Adófórum

Adózási és számviteli információk

Fodrászüzlet ellenőrzése

Ellenőrzés

Fodrászüzlet ellenőrzése

HozzászólásSzerző: horváthhelga » csüt. jan. 01, 1970 1:00 am

Sziasztok,

Átolvastam a fórumon, amit találtam fodrászüzlet ellenőrzésére. Egy dolog még felmerült bennnem:

A fodrász alkalmazott és becsülettel ad nyugtát minden kuncsaftnak, ez stimmel a kifüggesztett árakkal, és stimmel a kis naptárjával, ahová be vannak írva  a vendégek. Bejön az ellenőr, mindezeket elkéri és a pénztárral/pénzkészlettel összeveti. Akkor ennek is stimmelnie kell, pl. kapott borravalót, akkor annyival több van a pénztárban, nem? Vagy azt kiveszi és az ún pénztárba csak a nyugták ellenétékét teszi?

Köszi.

horváthhelga
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:24 am

Fodrászüzlet ellenőrzése

HozzászólásSzerző: madora100 » hétf. feb. 15, 2010 9:30 am

Amennyiben nem akar adózni a borravaló után, akkor az utolsó mondatod szerint kéne eljárni.Bár ez nem szabályos........hiszen a borravaló is jövedelemnek számít.
madora100
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:11 am

Fodrászüzlet ellenőrzése

HozzászólásSzerző: petya0127 » hétf. máj. 31, 2010 7:03 pm


Szia!  A naptáradat miért is adnád oda? Még azt is megállapítja bevételnek aki csak bejelentkezett és nem jött el. Külön kezeld a bevételt és a borravalót.
petya0127
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:24 am

Fodrászüzlet ellenőrzése

HozzászólásSzerző: pseniko » hétf. máj. 31, 2010 9:16 pm

A napi kiállitott nyugták értékének nem kell megegyezni a pénzkészlette,  mert ottmaradhatott a tegnapi bevétel, vagy jött a fodrászcikk kereskedő akitől vett valamit és máris nem egyezik a "pénztár". Pénztár "rovancsot" szerintem nem is csinálhat.

Enci

pseniko
 
Hozzászólások: 1
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am


Vissza: Ellenőrzés

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 15 vendég