Adófórum

Adózási és számviteli információk

Ellenőrzés?

Ellenőrzés

Ellenőrzés?

HozzászólásSzerző: grundi » csüt. jan. 01, 1970 1:00 am

Sziasztok! Azt szeretném tőletek megkérdezni, hogy mi számít gyakori könyvelőváltásnak, ami esetlegesen adóellenőrzést von maga után?  Egy könyvelőismerősöm mondta, hogy az Apeh-nál ez szemet szúrhat.
grundi
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:25 am

Könyvelőváltás miatt adóellenőrzés?

HozzászólásSzerző: valterjozsefne » pén. szept. 03, 2010 3:35 pm

Szia! Nem gondolom, hogy az Apeh azzal foglalkozna, hogy a dolgozók milyen gyakran váltogatják egymást egy munkáltatónál. Azt viszont eltudnám képzelni, hogy vannak

dolgozók akik „ becsapják maguk után az ajtót „ ( ez csupán tipp) Mária

valterjozsefne
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

Könyvelőváltás miatt adóellenőrzés?

HozzászólásSzerző: grundi » pén. szept. 03, 2010 5:21 pm

Nem értem sajnos a válaszodat. A cég nem munkáltatója a könyvelőirodának. Azt sem igazán értem - a kérdésemre vetítve, hogy egyes dolgozók becsaphatják az ajtót. Ezt arra mondtad volna, hogy hagyjam ott a saját cégemet? Bocsi, de nem értem. Itt igen sok könyvelő kér tanácsot itt másoktól, ezért bátorkodtam feltenni a kérdésemet, hogy erről mi a vélemény. Számomra igen fontos lenne. Köszönöm előre is.
grundi
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:25 am

Könyvelőváltás miatt adóellenőrzés?

HozzászólásSzerző: validitas » pén. szept. 03, 2010 5:26 pm

Ez a legfontosabb szempont nálatok? Tehát ahhoz mérten rugdossátok ki a könyvelőket, hogy szemet szúr-e az Apeh-nak? Gratula!
validitas
 
Hozzászólások: 3
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

Könyvelőváltás miatt adóellenőrzés?

HozzászólásSzerző: grundi » pén. szept. 03, 2010 5:33 pm

Nem, ezek szerint te sem érted a kérdést. Nem a személyről van szó, hogy ki az illető. Nem kirugdossuk a könyvelőket. Most sem erről van szó. Már egyszer ti is azt javasoltátok itt, hogy az "ilyentől" meg kell válni. A történetet nem írnám le még egyszer. 
grundi
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:25 am

Könyvelőváltás miatt adóellenőrzés?

HozzászólásSzerző: kaloczy » pén. szept. 03, 2010 6:35 pm

Grundi, nyugodtan váltsatok könyvelőt, nem hinném, hogy az APEH-nél erre van szűrő beépítve. 

DE: nem ártana, ha alaposabban tájékozódnátok, mielőtt az új könyvelőt megbízzátok. Olyat keressetek, akivel az ismerőseitek meg vannak elégedve. Ez a legjobb referencia.

Validitas! elhiszem, hogy véded a mundér becsületét. De én megértem az elégedetlen ügyfelek problémáját is. Nagyon híg a szakmánk. Én sokszor elképedek azon, milyen primitív dolgokat kérdeznek. Alapvető ismeretek nélkül mernek vállalni könyvelést, bérszámfejtést :-((( Borzasztó ...

Zsuzsa

 

kaloczy
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

Könyvelőváltás miatt adóellenőrzés?

HozzászólásSzerző: madora100 » pén. szept. 03, 2010 7:58 pm

A könyvelővel, vagy könyvelő irodával nyilván van szerződésetek. Ez a szerződés mindkét fél részéről felmondható a benne foglalt felmondási feltételekkel. Ha nem vagytok megelégedve a könyvelési szolgáltatást végző munkájával, akkor valóban váltani kell.A gyakoriságot nem vizsgálja az apeh, én még nem hallottam ilyenről. Van éppen elég más vizsgálni valója. Ha nincs meg a kölcsönös bizalom a megbízó és a megbízott között, akkor úgy sem fog működni a dolog. 
madora100
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:11 am

Könyvelőváltás miatt adóellenőrzés?

HozzászólásSzerző: grundi » szomb. szept. 04, 2010 3:23 am

Köszönöm a válaszokat! Zsuzsa és madora megértette a kérdésemet. Talán én nem tudtam érthetően fogalmazni.
grundi
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:25 am


Vissza: Ellenőrzés

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 3 vendég