Adófórum

Adózási és számviteli információk

Szja-bevallás módosítása

Ellenőrzés

Szja-bevallás módosítása

HozzászólásSzerző: dikata » csüt. jan. 01, 1970 1:00 am

Egyik alkalmazottként dolgozó ismerősöm már elküldte SZJA-bevallását.Lakáshitelt törleszt, ezért ezután  visszaigényelte volna a befizetett összeg 30 %-át. A teljes összeget nem tudta visszaigényelni jövedelemkorlát miatt.  Később jött rá, hogy jobb lett volna, ha házastársa igényelte volna vissza az adót. Önellenőrzéssel korrigálhatja-e a hibát? Kell-e önellenőrzési pótlékot fizetnie?
dikata
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

Szja-bevallás módosítása

HozzászólásSzerző: Napraforgó » hétf. feb. 26, 2007 9:09 pm

Szia! Elvileg önellenőrizni mindent lehet, de a kitöltési útmutatóan olvastam, hogy csak május 21 után nyújtható be önell. a 0653-ra. Így addigra már ki fogják utalni az adójóváírást! Ezért bonyolultabb! De  biztosan lehet ez után is, de nem  önell. pótlék nélkül.  Üdv:Napraforgó

 

Napraforgó
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

Szja-bevallás módosítása

HozzászólásSzerző: zspotorke » hétf. feb. 26, 2007 9:31 pm

Szia!

A helyzet tényleg az, hogy önellenőrizni mindent lehet, kivéve egy gazdasági döntést. Ez pedig egy döntés volt. Legalább 2 lapot ki kellett töltened az adókedvezménnyel kapcsolatosan, itt adatokat kértek. Hogyan lehet megmagyarázni azt, hogy ezeket tévesen írtad be azaz tévedtél minden adatnál. Hallgassuk meg a többieket, hátha van valakinek jó ötlete. Egyébként ha menne a dolog, náladvisszafizetendő adó lenne és az pótlékalap.

Üdv: P.Zsuzsa

zspotorke
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

Szja-bevallás módosítása

HozzászólásSzerző: gyergyoiistvan » hétf. feb. 26, 2007 10:50 pm

Szerintem nem működik. Ugyanakkor a pótlékokat meg kell fizetni, de mi mást veszíthet? Egy próbát megér!
gyergyoiistvan
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:12 am

Szja-bevallás módosítása

HozzászólásSzerző: madora100 » hétf. feb. 26, 2007 11:13 pm

Én is Zsuzsa véleményét osztom. Ez egy olyan döntés volt, hogy nem a házastárs igényelte vissza az adót. Ha az igénylő elfelejtette volna beállítani a bevallásába a kedvezmény összegét, azt lehetne önellenőrzéssel rendbe hozni. De azt, hogy jobban jártam volna, ha a házastárs igényli vissza a kedvezményt, az nem önellenőrzési téma.
madora100
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:11 am

Szja-bevallás módosítása

HozzászólásSzerző: anit26 » kedd feb. 27, 2007 10:51 am

Szia!!!

 

Nálam is van egy hasonló helyzet, igaz csalédi kedvezményt illetően. (több járt volna vissza)

Én megvárom amíg visszakapja azt az összeget, amit bevallottunk és utána  a 0735-ön önellenőrizzük. 

 

A helyetekben én már most leadnám az önellenőrzést, ill.nézzétek meg hogy feldolgozták-e és ha igen akkor!

Anita 

anit26
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

Szja-bevallás módosítása

HozzászólásSzerző: picur76 » kedd feb. 27, 2007 1:09 pm

Szia!

Azt írtad, hogy az egyik fél beadta a bevallást, amin visszaigényelt öszeget, de ezt mégsem kéri? Mert ezt önellenőrzéssel szerintem "visszafizethetei2. Arról nincs infónk viszont, hogy mi van a házastárs bevallásával, aki valóban igénybe venné a kedvezményt? Mert ha ő is badta már, szerintem elbukták, az egyetlen lehetőség, ha még nem nyújtotta be. Én úgy tudom, hogy csak akkor nam lehet szja bevallást módosítani, ha "eszedbe jut, hogy mégiscsak igénybe vennél kedvezményt", de itt más a helyzet!

Ha a házastárs, aki igénybe venné tényleg a kedvezményt, még nem adta be a bevallást, azon már igénybe venném, és a másikat azonnal önellenőrizném. Figyelj viszont az önnelenőrzési pótlékra!

Picur

picur76
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

Szja-bevallás módosítása

HozzászólásSzerző: kohnmari » kedd feb. 27, 2007 3:40 pm

Sziasztok!

P. Zsuzsával értek egyet. Az Art. 49.§-a szerint: "Nincs helye önellenőrzésnek,

ha az adózó a törvényben megengedett választási lehetőséggel jogszerűen élt,

és ezt az önellenőrzéssel változtatná meg."

Üdv.

kohnmari
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am


Vissza: Ellenőrzés

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 12 vendég