Adófórum

Adózási és számviteli információk

feltárástól számított 15. nap

Ellenőrzés

feltárástól számított 15. nap

HozzászólásSzerző: kovalkata » csüt. jan. 01, 1970 1:00 am

Sziasztok!

Az önellenőrzésnél Ti hogyan értelmezitek a feltárás időpontjától számított 15. napot? Ha feltártam november 11-én, akkor az esedékesség nov. 25. vagy nov. 26-a? Ez ugye attól függ, hogy a 11-ét beleszolom-e vagy sem, vagyis bele kell számolni?

Köszönöm, Kata 

kovalkata
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:15 am

feltárástól számított 15. nap

HozzászólásSzerző: Nyerkiné » szer. nov. 25, 2009 3:57 pm

Szerintem 26-a, mert a feltárás időpontjától számított első nap 12-e
Nyerkiné
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:22 am

feltárástól számított 15. nap

HozzászólásSzerző: madora100 » szer. nov. 25, 2009 7:28 pm

Az időtartam, amit figyelembe kell venni, a bevallás benyújtására előírt határidő leteltét követő első naptól a helyesbítés nyilvántartásba történő feljegyzésének napjáig – magánszemélynél az önellenőrzési lap benyújtásának napjáig – terjed. Kivételt jelent az az eset, amikor a magánszemély a járulékkal összefüggésben a kifizetést megelőzően a kifizetőnek, a munkáltatónak jogszerűtlen nyilatkozatot tett. Ez esetben az önellenőrzési pótlékot a nyilatkozat megtételét követő naptól kell felszámítani.
madora100
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:11 am

feltárástól számított 15. nap

HozzászólásSzerző: kovalkata » szer. nov. 25, 2009 8:04 pm

Szia Madora!

Igen, ebben a részében én sem bizonytalanodtam el, ezt mindig is így tudtam és ebben legalább biztos vagyok. Épp ez okból kifolyolag gondolom, hogy akkor a 15 napot is e szisztéma szerint kell számítani: vagyis feltárás 11-e, azt követő nap 12. az első nap, ahogy az előtted szóló is mondja. No ebben kértem én a megerősítést.

Üdv. Kata

kovalkata
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:15 am


Vissza: Ellenőrzés

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 6 vendég