Adófórum

Adózási és számviteli információk

Átfogó ellenőrzés alatti javítás?

Ellenőrzés

Átfogó ellenőrzés alatti javítás?

HozzászólásSzerző: holecs » csüt. jan. 01, 1970 1:00 am

Sziasztok!
A sztori a következő4 Átfogó 5 éves TB ellenőrzésem volt. Minden rendben találtak, csak a BSZJ adatbázissal 18 esetben eltérés mutatkozott. Mivel 1998-as adatlapokat is elő kell szedni, még nem végeztem a kigyűjtéssel. A határidő ugye 30 nap a határozat átvételétől, ami még nem járt le, majd 07.13-án fog. De közben 07.04-én átfogó apeh ellenőrzés is indult 2009-2010-re. Ebben az időszakban is van egy bejelentő lap, amin téves kóddal lett a jogviszony vége kijelentve, tehát meg kéne ismételni. A kérdésem az, lehet e ebben az esetben beadni a vizsgált időszakra T1041-et?
Köszi, Ancsa
holecs
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:26 am

Átfogó ellenőrzés alatti javítás?

HozzászólásSzerző: tamas973 » pén. júl. 06, 2012 11:31 am

Üdv.

Igen.
A vizsgálat alá vont adó és költségvetési támogatás nem önellenőrizhető.
A T1041 nem ide tartozik.
Nyugodtan beadhatod.

Üdv Tomics
tamas973
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:15 am

Átfogó ellenőrzés alatti javítás?

HozzászólásSzerző: valterjozsefne » pén. júl. 06, 2012 12:53 pm

Szia! Megerősítve az előttem szólót , mivel nem önellenőrzésről, hanem helyesbítésről van szó, így küldheted a változás bejelentőt.Mária
valterjozsefne
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

Átfogó ellenőrzés alatti javítás?

HozzászólásSzerző: holecs » pén. júl. 06, 2012 3:56 pm

Köszi a válaszokat, valahogy én is e felé hajlottam, de nem vagyok biztos a dolgomban. Esetleg tudtok mondani jogszabályt, amely ezt konkrétan megfogalmazza? Az Art-ot olvasgatom, de nem találom :-( Az Apeh 2011-es ellenőrzési kézikönyvében is csak a járulékok és adók esetén beszél ellenőrzéssel lezárt időszakról:-(

holecs
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:26 am

Átfogó ellenőrzés alatti javítás?

HozzászólásSzerző: valterjozsefne » pén. júl. 06, 2012 9:16 pm

Apeh ellenőrzés a megbízólevél kézbesítésével kezdődik, az Art ettől az időponttól az önellenőrzést nem teszi lehetővé, mivel a T1041-es változás bejelentő nem számít önellenőrzésnek, ezért gondolom, hogy be lehet küldeni, természetesen azt nem tudom, hogyan minősítik a téves adatszolgáltatást melyre mulasztási bírságot kiszabhatnak.
Én úgy gondolom, még mindig kedvezőbb elbírálás alá eshet, ha Te javítod, mintha a
hatóság veszi észre. Ezt neked kell eldönteni

valterjozsefne
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

Átfogó ellenőrzés alatti javítás?

HozzászólásSzerző: holecs » szomb. júl. 07, 2012 8:57 am

Igen ezzel tisztában vagyok. Csak bizonytalan voltam. Az hogy 1998-ban mit mókoltak az OEP bejelentőkkel az elődeim, had ne az én problémám legyen. Ennek a költségeit, ha lesznek majd viseli a munkáltató. Ha lesznek. Adtam már be 2011-ben 2007-es évre vonatkozót és azóta se jött semmi. A NAV 2007 előtt semmilyen adatot nem lát, erre rákérdeztem, mert a BSZJ TAJ alapú a NAV meg ugye adószámos és személyiségi jogok védelme miatt nem tudják összevezetni a két rendszert. Szóval őskáosz van mindenhol és az OEP nyilvántartási osztályon nagyon rendes és segítőkész ügyintéző dolgozik Kecskeméten.
Nagyon szépen köszönöm a gyors segítséget mindkettőtöknek, további szép nyarat:-)
holecs
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:26 am


Vissza: Ellenőrzés

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 3 vendég