Adófórum

Adózási és számviteli információk

Utólagos bejelentés APEh hjatározat alapján

Ellenőrzés

Utólagos bejelentés APEh hjatározat alapján

HozzászólásSzerző: palmika » csüt. jan. 01, 1970 1:00 am

Sziasztok,

Még 02.24-én APEh ellenőrzésünk volt, és bírságoltak is be nem jelentett foglalkoztatott miatt. Most jött a határozat (04.16), hogy 15 napon belül jelentsük be arra a napra. A revizorok eredetileg azt mondták, hogy ne jelentsünk, mert az csalás, másrészt következő naptól részmunkaidős szerződéssel be lett jelentve. Ebben az esetben, hány órára jelentsem arra a napra, valóságban 4 órát volt. Kell-e munkaszerződés, ki és belépő papirok. Vagy elegendő lenne, ha a valós bejelentést javítanám? Azért kérdezlek titeket, mert naponta többször próbálom elérni az ügyintézőt, de nem veszi fel a telefont.

Segítséget előre is köszi: palmika

palmika
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:19 am

Utólagos bejelentés APEh hjatározat alapján

HozzászólásSzerző: hvanna » pén. ápr. 23, 2010 7:23 am

 Szia Palmika !

Én  a Határozatban leirtak szeint járnék el.. ugyanis amit az ellenőrök mondtak.. a szó elszáll.. az irás megmarad..  és  van irás.. egy Határozat.

Arra a napra amikor nem volt bejelentve.. be kell jelenteni  a  valós tények alapján. Ha nem volt bejelentve feltételezem nem volt munkaszerződése  sem. Ha bejelented arra az adott napra... szerintem kell munkaszerződés  tehát beléptető és kiképtető  papairok is , mert igy kerek az az egynapi munkaviszonya  ha nem voltak meg ezek a dokumentumok. Ha volt munkaszerződése.. akkor erre a napra mint részmunkaidősnek módositani kell a szerződését főmunkaidősről részmunkaidősre. A lényeg hogy a bejelnetett időhöz igazodni kell minden  alátámasztó okmánynak.. munkaszerz.. jelenléti iv..

Üdv :hvanna

hvanna
 
Hozzászólások: 1
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:20 am

Utólagos bejelentés APEh hjatározat alapján

HozzászólásSzerző: petya0127 » szomb. máj. 29, 2010 6:51 pm

VISSZAMENŐLEGES  BEJELENTÉSRE KÖTELEZÉS HATÁROZATBAN??????

ADÓ MEGÁLLAPÍTÁS, BÍRSÁG STB IGEN , DE NEM ÍRHAT ELŐ ILYET EGY JOGÁSZ SEM, MERT AZ A JOG KICSUFOLÁSA LENNE.    VALAMI NEM STIMMEL. 

PETYA 

petya0127
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:24 am

Utólagos bejelentés APEh hjatározat alapján

HozzászólásSzerző: Bakosné » kedd aug. 17, 2010 2:20 pm

Pedig igen, előírják, és ha nem teljesíted, akkor megbüntetnek, nem kevés összegre. És nem jogász büntet, hanem a munkaügyisek. És utólag ellenőrzik is, hogy megtörtént-e a bejelentés, bevallások önellenőrzése.

Nekem az egyik ügyfelemnél 2*1 napra kellett bejelenteni, 1041, 1008-ast kellett küldeni rendesen. Először valahogy átsiklottam ez a rész felett, vagy meg sem kaptam a határozatot, már nem tudom, de jött a felszólítás, hogy irgum, burgum, ha ennyi meg ennyi napon belül nem pótolom a bejelentést, akkor többszázezer forint büntetést kell fizetni. 

Úgy küldtem, mint a kisanyal. Nem jött büntetés.

Márti

Bakosné
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:25 am


Vissza: Ellenőrzés

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 7 vendég

cron