Adófórum

Adózási és számviteli információk

Végelszámolás ellenőrzése???

Ellenőrzés

Végelszámolás ellenőrzése???

HozzászólásSzerző: Böbe55 » csüt. jan. 01, 1970 1:00 am

Kérem valaki segítsem!
Kedves Fórumozók!
Azt szeretném megkérdezni, hogy egy 2011.11.15-től végelszámolás (BT) esetében meddig kell várnom az ellenőrzésre (NAV)? Azaz, a kérdésem az, hogy én minden bevallást beadtam 01.01-11.14-ig (Önk. felé is), s most síri csönd van. Kell még tegyek valamit, vagy nem? Majd csak jön valamikor a NAV, s leellenőriz, vagy érdeklődjek, nehogy kiessünk a végelszámolás idejéből? Persze közbe adom be a "Végelszámolás alatt" jelzéssel a bevallásokat.
Köszönöm! Böbe

Böbe55
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:15 am

Végelszámolás ellenőrzése???

HozzászólásSzerző: zspotorke » szer. jan. 11, 2012 10:19 pm

Szia!


Szoktak szólni!  Először folyószámlát egyeztetnek ill. fogják majd kérni az Önkormányzatos és Eü. pénztáros, "nullás" igazolásokat. Az adatmódosítókat is beküldted? (A végelszámoló bejelentése, az üzletvezető kijelentése)

zspotorke
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

Végelszámolás ellenőrzése???

HozzászólásSzerző: Böbe55 » csüt. jan. 12, 2012 3:07 am

Szia!


A 2011.évi 11T201T lapon nincs rajta, sőt a NAV-ot is felhívtam, s nem kellett bejeéenteni, mert nincs rá sor. Aonban tegnap néztem a 12T201T, s azon van egy rész, ahol az egyszerűsített végelszámolást kell bejelenteni, s így most nem tudom, hogy mit tegyek. Ma felhívom a NAV-ot.


Önkormányzat felé a változsbejelentő lapon leadtam, sőt a törtarányos ipa bevallást is.


Amúgy mennyi idő míg jelentkeznek a NAV-tól?


 

Böbe55
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:15 am

Végelszámolás ellenőrzése???

HozzászólásSzerző: marcianyu » hétf. jan. 16, 2012 2:10 pm

Szia!Én most GYED-en vagyok,de régebben a felszámolóirodában ahol dolgoztam(zom) úgy volt,hogy 45 napjuk a bejelentkezésre és elvileg egy évig bejelenthette még a hitigényét,ha van és persze nem siettek.A T180-on kell bejelenteni a végelszámoló személyét.

marcianyu
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:18 am

Végelszámolás ellenőrzése???

HozzászólásSzerző: zsigahenriett » kedd feb. 28, 2012 5:26 pm

Szia!  Majd akkor várd az ellenőröket, ha beadtad a végelszámolást lezáró bevallásokat, akkor jönnek azonnal.


Én 2012. 02.03-n beadtam a bevallásokat, már meg is volt az ellenőrzés.


 


Üdv:


 

zsigahenriett
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:22 am


Vissza: Ellenőrzés

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 10 vendég

cron