Adófórum

Adózási és számviteli információk

vállalkozói visszadás ellenőrzést vonz?

Ellenőrzés

vállalkozói visszadás ellenőrzést vonz?

HozzászólásSzerző: szedlacsek » pén. nov. 13, 2009 4:31 pm

Nem ijesztegetni akartalak, de elég gázosnak néz ki az ügyed.

Javasolt lépések:

1. Keress valakit, aki vállalja, hogy átnézni és helyreteszi a dolgaidat, segít lezárni az ügyeket.

2. Ha ő megvan, akkor szépen elballagsz a régi könyvelőhöz, és AZONNAL elkéred az összes dokumentációt tőle, azzal, hogy a továbbiakban nem vele fogsz dolgozni. Az 1. pontban jelzett új könyvelő majd ad neked egy listát, hogy mi az, amit feltétlenül el kell kérned. De az lenne a legjobb, ha ő is veled menne.

3. Azonnal visszavonod a megbízását az elektronikus ügyintézésre az APEH-nél. Az új könyvelő majd segít, vagy személyesen intézitek az APEH-nél.

4. Kezdődhet a rendrakás.

 

De amíg a rendrakáson nem vagy túl, nehogy megszüntesd!!! Többet fizethetsz sokszorosan, ha nincsenek rendben a dolgaid, mint 1-3 hónap járulékai...

 

Az eddigi infók alapján egyébként  nem nagyon tud neked betenni. Túl sok vaj néz ki a fején...

Honét írsz, melyik megyéből?

 

 

szedlacsek
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

vállalkozói visszadás ellenőrzést vonz?

HozzászólásSzerző: szedlacsek » pén. nov. 13, 2009 4:32 pm

Azzal, hogy adtál neki meghatalmazást az elektronikus bevallásokra, az már önmagában igazolja, hogy köztetek a szerződéses jogviszony létrejött, ami megalapozza a felelősségét. Sok mindent ezek után nem tehet veled. Még szerencse, hogy nem adtad meg neki a saját ügyfélkapu hozzáférésedet...
szedlacsek
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

vállalkozói visszadás ellenőrzést vonz?

HozzászólásSzerző: gogoldi » pén. nov. 13, 2009 4:47 pm

De rendes vagy, hogy ennyit írsz, köszi! Budapesti vagyok. Anno akarta az én ügyfélkapu hozzáférésem. Amúgy sztem nincsen írásos meghatalmazás az elektronikus bevallásra, legalábbis semmi emlékképem nincs, hogy írtunk volna ilyet, nekem példányom meg tuti nincs (de sztem nem is írtunk). Csak tudom, hogy az ügyfélkapuról úgy szokott jönni az infó, hogy xy (a könyvelő) benyújtott vmi dokumentumot.

És hogy tudok igazán megbízható köynvelőt keríteni? Mert őt is ismerős ajánlotta :-(((

És szted kb. mennyibe kerülhet ez az egész (mármitn az új könyvelő milyen nagyságrendet kérhet?)

gogoldi
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:24 am

vállalkozói visszadás ellenőrzést vonz?

HozzászólásSzerző: szedlacsek » pén. nov. 13, 2009 4:51 pm

Kell, hogy legyen meghatalmazása, 08T180 vagy 07T180-as nyomtatvány, mert anélkül nem tudná beküldeni a bevallásaidat.( Ez egyébként ráutaló magatartás a szerződés létrejöttének igazolására.) Akkor azt is ő írta volna alá???

 

Hát én vagy 250 km-re vagyok tőled. De talán valamelyik budapesti fórumtárs olvassa ezt a témát és jelentkezik Nálad. 

Nekem az itt megforduló kollegák hitelesnek és jó szakembernek tűnnek. De írtál itt a kollegádról (?), aki már otthagyta a jelenlegi könyvelődet és máshol dolgoztat. Esetleg kérdezd meg őt.

szedlacsek
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

vállalkozói visszadás ellenőrzést vonz?

HozzászólásSzerző: szedlacsek » pén. nov. 13, 2009 4:53 pm

Ja, hogy mennyibe kerül? Ahhoz először szerintem látni kell az anyagodat. Mennyiségileg és minőségileg. Ne akarj előre árat tudni ebben a helyzetben, mert valamelyitek csalódni fog. Tisztességes kollega nem fog átverni.
szedlacsek
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

vállalkozói visszadás ellenőrzést vonz?

HozzászólásSzerző: szedlacsek » pén. nov. 13, 2009 4:59 pm

Ja és mégegy: az új könyvelőnek MINDENT ŐSZINTÉN mondj el! Pontos diagnózis nélkül nem fog tudni segíteni!!!
szedlacsek
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

vállalkozói visszadás ellenőrzést vonz?

HozzászólásSzerző: zspotorke » pén. nov. 13, 2009 5:02 pm

Sziasztok!

Én kérnék egy személyes találkozót és erre már egy másik könyvelővel/adótanácsadóval mennék. Amit leírtál azok valóban szörnyűek - de sajnos Te is hunyó vagy - bár ezt már érzékeled. Talán nem ítélkeznék addig senki felett, amíg nem győződtem meg a sejtéseimről - bár amit leírtél olyanokat egy jó könyvelő nem csinál meg....

Tanács: Miután hozzáférése van az adataidhoz első körben kérj tőle évente adófolyószámlákat - mert azokból ha több nem is, de az mindenképpen látszik, hogy mit intézett neked.

Üdv: P.Zsuzsa

 

zspotorke
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

vállalkozói visszadás ellenőrzést vonz?

HozzászólásSzerző: szedlacsek » pén. nov. 13, 2009 5:05 pm

Gogoldi!

 

Zsuzsa jelentkezését nyugodtan fogadd el!!! Ő fog tudni neked segíteni! 

szedlacsek
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

vállalkozói visszadás ellenőrzést vonz?

HozzászólásSzerző: gogoldi » pén. nov. 13, 2009 6:07 pm

Nagyon örülök, hogy rátaláltam erre a közösségre, nagyon rendesek vagytok!

Zsuzsa, te budapesti vagy? El tudnál engem vállalni? Igaziból gondolom az első 2-3 évet kell jól megnézni, mert a második 3 évben gyesen voltam.

Köszi a válaszokat! Remélem nem lesz ebből az egézsből gáz ...

gogoldi
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:24 am

vállalkozói visszadás ellenőrzést vonz?

HozzászólásSzerző: zspotorke » pén. nov. 13, 2009 6:30 pm

Igen.

Én is remélem.

zspotorke
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

Előző

Vissza: Ellenőrzés

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 1 vendég