Adófórum

Adózási és számviteli információk

Áfa ellenőrzés elhalasztása

Ellenőrzés

Áfa ellenőrzés elhalasztása

HozzászólásSzerző: klara03 » csüt. jan. 01, 1970 1:00 am

Kedves Fórumtagok, segítségeteket kérném. Behívtak 11.11-re áfa ellőenőrzésre, APEH levél formájában. Két kérdésem lenne,mivel most vettem át a céget, ezért van arra lehetőség hogy másik időpontot ,kérjek? Mi lehet ennek a formája, levél, telefon? ( megbízó levelet még nem vettem át természetesen) Illetve tudna esetleg valaki linket küldeni ahol le lehet tölteni olyan meghatalmazás mintát ellenőrzésre, melyben csak képviseletet vállal a meghatalmazott, de nincs nyilatkozat tételi lehetősége? előre is köszönöm a válaszokat! klara
klara03
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:26 am

Áfa ellenőrzés elhalasztása

HozzászólásSzerző: Nyerkiné » hétf. nov. 08, 2010 8:25 am

Szia Klara!

Szerintem nyugodtan hívd fel az előadót, és mond meg neki, hogy most vetted át a céget és kérnél még egy hetet. Természetesen, ha úgy alakul önellenőrzést, tudtommal, nem küldhetsz már be, de ezt is meg tudod beszélni vele. Ha olyan meghatalmazást szeretnél, amiben csak képviseled a céget, és semmire nem vagy jogosult, akkor a társaság ügyvezetőjével kell bemenned, de akkor viszont semmilyen meghatalmazás nem kell.

Györgyi

Nyerkiné
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:22 am

Áfa ellenőrzés elhalasztása

HozzászólásSzerző: farkaskatalin » hétf. nov. 08, 2010 9:31 am

Szerintem amíg a megbízó levelet nem veszed át, addig önellenőrzést is tudsz beküldeni. De ha az ellenőrzött időszakot nem te könyvelted, akkor miért neked kell az ellenőrzésre menned. Szerintem az még az előző könyvelő feladata lenne.

Üdv: Kati

farkaskatalin
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:25 am

Áfa ellenőrzés elhalasztása

HozzászólásSzerző: nagyeva1980 » hétf. nov. 08, 2010 9:38 am

Nálunk is volt hasonló : felhívtam a levélben szereplő ügyintézőt és megbeszéltünk egy új időpontot. Nyilatkozni kellett,hogy van-e folyamatban önellenőrzés.

Vic

nagyeva1980
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:15 am


Vissza: Ellenőrzés

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 2 vendég