Adófórum

Adózási és számviteli információk

Sikkasztás? Adócsalás? Mit tegyek?

Ellenőrzés

Sikkasztás? Adócsalás? Mit tegyek?

HozzászólásSzerző: 494 » csüt. jan. 01, 1970 1:00 am

Kérem szépen, segítsetek. A bt-nek sok milliós adótartozása van a navnál. A képviselő már egyéni vállalkozóként tíz évvel ezelőtt sok millió ft-ot kivett az apeh zsebéből (az adófizetők zsebéből!), most ez a terve a bt-vel is. Azt gondolja, hogy mivel semmi, de semmi vagyona nincs ezért a nav nem tud vele mit csinálni. Szerintem sikkasztott, ellopta a bt pénzét. A kültagnak pár ezer ft-os törzsbetétje van de hozzáfér a bankszámlához és a pénztárkezelési szabályzatban is szerepel. Szerintem ő is sikkasztott, lopott. Már a könyvelési díjat sem fizeti, mondván, hogy én rossz tanácsot adtam, mert azt mondtam, hogy még ha hitelt is vesz fel, de ki kell fizetni az adót és két éve lakáshitelből két milliót befizetett adótartozásra (negyede sem). Most egyre nehezebb ezt a hitelt fizetni, nem lenne semmi gondja, ha én nem hajszoltam volna ebbe. Szerintetek mit tegyek? Van jelentési kötelezettségem ez ügyben? Ha beadom a 182-est, akkor megszabadulok tőlük? Köszönöm segítségeteket.

494
 
Hozzászólások: 6
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

Sikkasztás? Adócsalás? Mit tegyek?

HozzászólásSzerző: zspotorke » szer. szept. 07, 2011 4:05 pm

Szia!


Hogy mi történt, milyen tanácsot adtál az Te/Ti tudjátok. Minden esetre ha valaki állít valamit, azt bizonyítania is kell.


Mit tehetsz? Remélem a kérdésed csak plátói és a választ magad is tudod.


- A szerződést azonnal felmondod, felszólítod az iratok átvételére és közlöd vele, hogy mely nappal szüntetted meg a képviseletet. A szerződésetek nyilván tartalmazza, hogy mikor és hogy lehet felmondani, de a könyvelési dij nemfizetése gondolom azonnali lehetőséget teremt.


- Ismered a pénzmosási törvényt - eljársz az abban foglaltak szerint.


Arra a kérdésedre, hogy mikor szabadulsz meg tőle, nem lehet válaszolni, mert ha ilyen "gerinces" az ügyfeled, akkor nem biztos, hogy elfogadja a szerződésbontást és nem próbája meg  majd bebizonyítani a Te felelősségedet is. Minden esetre a  felvett pénzt nem Te költötted el, az adótartozást nem Te halmoztad fel...


P.Zsuzsa


 


 

zspotorke
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

Sikkasztás? Adócsalás? Mit tegyek?

HozzászólásSzerző: 494 » csüt. szept. 08, 2011 9:29 am

Köszönöm szépen Zsuzsa. Még csak most mondtam fel a szerződésünket, mert féltem tőle, hogy akkor nem fizet ki... De úgy tünik, így sem. Talán aláírja, ha nem, akkor postán küldöm el az anyagot neki. Még azt szeretném tudni, hogy ha nem adok mellé főkönyvi kivonatot, beszámolót, stb, abból bajom lehet-e? Azt gondoltam, hogy nem adom neki át ezeket mert akkor le kell könyveltetnie ezt az anyagot újból és ugye az is pénzbe kerül neki. Azért agyalok, hogy mit tegyek, mert ez elméletileg nem pénzmosás, ez egyszerűen lopás. A nav meg ül a fenekén és még azt sem viszi el tőle, ami van a bt-ben. Álmomban nem gondoltam volna, hogy ilyen velem megtörténhet! Több mint 10 éve nálam van, de most a pénztelenség teljesen kifordította magából. Azt ugye Te is vallod, hogy helyesen döntöttem, hogy még hitel árán is ki kell fizetnie az adót?! (Persze az egyéb lehetőséget is felsoroltam a pénztárral kapcsolatba, de hát minden pénzbe kerül? Köszönöm, hogy időt szakítottál rám. Nagyon bánt, nincs elég baja az embernek, most ezért nem alszom rendesen, utálok összeveszni bárkivel...

494
 
Hozzászólások: 6
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

Sikkasztás? Adócsalás? Mit tegyek?

HozzászólásSzerző: Bakosné » csüt. szept. 08, 2011 5:58 pm

Gondolom volt bevétele ami miatt adókat kellett volna fizetnie... És pénz és volt a pénztárban, ha lopást emlegetsz. Ezek szerint be tudta volna fizetni az adót, ha nem másra költi. Ezenfelül még téged sem fizet ki.


Miért is vannak neked álmatlan óráid??


Márti

Bakosné
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:25 am

Sikkasztás? Adócsalás? Mit tegyek?

HozzászólásSzerző: zspotorke » szomb. szept. 10, 2011 2:10 pm

Szia!


Tekintettel arra, hogy csak most mondtál fel neki (ezek szerint a szerződésedben nem volt nemfizetés esetén automatikus szerződésbontás) elvileg a felmondás napjáig könyvelned kellett volna - mert ő esetleg egy vita kapcsán azt mondhatja, hogy abban a hitben volt, hogy van könyvelője és azért nem fizetett mert ill. fizetni akart....


A saját munkádat -tekintettel arra, hogy nem fizetett érte- nem gondolom, hogy át kellene adnod, de őrizd meg - mert soha nem lehet tudni. A beszámolókat elvileg beküldted már -ha nem adod át nem sok vizet zavarsz vele.


Úgy gondolom, hogy az nem a könyvelő kompetenciája, hogy az ügyfél milyen forrást használ a terhek megfizetésére. Ez legyen már az vállakozó feladata ill.gondja.


Azzal sem foglalkoznék, hogy mit tesz vagy nem tesz a NAV - egyszerűen megszabadulnék tőlük és kész.


P.Zsuzsa

zspotorke
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

Sikkasztás? Adócsalás? Mit tegyek?

HozzászólásSzerző: kkpbt » szomb. szept. 10, 2011 3:33 pm

Zsuzsa !


Ugyan, nem a témához tartozik, de miért van, hogy bizonyos hozzászólásod nem lehet elolvasni? Látom, hogy hozzászóltál, de az által leírt hozzászólás nem olvasható. Ilyen pl. a telefon magáncélú használata..... hozzászólásod is. Ehhez a témához az általad írtakat tudom olvasni. Nem csak nálad tapasztaltam, mások hozzászólásánál is előfordult már. Szerver hiba, stb ?


Ocó


 

kkpbt
 
Hozzászólások: 12
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:27 am

Sikkasztás? Adócsalás? Mit tegyek?

HozzászólásSzerző: zspotorke » szomb. szept. 10, 2011 4:06 pm

Szia Ocó!


Remélem ezt majd látni fogod :)))  - szóval nem tudom, mert én mindent látok. Remélem a moderátor is észreveszi a hibát és javítják.

zspotorke
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

Sikkasztás? Adócsalás? Mit tegyek?

HozzászólásSzerző: 494 » hétf. szept. 19, 2011 8:36 am

Pedig van... Falubeli... Pár évvel ezelőtt pontosan erről az ügyfélről nem tudtam volna ezt elképzelni.

494
 
Hozzászólások: 6
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

Sikkasztás? Adócsalás? Mit tegyek?

HozzászólásSzerző: 494 » hétf. szept. 19, 2011 8:47 am

Szia Nem írta alá a felmondást, de különösebben nem érdekel. A munkám rendben van, a főkönyvi kivonatot nem adom át neki, legalább az idei évet kelljen újrakönyveltetnie! (ez a bosszúm) Aztán mulatok, hogy egy gonddal kevesebb! :-) Persze most füllentettem, mert igenis nagyon bánt, mondom, szerintem ez a hülye világ hozta ki belőlük... Köszönöm a hozzászólásokat!

494
 
Hozzászólások: 6
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

Sikkasztás? Adócsalás? Mit tegyek?

HozzászólásSzerző: kovalkata » kedd szept. 20, 2011 6:21 am

Szia!


Én megértem, hogy Neked is vannak álmatlan óráid! Mégsem mindegy, mert ha az ügyfél ilyen lett, képes rá, hogy Téged is jól belerángat az egész ügybe, és bár Neked valóban nincs félnivalód, attól függetlenül kinek hiányzik egy herce-hurca??? És akárhogyan is, ilyen módon "megszabadulni" egy ügyféltől, mindig megvisel bennünket is, hisz emberek vagyunk.


Lényegtelen, hogy nem írta alá a szerződés felbontását, Neked jogod van azonnal hatállya felmondani, mivel megszegte a szerződésben foglaltakat, nem fizetett. A lényeg, hogy legyen nyoma (tértivevény, ajánlott szelvény), hogy Te mindent leadtál neki.


Üdv. Kata

kovalkata
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:15 am

Következő

Vissza: Ellenőrzés

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 3 vendég

cron