Adófórum

Adózási és számviteli információk

1 ellenőr szabályos??

Ellenőrzés

1 ellenőr szabályos??

HozzászólásSzerző: Őri Tünde » csüt. jan. 01, 1970 1:00 am

Sziasztok!
Szabályos az, hogy ha egy ellenőrzés során csak egy ellenőrrel találkozunk?
Volt egy ellenőrzés, amihez egy egész év anyagát el kellett vinni. Már előre aláírt papírok voltak a másik ellenőr részéről. Amikor visszaadták az anyagot az ügyfélnek, akkor is csak a már megismert ellenőrrel találkozott. Ekkor kapcsolódó ellenőrzést kezdett, másnap könyvelőként újból átmentem, ismét csak vele tudtam beszélni. Volt egy hosszú érveléses párbeszédünk. Nagyon nagy hülyeséget akart volna ránk verni, és nem tudtam megértetni vele, hogy amit ő mond, az nagyon nem jó. Másik ellenőr sehol, osztályvezető sehol.
3 hónap után most megkaptuk a jegyzőkönyvet. Nekem lett igazam, mégis meg akar büntetni, észrevételt akarok tenni.
A jegyzőkönyvet szintén csak a megismert ellenőr írta alá, a másik nem.
Ez így szabályos???
Szerintetek erre utalhatok a fellebbezésben?
Elvileg szóban azt mondta, hogy minimális összegre büntetnek meg, de nincs igaza, és nem hagyom, hogy így legyen. (nem ez lesz a fő érv az észrevételben)
Előre is köszönöm a válaszaitokat.
Tünde
Őri Tünde
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:12 am

1 ellenőr szabályos??

HozzászólásSzerző: Őri Tünde » pén. máj. 18, 2012 1:34 pm

Senki?
Őri Tünde
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:12 am

1 ellenőr szabályos??

HozzászólásSzerző: melcsi62 » pén. máj. 18, 2012 4:37 pm

Szia Tünde! Nekem idáig még akármikor, ha bevinni kellett az anyagot a NAV-hoz ott egy ügyintézővel találkoztam.. amivel szerintem nincs mit kötözködni.. ő átveszi a cuccot és aztán a belső szabályzataik alapján elvégzik az ellenőrzést, majd születik egy valamilyen tartalmú jegyzőkönyv..

A jegyzőkönyvre észrevételt lehet tenni.. Én ha látom, hogy az adott revizor nincs a "helyzete" magaslatán.. nem állok le vele vitatkozni, csak közlöm, hogy ha úgy gondolja, hogy valami nem o.k., akkor írja le és majd a cégvezetőivel együttesen észrevételezzük, vagy nem..

(Ha ők jönnek, akkor minimum ketten jönnek. illetve jelenleg nekem 5-en 2 apeh-os, meg 3 vám-os.., együtt )

Üdv.
melcsi62
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:16 am


Vissza: Ellenőrzés

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 1 vendég