Adófórum

Adózási és számviteli információk

Eljárási HIBA??

Ellenőrzés

Eljárási HIBA??

HozzászólásSzerző: rtkw » csüt. jan. 01, 1970 1:00 am

Sziasztok!

 

Áfa ellenőrzése volt - van a cégemnek. Mivel a cég alakulásakor vettünk TGK-at így igen sok volt a továbbvihető ÁFA. Ez csökkent az évek során, de még valamennyi mindig van, Nos, drága hivatal behívott 7. hóvban, mivel szabin volt(unk) meg a könyvelő is bementem s jegyzőkönyveztük, hogy augusztusban ( 15 ) beviszem a cuccot. Bevittem, majd visszaadták szeptemberben valamikor, ekkor közölték, hogy kijönnek telephely ellenőrzésre, meg tárgyieszközt ellenőrizni. Szeptember végén jött a teló a vizsgálat vezetőtől, hogy hivatal átszervez ( október 01. valóban ugye idén ) és Ő máshova kerül, nem tudja ki folytatja. Október elején felhívott xy hogy akkor vigyük már vissza az anyagot mert Ő kapta az ügyet de fogalma sincs ki ez mi ez a cég. ok. Felvittem másnap. Innentől 30 nap után kaptunk 3x hosszabízást amiben nem volt leírva hány nap de gondolom 30. Szóval ma ott tartunk, hogy január elején lesz jegyzőkönyv. Az anyagot már ISMÉT visszaadták persze. Ezt összerakva augusztus 15-től január eleje az kb. 4,5 hónap azaz 135 nap. Szóval lehet e ez eljárási hiba? Hivatkozhat e a hivatal az átszervezésre??

  

rtkw
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:15 am

Eljárási HIBA??

HozzászólásSzerző: Kiskovács » kedd dec. 21, 2010 6:42 am

Szia! Az Art. szerint annyiszor 30-60 nappal hosszabbíthatják meg az eljárást, ahányszor ők azt akarják és még csak nem is kell nekik megindokolni. Nálam egyik ügyfelem teljes anyagát kérték be áprilisban, nyár közepén már kellett volna belőle ez-az. Betelefonáltam, azt mondták, menjek be, azt az 1-2 szál iratot ideadják. Az egész ellenőrzést lezárták valamikor szept-okt. táján. Nem hiszem, hogy a jkv. elkészülte előtt célszerű lenne bármiféle jogos-nemjogos felvetést indítani. Megjegyzem, hogy az általunk bevitt anyagba szerintem bele sem néztek, sehol egy ellenjegyzés, a dossziék sorrendjében sehol semmi eltérés nem volt ahhoz képest, ahogyan én azokat sorbaraktam, mégis ott ültek rajta. A jkv-t "az ellenőrzés során hibát nem találtak" megállapítással zárták. Neked is ezt kívánom. Margó
Kiskovács
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:24 am

Eljárási HIBA??

HozzászólásSzerző: rtkw » szomb. jan. 01, 2011 6:10 pm

Nekem az az infom, hogy 3x30 nap plussz pénzügyminisztérium-i engedéllyel még 60 v. 90, szóval nem akármennyi. 

Szóval ezért kérdeztem, miért érdemes majd viaskodni ha netán nem tetsző dolgokat írnak majd le. 

rtkw
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:15 am

Eljárási HIBA??

HozzászólásSzerző: Kiskovács » vas. jan. 02, 2011 6:48 am

Szia! Ha "nem tetsző" dolgokat írnak a jkv-be, (mindegy, hogy előtte hányszor volt hosszabbítás) a jkv. kézhezvételétől számított 15 napon belül "írásos észrevételt" tehetsz. Ebben leírhatod, miért nem tudod elfogadni a jkv. adott pont alatt szereplő megállapításait, mi az, amit - ahhoz kapcsolódóan - nem vettek figyelembe, stb. Arra vigyázz, hogy a 15 napból ne fuss ki. A beküldött észrevételed alapján akkor már a Jogi O. fogja a jegyzőkönyv megállapításait és az általad írt írásos észrevételeket összevetni, és vagy új határozatot hoznak, vagy megerősítik az eredeti jkv. megállapításait. Üdv. Margó
Kiskovács
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:24 am


Vissza: Ellenőrzés

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 10 vendég

cron