Adófórum

Adózási és számviteli információk

Könyvelés demo programmal

Ellenőrzés

Könyvelés demo programmal

HozzászólásSzerző: Beni » csüt. jan. 01, 1970 1:00 am

Kezdő vállalkozás-t demo programmal könyvelek (3 hónapja). Apeh ellenőrzése van a cégnek. Problémát okozhat-e, ha a kinyomtatott kartonokon a felhasználó helyén az áll, hogy demo? Keresem a megfelelő programot, ezért nem vásároltam még szoftvert. Azt tudom, hogy számlát kiállítani csak hitelesített programmal lehet, de igaz ez a főkönyvi nyilvántartásra is? Köszönöm a gyors válaszokat!

Beni
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:25 am

Könyvelés demo programmal

HozzászólásSzerző: nagy.andrea2 » szomb. júl. 31, 2010 12:20 pm

Szia!

A demo csak kipróbálásra szolgál, arra nem, hogy élesben könyveljél vele. Tehát több okból is bajod lehet.

1. Megsértetted a demó program felhasználási feltételeit.

2. A demo programok általában korlátozottan működnek, vagy csak bizonyos tételszámot lehet rögzíteni, vagy csak bizonyos ideig lehet használni, stb.... Ezáltal a folyamatos, zárt rendszerű könyvelés nem biztosított.

Szerintem jobban járnál, ha gyorsan csinálnál egy kézi nyilvántartást (kartonok, analitika, főkönyv), hiszen azt semmi nem tiltja.

Andi

nagy.andrea2
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:21 am

Könyvelés demo programmal

HozzászólásSzerző: Beni » szomb. júl. 31, 2010 2:19 pm

Szia!

Köszönöm a véleményedet! Hasonló kérdések merültek fel bennem is, ez okozza a bizonytalanságomat. 

Ami a demo célját illeti, egyetértek, hogy kipróbálásra szolgál, viszont felhasználási feltételeket nem találtam hozzá, amikor letöltöttem, vagyis nem érzem úgy, hogy a program kipróbálása során felvitt adatokból nyert kinyomtatott nyilvántartást 3. személynek ne mutathatnám meg. Tehát ami a demo-t illeti, csak télelszámkorlátozás van benne, amibe bőven beleférek, illetve ezáltal véleményem szerint a folyamatos és zárt rendszerű könyvelés biztosított.

Tudom, hogy ha veszek programot, akkor arról lesz egy felhasználási szerződésem, melyben megszerzem a jogot a szoftver használatára, de úgy érzem, hogy a demo esetében megszereztem a jogot, hogy a korlátozott tételszámig használjam azt. Ez persze csak az én véleményem, de mivel nem vagyok teljesen biztos az álláspontomban, kértem a tapasztalt fórumozók segítségét.

Egyébként keresgélésem során találtam ingyenes könyvelőprogramot is, ami sem időben, sem tételszámilag nincsen korlátozva, természetesen nincsen hozzá szoftverkövetés, viszont megfelel valamennyi jogszabályi előírásnak,  csupán nem a legutolsó programverzió.

Szóval kételyeim megmaradtak, így várom az esetleges további hozzászólásokat a témával kapcsolatban.

Köszönettel: B.

Beni
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:25 am

Könyvelés demo programmal

HozzászólásSzerző: aniko.varga2006 » vas. aug. 01, 2010 1:49 pm

A nem utolsó programverzió könnyen jelentheti, hogy a program mégsem működik minden jogszabálynak megfelelően. Az én progimat legalább havonta frissítik, a bérelszámolót ennél is gyakrabban. 

A használt programodat nem lehet bérelni? Ez alacsony költséggel lehetővé teszi a kifogásolhatatlan felhasználást és könnyen lehet váltani is, ha nem válik be.

aniko.varga2006
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

Könyvelés demo programmal

HozzászólásSzerző: évuci » vas. aug. 15, 2010 4:44 pm

Én a  könyvelő programomat 20 éve  használom, még nem volt frissítve.

Akkor mi van? Attól még lehet jó a könyvelés.

Üdv.

évuci
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:24 am

Könyvelés demo programmal

HozzászólásSzerző: kaloczy » vas. aug. 15, 2010 4:55 pm

De ebből a programból nem adsz fel sehova, és nem is veszel át bele sehonnan feladásokat, ugye? És nem tartalmaz bérszámfejtő-részt?

Ebben az esetben nem elképzelhetetlen. De szerintem lényegesen meg tudja könnyíteni az ember munkáját, ha a fentieket is tudja a progi. Az meg rendszeres frissítés nélkül nem megy.

Zsuzsa

kaloczy
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

Könyvelés demo programmal

HozzászólásSzerző: évuci » vas. aug. 15, 2010 4:57 pm

Igen így van. Csak számlázóval van egybekötve.

Egyébként nem tudsz egy jó bérelhető könyvelő programot?

üdv.

évuci
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:24 am

Könyvelés demo programmal

HozzászólásSzerző: kaloczy » vas. aug. 15, 2010 4:59 pm

Bérelhetőt nem tudok. Én az RLB-vel dolgozom, és szerintem ahhoz képest, hogy mennyi mindent tud, nagyon barátságos ára van.

Zsuzsa

kaloczy
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

Könyvelés demo programmal

HozzászólásSzerző: évuci » vas. aug. 15, 2010 5:06 pm

Csakhát egyszemélyes kft esetében drága nagyon - mert én csak megbízásban, családtagként könyvelek neki.

üdv.

évuci
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:24 am

Könyvelés demo programmal

HozzászólásSzerző: petya0127 » pén. aug. 20, 2010 12:16 pm

Szia!

Az egy személyes Kft-nek könyvvizsgálat kell.

Szerintem nyomtasd ki a kartonokat és az időszakos főkönyvi kivonatot és egy új programban a nyitás legyen a főkönyvi kivonat. Igy nem vész kárba a munkád. Ha jó a könyvelés nem hiszem,hogy csak ezért kapnál valamilyen bírságot.

Üdv. 

petya0127
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:24 am

Következő

Vissza: Ellenőrzés

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 13 vendég

cron