Adófórum

Adózási és számviteli információk

Adó törlés jogcíme?

Ellenőrzés

Adó törlés jogcíme?

HozzászólásSzerző: NKrisztina » csüt. jan. 01, 1970 1:00 am

Kérlek segítsetek, mert az apeh folyószámlán olyat látunk, amit nem értünk. Adott egy cég, amely 2009. évben jelentős áruforgalom folytán kb. 20 millió áfa tartozást halmozott fel. Havi bevalló révén minden hónapban az APEH lekönyvelte a kötelezettséget, befizetés hellyel-közzel volt.  Most lekértük a folyószámlát, és meglepően látjuk, hogy a cég tartozása nulla, vagyis a bevallások dátumával egyenként "leminuszolták" az adókötelezettséget "BHTL. c. nyilv. adótart." szöveggel. Nem elévült tartozásról van szó, az APEH-től sem levelet, sem határozatot nem kaptunk erre vonatkozólag. (Néhány hónapje volt adóellenőrzés, azonban csak a 2006. évet nézték, ott még nem volt  adótartozás.)  Mi  lehet az eljárás, és mi a teendőnk? Köszi a segítséget.

Kriszti 

 

NKrisztina
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:16 am

Adó törlés jogcíme?

HozzászólásSzerző: pseniko » szer. márc. 17, 2010 11:20 am

Nekem is volt ilyen esetem egyéni vállalkozóval.  Az apeh behajthatatlannak minősítette a társaság adótartozását. A tartozás megvan, ha esetleg fizettek rá, akkor annyit írnak vissza a folyószámlára amennyit befizettetek, ill, ha a hatóság be tudja hajtani akkor szintén annyit írnak elő amennyit befzettél (legalábbis ezt a tájékoztatást kaptam)

A tartozás megvan, csak éppen egyenlőre "lemondott" a behajtásáról.

Hívd fel a folyószámlásokat, ha megerősítést szeretnél. Különösebb eljárás nincs rá, mi sem kaptunk róla semmit.

Enci

pseniko
 
Hozzászólások: 1
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

Adó törlés jogcíme?

HozzászólásSzerző: baloghnehajni » szer. márc. 17, 2010 11:27 am

Ez most komoly? 20 milliót egyszerűen behajthatatlannnak minősítenek, anélkül, hogy végrehajtanának előtte??? Az egyéni vállalkozó ügyfelem házára meg ráterheltek 71 ezer!!!! Ft adótartozást....

Hajni

baloghnehajni
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:16 am

Adó törlés jogcíme?

HozzászólásSzerző: pseniko » szer. márc. 17, 2010 12:42 pm

A "BHTL. c. nyilv. adótart"  azt jelenti. Gondolom a társaságnak nincs semmilyen nagyobb értékű eszköze, ingatlanja amire rátehette volna a kezét, bár hogy az árukészletet nem bántották az furcsa.   Sajnos az ev-k a teljes vagyonukkal felelnek . :-(   Enci

pseniko
 
Hozzászólások: 1
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

Adó törlés jogcíme?

HozzászólásSzerző: NKrisztina » szer. márc. 17, 2010 1:58 pm

Most, hogy felvetettetek néhány dolgot, eszembe jutott,hogy kb. 1 éve volt végrahajtási eljárás (bár akkor még csak 1 millió Ft-os adótartozás volt), azonban semmilyen lefoglalható vagyontárgy nem volt (sem a Bt, sem a beltag tulajdonában). Az előző időszakban nem áruforgalomból származott a bevétel, hanem szolgáltatásból, gyakorlatilag az APEH-nak még arról sem lehet tudomása (hiszen a 2009. évet nem is ellenőrizte), hogy a bevétel miből adódik. Megmondom őszintén, én hamarabb számoltam arra, hogy az adószámát felfüggesztik az adótartozás miatt.  Szerintetek működhet továbbra a társaság?

 

Üdv: Kriszti 

NKrisztina
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:16 am

Adó törlés jogcíme?

HozzászólásSzerző: pseniko » szer. márc. 17, 2010 5:50 pm

Szerintem minden további nélkül.  Ha felfüggeszti a céget az APEH akkor végleg keresztet vethet a tartozásra. 

Viszont most tudatosult bennem, hogy Bt-ről van szó. Itt viszont lehet, hogy belép a beltag egyetemleges felelőssége, akinek, ha van ingatlana akkor az apeh ráteheti a jelzálogot, felfüggesztés nélkül is.

Enci

pseniko
 
Hozzászólások: 1
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am


Vissza: Ellenőrzés

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 7 vendég

cron