Szerző: melcsi62 » vas. máj. 20, 2012 3:43 pm
Sziasztok! Judit, ha külsős nyugdíjas személy lesz nála az ügyvezető, mivel az a személy nem tulajdonos a cégben.. nem jöhet szóba a kieg.tev.társasvállalkozói jogviszony.. az ilyen külsős, ha nyugdíjas, ha nem.. ha a GT. szerinti megbízásos jogviszonyban ügyvezető.. az nem minősül Tb szempontjából sem társasvállalkozónak.. , ha ingyenesen megbízásos ügyvezető az a külső személy, akkor vele kapcsolatban a biztosítási jogviszony fel sem merül.
Feri! egy cégjogásznak, aki társasági szerződésmódosításokkal is foglalkozik.. ismerni szokás a tulajdonosok személyes munkavégzésével kapcsolatos jogszabályokat.. GT, TB,..stb.
Lehetne teljesen egyszerű a megoldás. ha nem egyszemélyes KFT-ről lenne szó és benne olyan tulajdonosról, aki más jogcímen (máshol) nem biztosított, s vezetni is akarja a cégét, meg dolgozna is benne...
Arról nem is beszélve, hogy az ilyesmit nem a könyvelő dönti el, hanem a cég tulajdonosa, hogy mit akar.. s, ha azt akarja, amit.. akkor tudomásul veszi, hogy az mivel jár..
Az Mtv. szerinti munkaviszonyos foglalkoztatottnak munkaszerződésben kell szerepelni a munkakörének.. a munkakör megnevezése nem árt, ha az a munkakör, amit valójában az illető végez.
Többszemélyes KFT-nál taggyűlési hatáskör: az ügyvezető választása, díjazása, az ügyvezetővel, tagokkal azok közeli hozzátartozóival kötött szerződések jóváhagyása, stb.. Egyszemélyes KFT-nél nincs taggyűlés.. alapító okirat van: az, hogy az egyszemélyes tulajdonos munkaviszonyban legyen a saját cégében.. van jogszabályi követelménye. Na az ennek való megfelelésben - ha az nem az ügyvezetőségre szól csak, amit a GT. szabályoz.. hogy eltérő rendelkezés az alapító okiratban, hogy olyan szerződés, amit.. - , nem tudom pontosan, hogy x munkakör betöltésére kötendő munkaszerződéshez miben, miként kellene rendelkezni, ahhoz, hogy az minden szempontból rendben legyen. Mivel akármit lépne, az alapító okirat módosítással járna, amihez ügyvéd kell.. beszélje meg az ügyvéddel.
Üdv.