Adófórum

Adózási és számviteli információk

veszteséges egyéni vállalkozó ellenőrzése

Ellenőrzés

veszteséges egyéni vállalkozó ellenőrzése

HozzászólásSzerző: bordakata1 » csüt. jan. 01, 1970 1:00 am

Sziasztok!

Egyik ügyfelemet kisorsolta a gép. 2009-ben veszteséges volt és nem kívánta megfizetni az elvárt adót.

Mire mennek rá ilyenkor az ellenőrök? Kákán is csomót keresnek, vagy célzottan néznek dolgokat. 

bordakata1
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:18 am

veszteséges egyéni vállalkozó ellenőrzése

HozzászólásSzerző: emzéperix » hétf. máj. 10, 2010 12:05 pm

Nem akarlak elkeseríteni, de átmehet vagyonosodásiba ...

Csak a 2009. évet kérik ?

emzéperix
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:24 am

veszteséges egyéni vállalkozó ellenőrzése

HozzászólásSzerző: Mzita » hétf. máj. 10, 2010 12:18 pm

Nekem tavaly volt ilyen vizsgálatom, bár az egy Kft volt, csak 2008-ban volt veszteséges. A bevallás beadása után kb 1 hónappal(júnuis vége-július eleje) kaptunk egy levelet, hogy kiválasztottak ellenőrzésre és majd a későbbiekben értesítenek az ellenőrzés időpontjáról, és október elején hívtak hogy akkor be kellene vinni a 2008-as anyagot. Bevittem, átvették majd kb 3 hét múlva hívtak feltettek 3 kérdést hogy mit hova és hogyan könyvelünk és mondták hogy mehetünk az anyagért, semmilyen megállapítást nem tettek sem szóban sem írásban. Tehát nekem pozitív a tapasztalatom ez ügyben. Hozzáteszem, hogy a Kft akit ellenőriztek a "tiszességesebbek" közé tartozik, a dolgozók rendesen be vannak jelentve, minden hónapban volt áfafizetési kötelezettségünk, és előző években nyereséges volt.

Mzita
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:23 am

veszteséges egyéni vállalkozó ellenőrzése

HozzászólásSzerző: bordakata1 » hétf. máj. 10, 2010 12:38 pm

Mi is először ilyen értesítő levelet kaptunk, hogy egy éven belül behívnak bennünket.

Itt is havi áfabefizetés van, az alkalmazottak normál béren vannak nyilvántartva. Minden adó határidőre be van fizetve. Korábban mindig nyereséges volt és rengeteg adót fizetett. Sajnos a válság utólérte (autóalkatrész gyártása). Ha a kintlévőségeit mind kézhez kapta volna 2009-ben nyereséges lenne.

Bevétele 50%-kal esett vissza, két dolgozót küldött el. Vállalkozói kivétje 220 eFt bruttó/hó.

Szerintem elég rendesen fizet 

bordakata1
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:18 am

veszteséges egyéni vállalkozó ellenőrzése

HozzászólásSzerző: bordakata1 » hétf. máj. 10, 2010 1:16 pm

Csak 2009-et kérik.
bordakata1
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:18 am

veszteséges egyéni vállalkozó ellenőrzése

HozzászólásSzerző: Mzita » hétf. máj. 10, 2010 1:31 pm

Szerintem nincs okod aggodalomra! Nem fognak szétszedni. Nálunk is lett volna mibe belekötni, de nem tették. Amúgy mi is autóalkatrészeket gyártunk, nálunk is el lett küldve 5 ember 2008-ban és ennek ellenére bekérte az apeh a 2008-as anyagot, pedig alapból a gazdasági válsággal súlytott iparágba tartozunk. Hát úgy gondolom csak  azt nézték fizettél elvárt adót vagy sem, azt nem elemezgették a kiválasztáskor hogy talán igaz is lehet az a veszteség. Az apehban is dolgoznak normális emberek bízzunk benne hogy sikerül egy vagyis kettő ilyet kifognod és látják hogy tisztességesen be van vallva minden akkor egy "megállapítást nem tettünk" jegyzőkönyvvel lezárják a vizsgálatot.

 

Mzita
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:23 am

veszteséges egyéni vállalkozó ellenőrzése

HozzászólásSzerző: emzéperix » hétf. máj. 10, 2010 1:31 pm

Gondolom, ha nem fizette meg az elvárt adót, a 53-15. lapot kitöltötte. Veszteséges volt, kellett betennie tőkebetétet.

volt- e rá fedezet ? annak eredete ?

én úgy gondolom, e körül bóklászhatnak.

emzéperix
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:24 am

veszteséges egyéni vállalkozó ellenőrzése

HozzászólásSzerző: bordakata1 » hétf. máj. 10, 2010 1:43 pm

Nem kellett betennie pénzt.

A veszteség nagy részét az écs adta.

bordakata1
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:18 am

veszteséges egyéni vállalkozó ellenőrzése

HozzászólásSzerző: emzéperix » hétf. máj. 10, 2010 1:52 pm

Erre nem is gondoltam. Pedig milyen igaz. Ha az ÉCS miatt keletkezett a vesztesége, és nincs, (mert nem kellett ) tőkebetét, és egy viszonylag elfogadható vállalkozói kivétje is volt, akkor biztos nem lesz gond. Ami érdekli őket, azt a 15. lapon megkapták.

Azért megköszönném, ha visszatérnél a "jelenésed" után. Nekem más nem jut eszembe, amitől félni kellene, de az ördög nem alszik.

emzéperix
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:24 am

veszteséges egyéni vállalkozó ellenőrzése

HozzászólásSzerző: eszter101@netelek.hu » hétf. máj. 10, 2010 5:55 pm

Szia Nekem is volt tavaly hasonló esetem egyéni vállalkozó volt és előtte való évben gépet vásárolt, melynek nagyobb összegü volt az écs leirása e miatt került veszteséges helyzetbe. Voltam benn vele, csak a számlákat nézték át egész évit, mit vásárolt, összefügg e a vállalkozásával, pozitiv a tapasztalatom nem kötöttek bele semmibe, 2 hét mulva vissza is kaptuk a számlákat, egy fél nap voltam ott amikor bevittem addig nézte át a nagyobb összegü számlákat  a könyvelés alapján, és a végén leirta hogy nem talált semmit csak az écs tette veszteségessé. Eszter
eszter101@netelek.hu
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:18 am

Következő

Vissza: Ellenőrzés

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 9 vendég

cron