Adófórum

Adózási és számviteli információk

X cég nyomtatóját használhatja-e y cég?

Ellenőrzés

X cég nyomtatóját használhatja-e y cég?

HozzászólásSzerző: Bakosné » pén. aug. 31, 2012 10:23 am

Lehet, hogy csak spórolja a saját papírját és nyomtatófestékét, és pendrájon viszi a számlát kinyomtatásra...
Zárd le jelszóval a gépet. Akkor nem tud hozzányúlni engedély nélkül.
Márti
Bakosné
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:25 am

X cég nyomtatóját használhatja-e y cég?

HozzászólásSzerző: kaloczy » pén. aug. 31, 2012 11:03 am

Márti, én biztos vagyok benne, hogy nem számlát nyomtat. Hiszen ahhoz az kell, hogy az általa használt számlázóprogram telepítve legyen az idegen gépen. Nem, biztos vagyok benne, hogy nem erről van szó.
Zsuzsa
kaloczy
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

X cég nyomtatóját használhatja-e y cég?

HozzászólásSzerző: hrvthandrea » pén. aug. 31, 2012 11:11 am

Létezik olyan internetes számlázó, melyből telepítés nélkül lehet nyomtatni.
Internetkapcsolat szükséges hozzá, saját felhasználónévvel és jelszóval lehet belépni és készíthető a számla.
üdv.
hrvthandrea
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:16 am

X cég nyomtatóját használhatja-e y cég?

HozzászólásSzerző: Bakosné » szomb. szept. 01, 2012 7:31 am

Valóban csak találgatunk, amíg a kérdező nem ad több információt...
Márti
Bakosné
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:25 am

X cég nyomtatóját használhatja-e y cég?

HozzászólásSzerző: Bettina1977 » vas. szept. 02, 2012 8:21 am

Kedves Válaszadók!

Az adott ügy szempontjából a láncolatértékesítés a releváns. A másik cég képviselője árujának nagy hányadát a cégem vásárolta meg. Programot nem telepített a gépemre, viszont üzletszerű gazdasági tevékenységet végzett ott, mivel a nyomtatandó ajánlatait és szerződéseit ott nyomtatta. A cégtörvény szerint és az Art szerint csak ha bejelentett telephelye lett volna a másik cégnek az én székhelyemen, akkor végezhetne üzletszerű gazdasági tevékenységet nálam.A tárgyi eszközöket nem adtam bérbe,sokszor a szerződései átnézéséhez is az én segítségemet kérte a másik cég képviselője. Az ügyvédem azt mondta, még részben azonos tulajdonosi kör, kapcsolt vállalkozás esetén esetén sem célszerű ugyanazon székhelyről azonos technikai eszközöket használni, mivel láncolatértékesítésről van szó.
Előre is köszönöm a válaszokat
Bettina
Bettina1977
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:33 am

X cég nyomtatóját használhatja-e y cég?

HozzászólásSzerző: kaloczy » vas. szept. 02, 2012 8:40 am

Hát ez szerintem messze nem olyan súlyú ügy, mint amilyen kreáltok belőle az ügyvédeddel. Az, hogy a szerződéseit és az árajánlatait időnként nyomtatja valahol, marhára nem azonos azzal, hogy ott gazdasági tevékenységet végez. Gazdasági tevékenység akkor lenne, ha minden egyes anyagát ott, Nálad írná és nyomtatná. De a leírtak alapján én nem ezt olvasom ki belőle.
Neked viszont jogod van NEM megengedni, hogy ingyen használja a cuccaidat. Azaz szépen mondhatod neki, hogy eddig tartott a szívességi használat, hiszen az eszközök, a toner a nyomtatóba neked pénzbe kerül. Térítse meg, vagy nyomtasson máshol.
De hogy ezért telephelyet kéne bejelentenie, meg hogy emiatt kifogásolnák a köztetek létrejött ügyletet, - ezt erős túlzásnak tartom.
Zsuzsa
kaloczy
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

X cég nyomtatóját használhatja-e y cég?

HozzászólásSzerző: palmika » vas. szept. 02, 2012 7:27 pm

Én is csak Zsuzsa véleményét tudom osztani. Az hogy valahol nyomtatok, számítógépet használok az nem meríti ki a gazdasági tevékenység végzését. Gondolj bele, tehetné egy internet kávézóban is...akkor az lenne a telephelye?
palmika
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:19 am

X cég nyomtatóját használhatja-e y cég?

HozzászólásSzerző: Bettina1977 » hétf. szept. 03, 2012 10:28 am

Sziasztok!

A lényeg pont ez, hogy gyakorlatilag mindent innen intéz. Ajánlatok küldése,szerződések, és minden. Ugyanakkor a láncolatértékesítés miatt hívta fel rá a figyelmet az ügyvéd, hogy ez így nem működhet. Van vm APEH állásfoglalás, állítólag.A cégtörvény és az Art szerint biztos nem végezhet bejelentés nélkül üzletszerű gazdasági tevékenységet, de ezen túl az az állásfoglalás kellene, amiben leírják, hogy ez miért nem működhet így az adóhatóság szemszögéből


Köszönöm
Bettina
Bettina1977
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:33 am

X cég nyomtatóját használhatja-e y cég?

HozzászólásSzerző: Bakosné » hétf. szept. 03, 2012 10:57 am

Ennyi erővel mondhatnák azt is, hogy nem telefonálhatok az ügyfeleknek bárhonnan, mert ott nincs bejelentett telephelyem.
Azt pedig, hogy használja a dolgaidat a te hozzáállásodtól függ. Egyszerűen tegyél fel jelszavat a gépre.
Márti
Bakosné
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:25 am

X cég nyomtatóját használhatja-e y cég?

HozzászólásSzerző: Bettina1977 » hétf. szept. 03, 2012 2:40 pm

Kedves Márti!

Az üzletszerű gazdasági tevékenység a "1996. évi CXII. törvény a hitelintézetekről és a pénzügyi vállalkozásokról" meghatározása szerint:

Ellenérték fejében [nyereség], illetve vagyonszerzés végett - előre egyedileg
meg nem határozott ügyletek megkötésére irányuló - rendszeresen folytatott gazdasági tevékenység.
A másik cég képviselője minden egyes anyagát nálam nyomtatja, onnan intézte telefonjait, az egész kereskedelmét.
Nem csupán ügynöki tevékenységet végzett, ami kivételt képez a telephely bejelentési kötelezettség szempontjából, hanem ügynöki tevékenység mellett kereskedett is.
A Ct. és az Art. szerint biztosan nem teheti ezt meg, nekem arra az APEH állásfoglalásra lenne szükségem, ami alátámasztja, hogy láncolatértékesítés esetén ezt pontosan miért nem teheti meg.

Előre is köszönöm a segítséget

Bettina

Bettina1977
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:33 am

ElőzőKövetkező

Vissza: Ellenőrzés

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 9 vendég

cron