövetelem. Ha nem vezet pénztárjelentést, akkor miből könyved a napi forgalmat? A pénztárszalagról? Főleg egy presszóban lehet eltérés a kp állományban is (többlet/hiány), vagy ami talán még fontosabb, hogy napi a bevétel nem marad a pénztárban, azt valakinek át kell adni, aki a bankba viszi vagy vásárol belőle. Egyszóval nem elég az árbevételt könyvelni, a pénzmozgást is kell!
Napraforgó
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

Bolti kisker pénztárjelentés kitöltése

HozzászólásSzerző: palmika » vas. okt. 07, 2012 8:49 am

Én úgy gondolom, hogy a pénzkezelési szabályzatban kell rögzíteni az elszámolás módját, a pénztárak db számát és az ezek közti forgalmat. Ha a kereskedelmi egységben nincs más kp forgalom, csak a napi pénztárzárás és minden kiadás átutással, vagy a főpénztárból kerül kifizetésre felesleges "alpénztárt" vezetni. Ha viszont önálló kp gazdálkodással ruházom fel a kereskedelmi egységet, és ezt rögzítem a pénzkezelésiben, akkor vezetnék több pénzárat. És ez nem csak a kereskedelmi egységekre gondolok, hanem a telephelyekre, fióktelepekre is. Szerintem hangsúly a önálló kp forgalmon van.
palmika
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:19 am

Bolti kisker pénztárjelentés kitöltése

HozzászólásSzerző: level07 » vas. okt. 07, 2012 1:11 pm

Az egyéni vállalkozónak (italboltos, büfés)is kell napi pénztárjelentés? A pénztárgépszalagról történő könyvelés a pénztárkönyvben megjelenik, innen van a kiadás a számlák kifizetésére és minden egyébre is. Ez így nem jó?
level07
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:26 am

Bolti kisker pénztárjelentés kitöltése

HozzászólásSzerző: Juhászani » hétf. okt. 08, 2012 12:07 pm

Szia leve07!

Hát ez volt az én kérdésem is mert az én presszómnál is így van. De ezek szerint ha jól értelmeztem kellene egy pénztárjelentést készíteni a presszóban lévő forgalomról és egy másikat amin külön megjelennek a rezsi költségek, a bér, anyagbeszerzés stb...
Ugye kollégák jól értelmezem?

Juhászani
 
Hozzászólások: 7
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:22 am

Bolti kisker pénztárjelentés kitöltése

HozzászólásSzerző: sz.judit » hétf. okt. 08, 2012 12:44 pm

Szerintem e.vállalkozónál a napi záró pénztárgépszalag jó könyvelési alap még áfa esetén is, mert az áfát is megbontva tükrözi (persze csak akkor, ha kp.kiadás nincs).Egy ellenőrzés is pénztárzárást készít, és azt hasonlítja össze a pénztárban lévő készpénzzel. Társaság esetén amennyiben kiadás is van - áruvásárlás készpénzért - akkor minden esetben pénztárjelentést kell készíteni.
sz.judit
 
Hozzászólások: 1
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

Következő

Vissza: Ellenőrzés

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 11 vendég