Adófórum

Adózási és számviteli információk

Hát ez meg hogy lehet?

Ellenőrzés

Hát ez meg hogy lehet?

HozzászólásSzerző: tevike » kedd márc. 09, 2010 9:50 pm

Úgy tudom, hogy Korm. rendeletben vagy PM rendeletben van rögzítve az APEH és VPOP jutalmazása. Nem hallottam róla, hogy ezt mostanában módosították volna.

Az való igaz, hogy a VPOP-nál több a munka, de lehet(ne) ehhez létszámot is felvenni.

Az APEH-nál nagyon kevés ember foglalkozik behajtással. Az elektronikus bevallás nagyon sok terhet levett a vállukról (nem kell külső adatrögzítőt fizetni). S ha még betennének még egy pár kis ellenőrző programot, tovább könnyítené a munkájukat.

Egyébként, úgy tesznek, mint akik nem itt élnek. Amikor mindenkinek nehezebb kevesebből, akkor ők (mint köztisztviselők!) miért tüntetnek? Egyébként, lehet olyan munkahelyet keresni, ahol nem csökkent a bér (ha talál egyáltalán).

tevike
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:18 am

Hát ez meg hogy lehet?

HozzászólásSzerző: szedlacsek » szer. márc. 17, 2010 6:15 pm

No és ezt érti valaki?

 

http://gazdasagiradio.hu/cikk/44018/

szedlacsek
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

Hát ez meg hogy lehet?

HozzászólásSzerző: iliket » csüt. márc. 18, 2010 7:15 am

 

Én is értetlenkedek. Ezek nem normálisak.

 

iliket
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:24 am

Hát ez meg hogy lehet?

HozzászólásSzerző: kovalkata » csüt. márc. 18, 2010 7:28 am

Sziasztok!

Nagyon pongyola a cikk az biztos. Viszont tudom én is csak néztem, mert nővérem is mutatott egy papírt, hogy a suliban felhívták a figyelmet febuár szintén valami 22 körüli időpontig, hogy aki kéri az adójóváírás addig még megteheti. Lehetséges, hogy vannak munkáltatók, akik minden hónapban bérszámfejtés előtt közlik ezt a munkavállalóval, mert akkor még időben vannak hogy úgy számfejtsék a bért? Másra nem tudok gondolni, mert március 22-e milyen határidő lenne egyébkként? Semmilyen....

Illetve bocsánat, nekünk most áfa határidő :-)))) de annak semmi köze az szja-hoz.

kovalkata
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:15 am

Hát ez meg hogy lehet?

HozzászólásSzerző: szedlacsek » csüt. márc. 18, 2010 8:02 am

1. A qrmányszóvivőnek fingja nincs, miről beszél.
2. A Kincstár megint böszmén elqrt valamit...
3. De ebből nem kellene általánosítani és felesleges felzúdulást kelteni...

 

Vagy: 

Választások közelednek, eddig visszatartották a lóvét, most meg nagy kegyesen odaadják... Mocsok banda.... + még most jön a közszférában a második 48 ezer forint is... És már csak azért is ritka nagy baromság ez, mert az adójóváírás-nyilatkozatát gyakorlatilag annyiszor változtathatja megy egy adóéven belül az alkalmazott, ahányszor akarja.

 

szedlacsek
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

Hát ez meg hogy lehet?

HozzászólásSzerző: kovalkata » csüt. márc. 18, 2010 8:14 am

Hát erről van szó. Ha úgy dönt 2 hónapig kéri, aztán nem kéri, aztán kérheti megint. De azért erről valóban valamennyire fel kell világosítani a munkavállalót, mert azért valljuk be, nem szokták a munkavállalók az szja törvényt bogarászni.

Mocsok egy bandához: mindegyik mocsok, egyik kutya másik eb. Amióta rendszer váltás volt, csak egyre lejjebb süllyesztették ezt az országot, jobb vagy bal oldali kormányzópártra tekintet nélkül. Mindegyik ezt csinálta. Lekaszálta a maga hasznát. És közben olyan törvényeket alkottak, amik megkeserítik a dolgozó tömeg életét.

kovalkata
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:15 am

Hát ez meg hogy lehet?

HozzászólásSzerző: szedlacsek » csüt. márc. 18, 2010 8:19 am

Januárban első dolgom volt az adójóváírás nyilatkozatok kiküldése az ügyfeleknek, a hozzá tartozó magyarázattal együtt. 20-a körül mindenki vissza is hozta. Ez a havi 15 rugó már akkora összeg, hogy mindenkinek számít. Miért az APEH használja egy évig, ha nem muszáj?
szedlacsek
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

Hát ez meg hogy lehet?

HozzászólásSzerző: kovalkata » csüt. márc. 18, 2010 8:33 am

Pontosan egyet értek Veled én is. Volt nálam is cégeknél, aki tavaly nem tudta igénybe venni, de idén lehetősége nyílt rá. Hát rábeszéltem Őket, pontosan azért, mert havi 15 ezer tisztán a zsebbe egyáltalán nem mindegy! Mert ugye eddig csak azt látta, hogy egy kicsike visszajött év végén, gondolta az idén sem oszt-szoroz. De így, hogy a tudatára ébredt, hogy azért havi 15 az mégsem semmi, másként látta. Szóval én egyáltalán nem csodálkozom, hogy ezt nem tudják, igenis ha van egy kis becsület a munkáltatóban, akkor a könyvelő segítségével elmagyarázza nekik, hogy ez miért jó. Merthát a munkálató ezt az összeget vagy az apehak utalja, vagy a munkáltatónak adja. Melyik a jobb? :-)
kovalkata
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:15 am

Hát ez meg hogy lehet?

HozzászólásSzerző: tevike » szomb. márc. 20, 2010 3:13 pm

Szia Kata!

A nővéredéket  helyi apparátus vagy a kincstár számfejti? Ha a kincstár, akkor lehet, hogy megint a gáz ártámogatást számolgatták és ezért nem értek rá előbb. Annak idején, amikor még 01.16-án kellett kifizetni a 13. havi bért, nem kaptam meg a listát a kincstártól. Reklamáltam, közölte, hogy nekik a gáz ártámogatást kellett számolgatni, nem értek rá holmi 13. havi fizetésre. Egyébként a főnöknője mondta, hogy 01.16-tól kell fizetni és nem aznap. Mivel én ezt fogadtam el és tovább vertem a balhét, egyedül a mi intézményünknek kiküldte a listát faxon. S hogy azért minden jó legyen! Az egyik kollaganőnek elküldte postán, amiről mi nem tudtunk és rajta volt a mi listánkon is. Úgyhogy, a kincstár jóvoltából duplán lett kifizetve.

tevike
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:18 am

Hát ez meg hogy lehet?

HozzászólásSzerző: kovalkata » szomb. márc. 20, 2010 3:27 pm

Szia Tevike!

Én úgy tudom, hogy helyi apparátus, van nekik erre külön emberük. Szerintem nincs közük a kincstárhoz. (de nem vagyok benne biztos 100%-ig) No ez megint csak jellemző egyébként. A kincstárnak megvan engedve mindenféle késés, de ha mi késünk valamivel, akkor már bünti...

Üdv. Kata

kovalkata
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:15 am

ElőzőKövetkező

Vissza: Ellenőrzés

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 7 vendég

cron