Adófórum

Adózási és számviteli információk

Adóamnesztia?

Ellenőrzés

Adóamnesztia?

HozzászólásSzerző: szedlacsek » csüt. jan. 01, 1970 1:00 am

Nagyon érdekes törvényjavaslat..... :))


 


2012. évi ............ számú törvény bizonytalan adójogi helyzet kihirdetéséről


 


1. § Magyarország Országgyűlése 2012. december 31-ig Magyarország teljes területére, valamennyi adóalanyra és adónemre kihatóan bizonytalan adójogi helyzetet hirdet ki.


2. §  A Nemzeti Adó- és Vámhivatal a 2012. január 01-én hatályba lépett adószabályok téves jogértelmezése miatt mulasztási bírságot, adóhiányt, adóbírságot és késedelmi kamatot nem állapíthat meg.


3. § Jelen törvény kihirdetése napján lép hatályba, rendelkezéseit 2012. január 01-től kell alkalmazni és 2018. december 31-én veszti hatályát.


 


Budapest, 2012........


 


Indoklás: A 2012. évre hatályba lépett adójogszabályok olyan mértékben értelmezhetetlenek, végrehajthatatlanok, hogy indokolt az adózókat a jogértelmezési tévedéseik esetleges negatív következményei alól az elévülési időn belül mentesíteni.

szedlacsek
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

Adóamnesztia?

HozzászólásSzerző: olahneedit » kedd jan. 10, 2012 11:56 am

Valóban érdekes. Valaki álmodozik.

olahneedit
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:17 am

Adóamnesztia?

HozzászólásSzerző: szedlacsek » kedd jan. 10, 2012 12:30 pm

Igény az biztosan volna rá.... :))

szedlacsek
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

Adóamnesztia?

HozzászólásSzerző: hvanna » kedd jan. 10, 2012 2:16 pm

De még mennyire  lenne rá igény:)) Mindjárt itt van a söralátétes 1153 ANY Nyilatkozat..a többiről nem is beszélve.


 

hvanna
 
Hozzászólások: 1
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:20 am

Adóamnesztia?

HozzászólásSzerző: szedlacsek » kedd jan. 10, 2012 2:23 pm

Igen. És minden hazug propaganda - söralátét, egykulcsos adó, Erzsébet-utalvány, adminisztráció egyszerűsítése 500 milliárd értékben, stb., stb. - mind, mind a mi ázsiónkat rontja.... Kezd tele lenni, de nagyon a hócipőm....

szedlacsek
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

Adóamnesztia?

HozzászólásSzerző: hvanna » kedd jan. 10, 2012 2:32 pm

 Felháboritó..


 "A Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV) által készített, söralátétnek titulált leegyszerűsített személyi jövedelemadó bevallási ív kitölthetetlen. Pusztán egy politikai nyomásra készített, szakmailag elfogadhatatlan nyomtatvány, amely csak arra alkalmas, hogy a NAV büntetést szabhasson ki a dokumentum benyújtóira - nyilatkozta lapunknak Angyal József. Az okleveles adószakértő elmondta: az irat hiába tartalmaz csupán három sort a bevallási felületen, a papíron szereplő rublikák értelmezhetetlenek."

hvanna
 
Hozzászólások: 1
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:20 am

Adóamnesztia?

HozzászólásSzerző: szedlacsek » kedd jan. 10, 2012 2:55 pm

Ezt hol olvastad?

szedlacsek
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

Adóamnesztia?

HozzászólásSzerző: olahneedit » kedd jan. 10, 2012 2:58 pm

Igaz, még meg sem néztem azt a bizonyos háromsoros bevallást, de így is látom lelki szemeimmel,  hogy mekkora öngólt fognak rúgni maguknak azok a jóhiszemű adókövető állampolgárok, akik naívan minden lelkiismeretfurdalás nélkül élni fognak a lehetőséggel. Hosszas levelezés után ki fog derülni, hogy ők mégsem jogosultak ily módon bevallást tenni. Majd ki fog derülni, hogy a leadott három sor nem összevethető a nav nyilvántartásával.


Most megyek, és megnézem ......

olahneedit
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:17 am

Adóamnesztia?

HozzászólásSzerző: szedlacsek » kedd jan. 10, 2012 3:16 pm

Én is megnéztem ezt a "söralátétet"... Hát száradjon le a kezem, ha hozzányúlok....


 


1. Mi a fenének ezen is pl. a férfi, nő rubrika, az anyuka neve, stb.


2. Sokkal jobb egy sima 53-ast kitölteni, mivel ott kisebb az esélye annak, hogy elszámolod magad...


 


Úgyhogy nyugodtan kenjék a hajukra....


 


 


 

szedlacsek
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

Adóamnesztia?

HozzászólásSzerző: kovalkata » kedd jan. 10, 2012 3:39 pm

Pontosan ahogy mondod! A számból vetted ki a szót. Nem hiszem hogy sok könyvelő élne ezzel, én inkább a megszokott normál 53-asokat töltögetem.

kovalkata
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:15 am

Következő

Vissza: Ellenőrzés

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 12 vendég