Adófórum

Adózási és számviteli információk

Hát ez meg hogy lehet?

Ellenőrzés

Hát ez meg hogy lehet?

HozzászólásSzerző: iliket » szer. márc. 03, 2010 3:52 pm

 

Kedves Rozalinda!

Egyetértek azzal, amit írtál. Egy kicsit átmentünk politikába és történelmi kérdéseken filozófizáltunk. Kikapcsolódásnak jó volt. Üdvözlettel: Ilona

 

 

 

 

 

iliket
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:24 am

Hát ez meg hogy lehet?

HozzászólásSzerző: Sárgafilc » szer. márc. 03, 2010 11:20 pm

Egy kis római jogot kellene olvastatni illetékesekkel!:)

Sárgafilc
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:19 am

Hát ez meg hogy lehet?

HozzászólásSzerző: tevike » csüt. márc. 04, 2010 10:23 pm

A Római Birodalomban sem volt mindenki egyenlő! Sőt! Igaz, a palatábla mindent kibírt, az elméleti jogot, mint irányvonalat, ma is használják.

Én a magyar ítélkezések miatt jobbnak tartom az angolszász jogot. Ha ott valamiben döntöttek, akkor a következő perben is úgy kell dönteni és nem lenne ez  "az én házam, én váram" itélkezési gyakorlat. Ráadásul, még könnyebben el lehetne dönteni, hogy valaki megindítson-e egy pert, hiszen ha már volt benne ítélet, amit minden bírónak alkalmaznia kell.

tevike
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:18 am

Hát ez meg hogy lehet?

HozzászólásSzerző: szedlacsek » pén. márc. 05, 2010 4:29 am

A MALÉV-nél elúsztatott adó-tízmilliárdok után nem értem,miért sírtak tegnap az APEH-osok....
szedlacsek
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

Hát ez meg hogy lehet?

HozzászólásSzerző: Rozalinda » pén. márc. 05, 2010 7:51 am

Senki  nem kommentálja  a tegnapi APEH-VPOP  tüntetést, közfelkiáltással elfogadott  petíciót???? 

Mi ez a negativ  hozzáállás.  A  peticióért kiment a minisztériumi tisztviselő - láttuk  a tv-ben.   Mi meg  irogattunk, mert sérelmeink  vannak, még  csak nem is válaszoltak sehonnan sem, hogy foglalkozik valaki az üggyel.  Miféle faramuci  demokrácia  ez????  

Rozalinda
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

Hát ez meg hogy lehet?

HozzászólásSzerző: szedlacsek » pén. márc. 05, 2010 8:01 am

Tavaly az APEH és a VPOP is elvégezte munkáját, sőt a túlórák révén kiemelkedően teljesített, ennek köszönhetően az adóbevételek visszaesése kisebb volt, mint amekkora a gazdasági visszaesésből következett volna - hangzott el a két adóigazgatási szerv tavalyi teljesítményének bemutatásakor.

http://atv.hu/cikk/20100304_4_671_apeh_dolgozo_tuntetett_a_miniszterium_elott


És ebbe hány kis- és középvállalkozás rokkant bele????
szedlacsek
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

Hát ez meg hogy lehet?

HozzászólásSzerző: szedlacsek » pén. márc. 05, 2010 8:06 am

A demonstráción felolvastak két levelet is. Az egyik egy adóhatósági dolgozóé volt, aki ismertette: 42 évesen, középfokú végzettséggel, 18 év köztisztviselői munka után, az adójóváírás nélkül nettó 77.600 forintot visz haza, ami már súrolja a megaláztatás határát. A számlákat még éppen ki tudják fizetni, de gyermekük felsőfokú tanulmányaihoz már szülői segítséget kellett kérniük.

 

 

Azért itt valami nekem nem kerek:

1. ) 18 év alatt nem bírt elvégezni levelezőn egy PSZF-et?

2. ) Középfokú végzettséggel nem lehet köztisztviselő.

3.) Milyen egyéb jövedelme van, hogy az adójóváírást nem tudja igénybe venni? 

szedlacsek
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

Hát ez meg hogy lehet?

HozzászólásSzerző: szedlacsek » pén. márc. 05, 2010 8:09 am

A két adóigazgatási szerv eredményeinek részletes ismertesét hangos tetszéssel, tapssal fogadták a résztvevők. A demonstráció moderátora hangsúlyozta: a két adóigazgatási szerv dolgozói nem csupán magukért dolgoznak; minden kieső adóforint kevesebb közszolgáltatást, azaz kevesebb nyugdíjat, kevesebb egészségügyi intézményt és benne kevesebb egészségügyi ellátást, kevesebb iskola és egyéb oktatási intézmény fenntartását, valamint az önkormányzatok területén kevesebb ellátást jelent.

 

És a BKV-nál, MÁV-nál, meg még 1000 helyen ellopott közpénzeket miért nem teszik szóvá? Vagy azt, hogy a MALÉV hogyan halmozhatott fel 20 milliárd feletti adótartozást????

szedlacsek
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

Hát ez meg hogy lehet?

HozzászólásSzerző: » pén. márc. 05, 2010 8:13 am

De lehet köztisztviselő , középfokú végzettséggel.. Nálunk a számvitelen NEM fogadják el a diplomát, és a mérlegképesért sem adnak plussz pénzt. ( Ha vki megszerez egy diplomát átteszik egy másik osztályra). Kb 11 ledolgozott évvel, főelőadóként, 98000,- bruttót lehet kapni. És plusszban mekkora egy leányálom az életük  "segélyeseknek " .. Persze nem lehet sírni megszavazták a 97000,-Ft-os keresetkieget két részletben. Hurrá!

 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:15 am

Hát ez meg hogy lehet?

HozzászólásSzerző: Rozalinda » pén. márc. 05, 2010 8:30 am

Tisztelt  Köztisztviselő!

Önnek sem kell a megaláztatást  türnie  tovább.  Nem kötelező egyik  hivatalban sem  dolgoznia, sem a VPOP-nál, sem az APEH-ban.  Önnek is lehetősége van, hogy rendes és  megaláztatástól mentes  állása legyen mondjuk egy gazdasági társaságnál, esetleg megpróbálhatja a vállalkozók  gyöngyéletét. Mert hej élet be gyöngy élet, ez aztán élet, eszik iszik a sátorban semmire sincs gondja - mint a jó lovas katonának a toborzóból. 

Mivel négyszemközt vagyunk elárulok valami magamról: én is jelentkeztem a megyei adóhivatal személyzetisnél 1995-ben, munkát  kerestem,  amikor a helyi ÁFÉSZ Igazgatóság  ugy  döntött, hogy a  nehéz anyagi helyzetre, a forgalomcsökkenésre való tekintettel a létszám leépitést, átszervezést  az én elbocsátásommal oldja  meg. Ekkor jelentkeztem adóhivatali tisztviselőnek:  két  diplomám van (jeles minősitéssel) és akkor 20 év számvitelben eltöltött  szakmai gyakorlatom  volt. 

Nos, mint  a mellékelt ábra mutatja nem vettek fel, nem voltam alkalmas. Sohasem tudtam meg miért nem voltam alkalmas  nekik.

De minden rosszban van valami jó:   most és az elmult időszakban semmilyen megalázó bért nem kellett elszemvednem. 

Rozalinda
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

ElőzőKövetkező

Vissza: Ellenőrzés

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 9 vendég

cron