Adófórum

Adózási és számviteli információk

Becslés szerinti ellenőrzés

Ellenőrzés

Becslés szerinti ellenőrzés

HozzászólásSzerző: szaboicus » csüt. okt. 29, 2009 6:49 pm

Szia!
Ha megtudsz vmit, akkor légyszíves írd meg.
Köszi:Icus
szaboicus
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:19 am

Becslés szerinti ellenőrzés

HozzászólásSzerző: hedl » pén. nov. 13, 2009 4:37 pm

Sziasztok

Bocs, hogy csak most irok de, megvártam az ügy végét. Ugy ahogy elözöleg is irtam voltam bent az ügyvezetővel az Apehnél és közöltük az ellenőr hölggyel, hogy amit kérnek tőlünk nem tudjuk megvalósítani. Az ügyvezető kérésére, hogy kérje az Apeh irásban amit kérnek nemleges választ kaptunk, további kérdésére, hogy ha már Ők majdnem csalás fogalmát kimerítő dolgot kérnek a vállalkozástól, nincs e valami köztem megoldás. Ugy goldolom, hogy most tényleg jó indulatú volt a hölgy mert felajánlotta, hogy irjunk kérvényt, hogy tekintsenek el a február havi vélelmezés ellenőrzésétől, talán a felső vezetés megengedi.  A kérvényt beadtuk melyben hivatkoztunk, hogy a forgalom sem kivánta meg + 1 fő foglalkoztatását (cég profilja ruházati kiskereskedelem), mivel már volt 2 fő bejelentett 8 órás foglalkoztatott az ügyvezetőn kivül. Meg persze a ellenőrzött nyugdijas nyilatkozatát, hogy nem dolgozott bért, sem vett fel, sőt  orvosi igazolást is csatoltunk, hogy 2008 januárjában beteg volt ( tüdőgyuladással kezelték igy nem is dolgozhatott még február hónapban sem. ( és ez tényleg fedi a valóságot ). Ma voltam hivatva a jegyzökönyv átvételére, és örömmel tapasztaltam, hogy elfogadták a kérvénybe leirt indokokat. A jegyzökönyvbe szerepel, hogy az ellenőrzött munkavállalóra vonatkozóan elegett tettünk a bejelentési és stb..... kötelezettségeinknek, és igy az ellenőrzést lezárják. Nem tudom, hogy szerencsénk volt vagy az apeh jóindalata alapján nem büntettek, de nagyon sok álmatlan éjszakán van túl az ügyvezető, meg persze én is mert képtelenségnek tartottam amit kértek tőlem. Most úgy tapasztaltam, hogy az ellenőr hölgy tényleg jó szándékú volt és nem ő kérte személy szerint amit kért tőlünk, talán belső utasításra. Lehet, hogy jó volt hogy nem hagytuk magunkat. Köszönöm a segítségeteket, remélem ti nem kerültök ilyen helyzetbe. Sziasztok marika

hedl
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:15 am

Becslés szerinti ellenőrzés

HozzászólásSzerző: Pikikee » pén. nov. 13, 2009 4:50 pm

Szia Marika ! 

 

Örülök, hogy sikerrel jártatok !!!

Sajnos tudomásom van olyan esetekről, amikor már be is fizették a járulékokat. :(((

Üdv: Ildi

 

 

Pikikee
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:15 am

Becslés szerinti ellenőrzés

HozzászólásSzerző: tevike » pén. nov. 13, 2009 8:19 pm

Örülök, hogy Nektek lett igazatok. Ez van, ha nem birkaként viselkedik az adózó (csak hagyjanak békén, ne nézzenek bele másba!) és -természetesen- ha jó iratai. Nagy problámája lett volna a revizornak, ha leírja, hogy csaljatok. Vagy azóta már ő is kérdeződködött, hiszen az utólagos bizonylatolás lezárt évre nagy szakmai hiányosságra vall. Persze, ha igazolva van, hogy a dolgozó ágyban fekvő beteg volt, akkor még az APEH sem mondhata,hogy dolgozott.
tevike
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:18 am

Becslés szerinti ellenőrzés

HozzászólásSzerző: szaboicus » vas. nov. 15, 2009 5:55 pm

Sziasztok!

Szia Marika!

Örülök,hogy  szerencsésen túl vagytok rajta.

Ha még nem tetted meg,akkor ne várj sokáig és jutalmazd meg magad.

További szép napot kívánok mindenkinek.

Üdv:Icus

szaboicus
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:19 am

Becslés szerinti ellenőrzés

HozzászólásSzerző: madora100 » vas. nov. 15, 2009 6:25 pm

Marika!

Örülök az ügy kimenetelének. Ha nem lett volna orvosi igazolással beteg a megbízott, akkor nem engedték volna el a büntetést. Mostanában ez a sláger ellenőrzés az apeh-nál, s szinte kivétel nélkül büntivel zárul.

madora100
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:11 am

Becslés szerinti ellenőrzés

HozzászólásSzerző: apóca » vas. nov. 15, 2009 8:03 pm

Szia Icus!

Örülök,hogy tisztáztad az ellenőrzéssel kapcsolatos fogalmakat.

Üdv. apóca

apóca
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:23 am

Becslés szerinti ellenőrzés

HozzászólásSzerző: hedl » hétf. nov. 16, 2009 2:36 pm

Sziasztok

Köszönöm a jókivánságokat, azzal jutalmaztam meg magam, hogy a hétvégén nem könyveltem. De most áfázok megint. Marika

hedl
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:15 am

Előző

Vissza: Ellenőrzés

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 4 vendég

cron