Adófórum

Adózási és számviteli információk

Becslés szerinti ellenőrzés

Ellenőrzés

Becslés szerinti ellenőrzés

HozzászólásSzerző: szaboicus » hétf. okt. 26, 2009 1:04 pm

Szia Marika!
 "A mostani ellenőrzés ugyanezen munkavállalóra vonatkozóan zazlik és mivel a 2008 márc.-1 is bejelntést és bérjegyzéket meg bavallást rendben talált,
 most visszahiva az ügyvezetőt kérik, hogy ezen dolgozót ha 2008 febr.01.-re visszamenőlegesen bejelentsük és be kell mutatni a munkaszerződést bérjegyzéket pénztárjelentést ahol látszik hogy a bér kifizetésre került, és a reviziót a 0808, bevallásról akkor talán mentesül a cég az újbóli büntetés alól."
Ha jól olvasom, akkor ez az Art.115.§.(1)a) szerinti ismételt ellenőrzés, amiben a korábbi ellenőrzés megállapításának végrehajtását vizsgálják(utóellenőrzés).
A vizsgálatnak van-e írásos (Apeh) megbízása?Pontos leírása!Hívatkozik-e vmire?
Esetleg lehet, hogy vmit elértett az ügyvezető, és a már bejelentett, kifizetett, stb, papírokat kérik megint be.
Szerintem szóban még az Apeh-sem kérheti a Társaságot, hogy vmenőlegesen, olyan papírokat adjon át ellenőrzésre,ami nem készül(hetet)t el. 
Üdv:Icus
szaboicus
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:19 am

Becslés szerinti ellenőrzés

HozzászólásSzerző: hedl » hétf. okt. 26, 2009 2:00 pm

Szia Icus. A mostani ellenőrzés megbizóleve 2008.03 hó egyes adókötelezettségek teljesítésére irányul. melyből csak a munkaszerződéseket néztek és ezekhez kapcsolódó anyagokat másoltak le, ami rendben is volt. Az ügyvezető helyett én voltam bent meghatalmazással. Csodálkoztam hogy jóformán csak ezzel az egy munkavállaló anyag érdekelte de azért lemásolta a többi bérjegyzéket is hiszen voltak más alkalmazottak is hivatalosan bejelentve. Kérdésemre, hogy miért emeli ki külön ezt a dolgozót akkor emlitette az art. törvényt. Első alkalommal azt mondta nekem, hogy így szerinte minden rendbe lesz. utána jött a fekete leves mert pár nap múlva  revizornő engem hivott fel telefonon, hogy váradjak már vissza és ekkor személyesen tőlem kérte amit már többször leirtam.  Most várja tőlem az iratok pótlását amit szerintem én nem tudok megtenni, ezért is érdeklődöm több helyről, hogy nehogy hibába essek. Az a baj, hogy csak szóban kérte ezt tőlem. Marika

hedl
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:15 am

Becslés szerinti ellenőrzés

HozzászólásSzerző: szaboicus » hétf. okt. 26, 2009 2:30 pm

Szia Marika!
Szóban nem kérhet olyat, amire az ellenőrzése nem terjed ki.
Valótlan adatot meg nem adhatsz neki.
Hívd fel telefonon.
Adja írásba pontosan a kérését (Mond meg neki, hogy az ügyvezető kérte.).
Szerintem nem vagy arra felhatalmazva(remélem), hogy a cégvezető helyett nyilatkozz.  
Üdv:Icus
szaboicus
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:19 am

Becslés szerinti ellenőrzés

HozzászólásSzerző: hedl » hétf. okt. 26, 2009 5:43 pm

szia Icus.( Persze, hogy nincs felhatalmazásom döntésre )Én is a sok tanácsra és érdeklődésre arra a következtetésre jutottam, hogy felhivom a revizorhölgyet és kérek tőle kb. 10 percet és bemegyek hozzá az ügyvezetővel együtt és közlöm vele, hogy amit kért tőlem én nem tudom megvalósítani, ha utasít vagy ő vagy az ügyvezető, irásba hogy reviziózam a 2008 02 hóra vonatkozó 0808 bevallást ezen munkavállóra akkor megteszem de semmi mást és azt is csak 2009 évi könyvelésbe szerepeltetem (mint előirt kötelezettség 2008évi.) Ha ez nem felel meg neki akkor megvárjuk az apeh határozatot, hogy szabja ki ő a vélelmezett járulék kötelezettséget. Mivel ezzel  az üggyel kapcsolatosan kelek meg fekszek már elgondolkodtam, hogy egyáltalán én szóbeli felhivásra milyen jogon dönthetnék úgy akár csak a 2008 évi nem valós járulék bevallás reviziózásra.  Mást nem tehetek szerintem.

Köszönöm a válaszotokat elfogom fogadni majd a pontok miatt csak várok még egy kicsit hátha valakinek még támadna segítő ötlette.  Marika

hedl
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:15 am

Becslés szerinti ellenőrzés

HozzászólásSzerző: apóca » hétf. okt. 26, 2009 7:15 pm

Nem értem ezt az utóellenőrzés, de újabb bejelentést kér az APEH. Az utóellenőrzésnél azt vizsgálják, hogy az első ellenőrzésnél talált hibákat kijavították-e, illetve azóta ebben a témában rendben van-e minden. De utóellenőrzés keretében nem lehet kérni azt, hogy újabb hónapra jelentsék be utólag az alkalmazottat, ha ezzel kapcsolatban semmit nem tartalmazott az első jkv. Ha viszont újabb tény merült fel, új be(fel)jelentés született, az már egy újabb ellenőrzés és nem  utóellenőrzés.
apóca
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:23 am

Becslés szerinti ellenőrzés

HozzászólásSzerző: szaboicus » kedd okt. 27, 2009 10:55 am

Sziasztok!
Szia  apóca!
Ketté bontom a feltételezésemet:
1.Ha jól olvastam, akkor   ez az ellenőrzés a 2008.03.h.egyes adókötelezettségek teljesítése címen fut.
2008.03-hban nem fogadta el az Apeh a megbízási bejelentést,így mviszonyosra lett jelentve.
Most meg szintén ezt az esetet vizsgálják.Érdekes!!(ezért gondoltam az utó-ellenőrzésre!)
2.Ha akkor nem kérték tőle, akkor most miért is akarják a február hónapot  bejelentettni?
Szóbelileg arra kérik,(sugallják)(utasítják),hogy ezt dokumentálja, és esetleg akkor mentesül(het)-nek a büntetés alól.
Ezzel nekem olyan érzésem van, ha ezt vki elkészíti, akkor már  van alap amit lehet (megint) ellenőrizni. 
Ez így megy.
Sőt még  lehet megint büntetni,hiszen az Art, szerint erre van felhatalmazásuk akár 1x3 hónapra, vagy többször is behívják, 1-1 hónap-(ok)ra.
(új tény, új ellenőrzés)
Lehet,hogy túl-reagálom a dolgot, de olyan érzésem van, hogyha bemennek akkor az előadó eléjük tesz egy újabb ellenőrzésre megbízást, ami már a 02.hóra szól.,?????
Ennyit az utó-,és új ellenőrzés(ek)-ről.
Üdv:Icus
szaboicus
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:19 am

Becslés szerinti ellenőrzés

HozzászólásSzerző: szedlacsek » kedd okt. 27, 2009 11:03 am

Még csak megbízólevelet sem kell elővennie. Simán megbírságolja mulasztásért, a késedelmesen benyújtott bevallás, illetve bejelentés miatt.
szedlacsek
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

Becslés szerinti ellenőrzés

HozzászólásSzerző: szaboicus » kedd okt. 27, 2009 11:15 am

És akkor a visszamenőlegesen elkészített nyilvántartások (adatok) hamisításáról ne(m) is beszél(j)t)ünk.
szaboicus
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:19 am

Becslés szerinti ellenőrzés

HozzászólásSzerző: hedl » kedd okt. 27, 2009 2:07 pm

sziasztok. Úgylátszik az apeh lendületbe indult, olvassátok el az egyéni vállalkozók alatt ( meddig vélelmezhet az apeh címszó alatt, hasonló cipőben jár az a könyvelői is mind én. Egyszerűen elképesztő. Marika
hedl
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:15 am

Becslés szerinti ellenőrzés

HozzászólásSzerző: Pikikee » kedd okt. 27, 2009 6:12 pm

Sziasztok ! Szia Marika !
Ez már tényleg agyrém ! 
Az APEH azt vélelmez, amit csak akar ? itt most pl. nyugdíjasról van szó. Mi van akkor, ha az a szegény nyugdíjas ( yay, ne legyen így) időközben elhunyt. Akkor ki a fogja alá írni a bérpapírt, a szerződést stb. ????
Ha a dolgozó megtagadja a szerződés aláírást, a bérpapír aláírást stb-t Mert bizony, ha engem akarnának bejelenteni egy nem létező munkaviszonyra, ahol én nem dolgoztam hónapokat folyamatosan, csak néha Am könyvvel akkor én nem írnám alá. Azért sem mert ez már tényleg okirat hamísítás lenne. Azért fogadjak el nem létező munkáért a bért, mert az apeh ezt vélelmezi ??? Na, neeeeee ! 
Nem csak a cégnek okoz ez fejtörést, de még a dolgozónak is. Képzeljétek el, ill. tudjátok is, hogy akkor az Ő bevallása sem lesz valós. Beadom a saját 0853-om, de miért is? Ha kapok egy ellenőrzést az apehtól akkor mivel magyarázom, hogy nekem volt munkahelyem??? Hiszen a cég most 2009 október hónapban visszamenőlegesen – „csalva” apeh utasításra 2008-ra készít nekem mindenféle igazolást. Bejelent 3 hónapra, meg ki is jelent. Én aláírom, de utána hogyan is bizonyítom, hogy én ezt nem vallottam be 2008-as jövedelemnek ???? Vagy utána jön az, hogy apeh és megbünteti ezeket a dolgozókat ???? Ez ma jutott az eszembe. Nem csak a könyvelőknek okoz ez fejtőrést, de még annak is akit ilyen ügybe belerángatnak. 
Tényleg agyrém !!!! Hogyan lehet ezt törvényesen elintézni ??? Szerintem sehogyan sem ! 
Igaza, van annak, aki azt mondja, hogy bűnért egy bünti jár ! Igen is, hogy fel lehetne rakni az összes estet a honlapra. http://birsagbejelento.magyarorszag.hu/
Hiszen ez már ép ésszel nem is lehet felfogni ! 
A vállalkozok is megtalálhatnák egymást, hiszen mindegyik kint van a honlapon. Teljes névvel, adószámmal, címmel. Még annak a nevét sem írhatják ki – max a monogramját - aki embert ölt, de őket ki lehet ! http://nyilvantartas.ommf.gov.hu/index.php

Könyvelő, vállalkozók, dolgozók , ez már több a soknál !!!!

Üdv: Ildi



Pikikee
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:15 am

ElőzőKövetkező

Vissza: Ellenőrzés

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 18 vendég