Adófórum

Adózási és számviteli információk

Mérlegképes regisztráció törlése

Ellenőrzés

Mérlegképes regisztráció törlése

HozzászólásSzerző: kaloczy » csüt. jan. 01, 1970 1:00 am

Sziasztok!

Egy lezárt kérdésben olvastam valamit, amiről ez eszembe jutott: Ti találkoztatok már olyannal, akit töröltek a mérlegképes regisztráltak névsorából, mert nem vett részt a kötelező továbbképzésen? 

Vagy ez csak elvi fenyegetés? Mert én ismerek olyat, aki még soha nem volt továbbképzésen, és mégis változatlanul fent van a listán.

Zsuzsa

kaloczy
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

Mérlegképes regisztráció törlése

HozzászólásSzerző: gyorkosolga » csüt. nov. 26, 2009 4:25 pm

.

gyorkosolga
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:12 am

Mérlegképes regisztráció törlése

HozzászólásSzerző: hvanna » csüt. nov. 26, 2009 4:38 pm

 Szia !

 Nekem a hugommal kapcsolatban van tapasztalatom... nem  dolgozik a szakmában.folyamatosan, nincs  állása  és emiatt kérte a mentességet a képzési köztelezettség alól , de  nem adták meg.  A PM-től  azt a választ kapta ha a határnapig nem vesz részt  a közetezőn  akkor törlik. Emiatt minden évben elmegy amiatt ha  kapna állást akkor  a regisztráltásága és  a képzés is  rendben legyen.

Üdv:hvanna 

hvanna
 
Hozzászólások: 1
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:20 am

Mérlegképes regisztráció törlése

HozzászólásSzerző: nagy.andrea2 » pén. nov. 27, 2009 8:45 am

Sziasztok!

Ki hallott olyan esetről, amikor nem a továbbképzés elmulasztása, hanem súlyos szakmai hiba miatt töröltek valakit a nyilvántartásból?

Andi

nagy.andrea2
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:21 am

Mérlegképes regisztráció törlése

HozzászólásSzerző: vib2 » pén. nov. 27, 2009 9:40 am

Szia!

Mi / mármint az egész csoport aki a továbbképzésen volt /mindannyian kaptunk egy felszólitást, hogy nem végeztük el a továbbképzést és küldjük el az igazolást, mert törölnek bennünket. Hogy töröltek volna vagy sem nem tudom, mert volt igazolásunk és ujra elküldtük.

vib2
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:19 am

Mérlegképes regisztráció törlése

HozzászólásSzerző: BalogJánosné12 » szer. dec. 02, 2009 2:13 pm

Kedves kalóczy!

A továbbképzéssel kapcsolatban szeretnék megosztani veled egy információt, mivel én is ebben a hajóban úszok. Mivel eddig regisztrált mérlegképes könyvelő vagyok, de ebben az évben már nem jelentkeztem továbbképzésre. Megkérdeztem egy továbbképzéssel foglalkozó intézményt, hogy mi történik akkor ha már nem akarok résztvenni, mivel a tv. szerint ha nem könyvelek olyan cégnek amelynek az éves árbevétele meghaladja meg a 10 millió Ft-ot, nem kell regisztrált könyvelőnek lenni. Azt a választ kaptam, hogy az értékhatárt tekintve valóban nem szükséges regisztrált könyvelőnek lenni, két évre elveszítem a regisztrációt és két év után újra kell regisztráltatni magamat, ami természetesen költséggel jár. Ha a következő évben mégis lenne olyan cég, melynek az éves bevétele meghaladja a 10 millió Ft.ot akkor nem könyvelhetek neki.

Ennyit tudtam segítségül mondani, én döntöttem, mivel nincs még a közelében sem ilyen cégem, így nem veszek részt továbbképzésen ettől az évtől.

Rozika

BalogJánosné12
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:22 am

Mérlegképes regisztráció törlése

HozzászólásSzerző: kaloczy » pén. dec. 11, 2009 8:52 am

Hát, ezek szerint csak az elvet ismerjük, de konkrét törléssel még egyikünk sem találkozott. 

Ennek ellenére én úgy döntöttem, továbbra is járni fogok, mert sikerül kifognom egy olyan szervezést, ahol az egyik előadó nagyon jól, szellemesen ad elő, a másik meg ugyan kicsit uncsi, de azért mindíg mond valami olyat, amiről az ember elfeledkezik, és jó ha fel van frissítve a tudása.

És köszönöm a válaszokat.Le is zárom a kérdést, hogy ne maradjon nyitott.

Zsuzsa

kaloczy
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

Mérlegképes regisztráció törlése

HozzászólásSzerző: hvanna » pén. dec. 11, 2009 9:06 am

 Szia Kedves Zsuzsa !

 Én azt feltételezem, hogy aki beleszaladt  valami ok folytán a törlésbe. nem  osztja meg az információt.. velünk.. vagy nincs ilyen regisztált az oldlaon..Nem dolgozom  igazi aktivam.( prém éves) de ennek ellenére  minden évben elmegyek és valóban az előadók  ilynek is olyanok is.. de mindig akad valami amire felhivják a figyelmet.. és a kötelezően átadott  irásos  anyag tematika is puska lehet.

Üdv:hvanna 

hvanna
 
Hozzászólások: 1
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:20 am


Vissza: Ellenőrzés

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 11 vendég

cron