Adófórum

Adózási és számviteli információk

Társas vállalkozó jár.fizetés csökkentése

Ellenőrzés

Társas vállalkozó jár.fizetés csökkentése

HozzászólásSzerző: palmika » vas. máj. 06, 2012 11:52 am

Feri, leírom az én álláspontomat:
Egyszemélyes kft-ben tsz alapján lehet munkaviszonyban ügyvezető,de ha ez nem éri el a 36 órát, akkor ha bevétel szerrző tevékenységben szeméylesen küzreműködik társas vállalkozóvá válik. Itt lehet nézni a tbj azon kikötését, hogy biztosított:
"tényleges személyes közreműködési kötelezettség kezdete napjától annak megszűnése napjáig"
tbj 10/2/a : erre mondta Vámosi Nagy szabolcs egy előadáson, hogy lehet ki és bejelentgetni a társas vállalkozót, a bizonyítási erő a társaságon van. Így ha van egy egyszemélyes kft, ahol munkaviszonyban van, akár heti 1 órában a tag ügyvezető, és két hónapig nincs bevételszerző tvékenység akkor nincs személyes közreműködés se. Ha utánna dolgozik, és azt nem alvállalkozó, vagy alkalmazott teljesíti, hanem "személyesen" dolgozik, arra az időszakra lesz társas vállalkozó. Szeritnem megfelelő dokumentálás a lényeg.

Sajnos sok cégnél fordul elő az amit írsz. A vállalkozóim többsége azt mondja, hogy a havi 40000 ft az amit reálisnak tartanának havi járulékként.

Az ingyenes megbízási szerződéshez: a ptk elismeri az ingyenességet, bizonyos esetekben. Véleményeme szerint egy külsös ügyvezető esetén ( nem családtag )nem állja meg a helyét az ingyenesség, viszont ha a nyereség bizonyos százaléka lesz megjelölve a szerződésben, akkor már igen. mivel nem tudható, hogy ez alapján biztosított lesz-e ,nem is kell előre jelenteni 1041-en, csak az elszámoláskor ha az eléri a törvényben előírtakat.
Volt már ellenőrzésünk, és a NAV elfogadta az utobbi felállást.

Amire még nem találtam cáfolást, hogy mért ne lehetne egy több személyes vállalkozás esetén 2 munkaviszonya egy személynek. Egy ügyvezető, és egy eladó, vagy asztalos...
palmika
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:19 am

Társas vállalkozó jár.fizetés csökkentése

HozzászólásSzerző: Feri2012 » hétf. máj. 07, 2012 9:41 pm

Szia Beatrix!

Köszönöm válaszod.
Kicsit tudnád pontosítani mire gondolsz?
Első esetben ha beveszem tagként nyugdíjas szülőmet és bejelentem 8órában, magamat pedig ingyenes megbízásos ügyvezetői jogviszonyban tartom akkor nyugdíjas szülőm után kell a /sok/ járulékot befizetni.
Ha alkalmazottként veszem fel sem jobb hiszen ettől még ha szerződéseket én írom alá ügyvezetőként akkor rögtön társas vállalkozóvá válok.
Lehet, hogy félre értettem vagy nem helyesen értelmezem amit írtál.

A cél az lenne, hogy a szerződéseket én írhassam alá, és ne kelljen társas vállalkozóként a járulékokat megfizetni, max olyan mértékben amit írtál 2 órás munkaviszonyban.
Szerződést csak az ügyvezető írhat alá?

Segítséged előre is köszönöm.

Feri

Feri2012
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:29 am

Társas vállalkozó jár.fizetés csökkentése

HozzászólásSzerző: Feri2012 » hétf. máj. 07, 2012 9:52 pm

Szia!

Hogy oldják meg nálatok azok a cégek akik nem tudják fizetni?

Köszönöm.

Feri



Feri2012
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:29 am

Előző

Vissza: Ellenőrzés

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 11 vendég