Adófórum

Adózási és számviteli információk

Végrehajtás alatt áll cég főkönyv

Ellenőrzés

Végrehajtás alatt áll cég főkönyv

HozzászólásSzerző: eysan1986 » csüt. jan. 01, 1970 1:00 am

Kedves Fórumozók! Van egy fuvarozással foglalkozó cégem, aki nem tudta fizetni a lízingdíjakat ezért a lízingcég visszavette az autókat, a cég tevékenységet már nem végez csak veszteséget termel. Jelentős járuléktartozást halmozott fel, ezért a NAV végrehajtás alá vonta a céget. Főkönyvet kell beküldenem, aminek a tisztára tételében kérném a segítségeteket (minden szabályos).

1, 2011. évben visszaadott a vállalkozás a lízingcégnek pár autót, helyette lízingelt újakat ugyanettől a banktól, viszont a régiek miatt fennmaradt 20 millió Ft tartozása, melyet 5 év alatt fizet ki. Ezt a tartozást költségek, ráfordítások aktív időbeli elhatárolásába tettem, (T88-K44, T392-K88) könyvvizsgálóval egyeztetve és mindig amikor havonta törlesztette a cég, akkor oldottam fel a törlesztés összegében az elhatárolást. Na már most hogyan tudom megszüntetni ezt a tartozást? A teljes fennmaradót egyből ráfordításra teszem? T88-K392???

Köszönöm, Dóri
eysan1986
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:28 am

Végrehajtás alatt áll cég főkönyv

HozzászólásSzerző: tothkornelia69 » kedd júl. 17, 2012 12:58 pm

Szia!
Azzal, hogy feloldod az időbeli elhatárolást a tartozás nem szűnik meg, a 44-ben ott virít továbbra is az összeg.
Megszűnik, ha kifizetésre kerül 44/38,
vagy elengedi a lízingcég,44/96,
vagy 3. személy átvállalja (ellentételezés nélkül, mert csak ez esetben nem generál újabb kötelezettséget), 44/96.
tothkornelia69
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:15 am

Végrehajtás alatt áll cég főkönyv

HozzászólásSzerző: eysan1986 » kedd júl. 17, 2012 1:13 pm

Szia!
A 44-ben megmarad, nem úgy gondoltam, hogy csak úgy eltüntetem:) Csak azt olvastam, hogy felszámolás alatt álló cégnél nem lehetnek időbeli elhatárolások.
Eredetileg amúgy így könyveltem:
T88-K44
T392-K88
Fizetési értesítő: T44-K45
Kifizetés: T454-K38 és T88-K392
Ezt könyvvizsgálóval megbeszéltem,csak most azt nem tudom, hogy az időbelit a végrehajtás miatt megszüntessem vagy se? Könyvvizsgáló szabadságon van, ezért írtam ide.
Köszi
eysan1986
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:28 am

Végrehajtás alatt áll cég főkönyv

HozzászólásSzerző: tothkornelia69 » kedd júl. 17, 2012 2:57 pm

Ne haragudj, egy szóval nem említetted, hogy felszámolás kezdődik, a végrehajtási eljárás =/= felszámolás. Nálam is volt adótartozást felhalmozó cég akitől főkönyvi kivonatot kértek, plusz vevőanalitikát a vevők mindenféle adataival, de nem indult felszámolás, csupán behajtás végett volt rá szükségük.
225/2000. Korm.rend írja le a felszámolás számviteli feladatait.
3.§ A záróleltár és a tevékenységet lezáró beszámoló mérlege értékhelyesbítést és értékelési tartalékot, valamint időbeli elhatárolást - a halasztott bevételnek a számviteli törvény 45. §-a alapján elhatárolt és még meg nem szüntetett elhatárolás összege kivételével - nem tartalmazhat. A záróleltár összeállításánál a számviteli törvény 69. §-ának rendelkezéseit kell alkalmazni.
Az általad írt módon szüntethető meg az időbeli elhatárolás, de ez nem egyenlő a tartozás megszűnésével, a kérdésed az volt eredetileg, hogyan szüntethető meg a TARTOZÁS.
És először is azt kellene tisztázni, hogy mi okból kérnek főkönyvit, lehet, hogy csak a vagyont szeretnék felmérni, van-e egyáltalán végrehajtás alá vonható eszköz (gépek, ingatlanok, kintlévőségek, stb), ezt te tudod.
http://net.jogtar.hu/jr/gen/hjegy_doc.cgi?docid=A0000225.KOR
tothkornelia69
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:15 am

Végrehajtás alatt áll cég főkönyv

HozzászólásSzerző: eysan1986 » kedd júl. 17, 2012 3:29 pm

Szia! Ne haragudj, hogy félreérthető voltam. Egyelőre csak végrehajtás alatt áll a cég, de 100% biztos, hogy felszámolás lesz belőle (több szállítónak is tartozik nagy összeggel). A NAV csak a vagyont szeretné felmérni, de tárgyi eszköze, követelése szinte alig van, csak nagy összegű tartozásai. Akkor amíg csak végrehajtás van, akkor addig maradhat ez az időbeli elhatárolás? Köszönöm
eysan1986
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:28 am

Végrehajtás alatt áll cég főkönyv

HozzászólásSzerző: tothkornelia69 » kedd júl. 17, 2012 3:35 pm

Szerintem addig ne csinálj az időbeli elhatárolással semmit, én egyelőre így hagynám.
tothkornelia69
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:15 am


Vissza: Ellenőrzés

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 11 vendég

cron