Adófórum

Adózási és számviteli információk

Becslés szerinti ellenőrzés

Ellenőrzés

Becslés szerinti ellenőrzés

HozzászólásSzerző: hedl » csüt. jan. 01, 1970 1:00 am

Sziasztok szeretném ha segítenétek. egy cégnél 2009 10 hóban ellenőrzést rendeltek el 2008.03 hóra vonatkozóan. az ellenőrzés egy dolgozóra irányult. Előzmény: ezen nyugdíjas dolgozóval 2008.03.01-0331,- ig ügyvezető megizási szerződést kötötö mind kisegítő eladó részmunkaidőben havi 20000,- ft összegért. mivel a minimál bér 30 % alatt volt az összeg igy az1041 bejelentés nem is történt meg. 2008 03.03.-án munkaügyi föfel.és apeh ellenőrzés volt és ezen szerzősédt nem fogadták el kötlezték szóban a vezetőt, hogy jelentse be munkaviszonynak. ezt megis tettük  be is mutatuk a munkaügyi főfelügyelőség ezt elfogadta az apeh nem és benem jelentett foglalkoztatottnak minősítette és 350000 ft birságot szabott ki. A mostani ellenőrzés ugyanezen munkavállalóra vonatkozóan zazlik és mivel a 2008 márc.-1 is bejelntést és bérjegyzéket meg bavallást rendben talált, most visszahiva az ügyvezetőt kérik, hogy ezen dolgozót ha 2008 febr.01.-re visszamenőlegesen bejelentsük és be kell mutatni a munkaszerződést bérjegyzéket pénztárjelentést ahol látszik hogy a bér kifizetésre került, és a reviziót a 0808, bevallásról akkor talán mentesül a cég az újbóli büntetés alól. ( szerintem az art.108 par. 8 bek ) szerint kéri a becslés alapján. Itt teljesen elakadtam. Az mér tiszta lenne számomra, hogy a 2008 febr. hónapi járulékot a 0808 reviziózom és bevallom  és mivel az ellenőrzés 2009 10 folyik előirom kötelezettségképen. De azt nem tudom elképzelni, hogy hogyan mutassak be egy munkaszerződés 2008 02.01.-től egy nem létező munkaviszonyra, hogyan számfejtsek le egy kinem fizetett bért és hogyan helyezzem ki 2008 évre visszamenőlegesen a pénztárból 2008 évben. ( a dolgozó alá se irja mivel nem dolgozott és nem vett fel bért mivel kifizetésre sem került.  ( szerintem sehogy nem megoldható ) Hogyan kérhetnek ilyet ( persze segítőjelleggel kérik ezt meg ha ezeket bemutatjuk talán nem lesz büntetés.  Találkoztatok már ilyen jellegű témával kapcsolatban mert én még nem. 

Szeretném ha féleményeteket leirnátok, mert és teljesen tanácstalan vagyok. Köszönüm a válaszotokat előre is. M.

hedl
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:15 am

Becslés szerinti ellenőrzés

HozzászólásSzerző: aniko.varga2006 » vas. okt. 25, 2009 6:03 pm

Szia, sokat segítene, ha a szöveget kissé javítanád, mert az érthetőség határán van.

Amit értek belőle, az alapján a bejelentést kérik visszamenőleg, a kifizetést pedig úgy, hogy mostani (2009. októberi) a pénzbeni teljesítés, tehát a mostani pénztárban/bankban jelenik meg. 

Az eladói munkakört egyébként klasszikusan munkaviszonyban ellátandó feladatnak szokták tekinteni a revízióban, esetleg még segítő családtag jöhet szóba.

Üdv: Anikó

aniko.varga2006
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

Becslés szerinti ellenőrzés

HozzászólásSzerző: hedl » hétf. okt. 26, 2009 5:36 am

szia köszi, hogy válaszoltál és bocs ha nem voltam elég pontos. 2008 03 hóra vonatkozóan el is fogadtuk, hogy az apeh nem fogadta el a megbizási szerződés ezért be is jelentettük munkaviszonyosnak és a számfejtés és kifizetés meg is tőrtént 2008 március hóra járulék bevallás meg minden. az ellenőrzés most 2009 10 hónapba folyik ugyan erre a munkavállóra vonatkozóan és őrá kérik, hogy még 2008 febr. hóra vonatkozóan is visszamenőlegesen jelentsem be és számfejtsük le a bér és mutassam be a 2008 évi pénztári kifizetést is. Ez ami számomra lehetetlen és érthetetlen, hogy az apeh hogyan kérhet ilyent tőlünk. Ha azt kérné szóba, hogy 2009 10 hóban visszamenőleg irjam elő a 2008 02 hóra is bér járulékát és revizóval, majd fizessük azt még meg is tenném de ő  most 2008 év  februárjára visszamenőleg kéri. És most nem tudom, hogy mit csináljak várjam mmeg hogy az apeh előrija a becslés szerinti járulék fizetési köteleezettséget vagy mit tegyek ?? Ürülnék ha segítenétek.
hedl
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:15 am

Becslés szerinti ellenőrzés

HozzászólásSzerző: hedl » hétf. okt. 26, 2009 6:56 am

Szia még annyival egészíteném ki az irásomat, hogy a 2008 évben igaz, hogy eleget tettünk a felkérésnek annak ellenére megbüntették a céget 350000,- ft büntetésre.

A mostani 2009 10 havi ellenőrzéskor is minden rendben találtak a 2008 03 hóra vonatkozóan. Ezért gondolom én hogy az apeh ugyanezen dolgozóra vonatkozóan ismételten büntetést akar kiszabni a becslés alapján még plusz járulék fizetésre vonatkozóan. De nem ezt mondta hanem amit már korábban is leirtam, hogy ha visszamenőlegesen még 2008 02 hóra is megcsináljuk azt amit már 2008 03 hóra akkor talán nem lesz baj. Na ez miatt lettem padlón. Köszönöm a válaszodat előre is kedves Anikó.

Találkoztatok már ilyen esettel ???

hedl
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:15 am

Becslés szerinti ellenőrzés

HozzászólásSzerző: tevike » hétf. okt. 26, 2009 7:34 am

Miért csak alkalamazott lehet az eladó? Hol van előírva? Persze, ha megbízás, akkor is le kell jelenteni a 08-ason, így az APEH tud róla. Lehet, hogy ez maradt el.  
tevike
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:18 am

Becslés szerinti ellenőrzés

HozzászólásSzerző: tevike » hétf. okt. 26, 2009 7:36 am

Persze, a 1041-esen is be kellett volna jelenteni. Miért kutakodnak most 2008. 02. hó után? Lehet, hogy a dolgozó járkál a hivatalnál?
tevike
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:18 am

Becslés szerinti ellenőrzés

HozzászólásSzerző: hedl » hétf. okt. 26, 2009 8:10 am

sziasztok. Azt már kezdem elfogadni, hogy a apeh azt csinál amit akar tavaly nem fogadta el a megbizási szerződés, bejelentettük 1 hónapra minden rendbe tettünk. és ezért a járulék kivételével 350000 ft büntetést is fizettünk. ( csak 1 hónapig volt egyébként kisegítő alkalmazott arúfeltöltés stb.miatt.)

De hogy most 2009 évben ugyanezt ellenőrzik és mivel minden rendben volt 2008 03 hóra. Igy szerintem már feltételezem, hogy valaki rosszindulatából kifolyólag  az art 108 par. 8 bek. szerint még plusz 3 havi járulékfizetést akarnak a cégre kiszabni. Ami felhárborított és én az első kérdésfeltevésemben jól irtam lehet, hogy érthetetlen. de most tényleg azt kérik tőlem ami lehetetlen, hogy mivel benem jelentett dolgozónak minősítették, és igaz, hogy 2008 márc. hóra bejelntettük, de ha MOST 2009 évben visszamenőlegesen 2008.02 hóra is bejelentem akor talán nem lesz semmi. De szerintem ez csalás és megoldhatatlan, hogy a 2008 évi márc. havi pénztárból és bármit is kifizessek egy nem létező és felnem vett bért.munkaszerződés hiányában hogyan létesítsek munkaviszonyt.

szeretném ha reagálnátok még ez ügyben. Köszönöm

hedl
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:15 am

Becslés szerinti ellenőrzés

HozzászólásSzerző: aniko.varga2006 » hétf. okt. 26, 2009 9:34 am

Szia, a munkaviszony/megbízás minősítéséről szóló irányelvet kellene tanulmányozni:

http://www.szmm.gov.hu/main.php?folderID=13894&articleID=22399&ctag=articlelist&iid=1

 

aniko.varga2006
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

Becslés szerinti ellenőrzés

HozzászólásSzerző: szaboicus » hétf. okt. 26, 2009 11:37 am

Sziasztok!
Szia Hendl!
Tudomásom szerint megbízási szerződést fizikai munkára(eladó) nem lehet kötni( FEOR szerint az eladó már fizikai munkának minősül).
A bejelentéskor milyen FEOR számon jelentetted le a 1041-en, és  a 08-on?
Ha  most 1 hónapot kérnek vmenőlegesen, akkor az elévülési időn belül ismételt ellenőrzéskor további 2 hónapot is kérhetnek még.és ||  a büntetés, mivel ez már nem az első eset.
Szerintem S.O.S. írásbeli állásfoglalást kellene kérni az APEH-tól, a konkrét ügyre  felvázolva   a  visszamenőleges bizonylatolásokat-t,és kifizetés-t,hogyan lehet elkészíteni úgy hogy más törvény(eke)t ne sértsen a Társaság. 
Ezen belül  a teljesség igénye nélkül:munka - alkalmassági vizsgálat történt-e, munkavédelmi, tűzvédelmi oktatás-on résztvett-e,a munkavállalót megillető egyéb juttatásokat(étkezési,utazási, cafetéria,stb,)megkapta-e?
Ezeket utólagosan is vizsgálhatják/büntethetik.
Ha önellenőrzést készítesz figyelj ezekre is. 
Üdv:Icus
szaboicus
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:19 am

Becslés szerinti ellenőrzés

HozzászólásSzerző: hedl » hétf. okt. 26, 2009 12:01 pm

Szia Icus. 2008 03.01 től mivel nem fogadták el a megbizási szerződést, igy munkaviszonyba jelentettük FEOR 5112. egy hónapos munkaviszony lett  étkezést és munkábajárást nem került kifizetésre mivel helyi lakos. A0808 bevallásban is szerepel. ( ezt rendbe is találták.) Ami nagyon zavar ha az apeh tényleg becslés alapján vélelmezi az (esetleges 3 havi dolgoztatást ami nem igaz mert csak 2008.03.01. 1 hónapos alkalmazás volt) akkor mért nem azt kéri, hogy ezen időszak bérarányos járulékát valjuk be és fizessük be most. 2009 évben. Hogyan kérhet persze szóba olyat, hogy visszamenőleges 2008 évre dokummentáljam le hogy ott dolgozott ami nem igaz. munkanélküli bért meg hogyan fizessek ki amikor nem is történt meg. Tehát nem értem hogy miért ragaszkodnak a tényleges kifizetés bizonyításához. Ezt én úgy sem fogom megtenni. Még azt nem tudom, hogy ugyan azon dolgozó esetében kétszeres birság kiszabható mert ezt már tavaly megtették, mert be nem jelentett biztosítottnak minősítették. Most ha a vélelmezett járulékot a társaságra ráterhelik ezért mégegyszer birságolhatnak.

Köszönöm a válaszod. Marika

hedl
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:15 am

Következő

Vissza: Ellenőrzés

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 2 vendég