Adófórum

Adózási és számviteli információk

Apeh ellenőrzésről értesítés

Ellenőrzés

Apeh ellenőrzésről értesítés

HozzászólásSzerző: kispiktorbt » csüt. jan. 01, 1970 1:00 am

Sziasztok. A következőre szeretném kérni a segítségeteket:

Egy személyes kft. könyvelésével bízott meg az ismerősöm. A kft.bejegyzése 2009.07.13., bejkelentés, és a kft vezető bejelentésének időpontja 2009.07.09.

Ma kapott levelet a kft., hogy az apeh helyszíni ellenőrzést tart 2009.10.01-én.

Az ellenőrzés tárgya: az egyes adókötelezettségek teljesítésére irányuló ellenőrzés.

Az ellenőrzés alá vont időszak: 2009.07.13-10.01.

Kérdezem, hogy mit ellenőriznek majd, ugyanis a levélben szerepel, hogy " a vizsgálat alá vont időszak tekintetében az adóhatósághoz bejelentett adatokra vonatkozó, és a bevallásai alapjául szolgáló, jogszabályban előírt minden bizonylatát, könyvét, nyilvántartását, az elektronikus adathordozón tárolt adatokat  ( no ezt nem értem)...stb. az adóellenőrök rendelkezésére kell bocsátani.

Noi ez a fiú aug.közepén áthozta a cégbírósági végzést, s mondta, hogy a szeptemberi esküvője után el kezd dolgozgatni, ha erre lesz megbízása, egyébként meg 36 óra feletti  munkaviszonya van.

Elkészítettem a 09T1041,09T201T,09T180 nyomtatványt, KSH, és helyi önkormányzati bejelentést, nyugdíjbizt5osítási képviselethez a bejelentő lapot, a 0908 A és M bevallást nullásan, mert még semmi mozgás nem volt a kft életében.

A megnyitott számláján szerepel az 500 e Ft, a nyitással kapcsolatban van 1-2 számlája az ügyvédi ktség, de más nincs-

Kérdésem, hogy mit nézhetnek, mire lehet szükségük a felsoroltakon kívül? 

Az már biztos, hogy a bevallások ( az augusztusi 0908-at kivéve) késve lettek benyújtva ( ja és a 0901-es-ről Ny-et is küldtem év végéig, és az áfá-t a negyedév végével készítem el).

El nem tudom képzelni, hogy egy munkaviszony mellett most induló vállalkozástól mit akarhatnak, ezért szeretném rendben elkészíteni a meglévő bevallásokat.  Mit kér az elektronikus adathordozón tárolt anyagokról? Naplófökönyve van, (még üresen) , kell, hogy a banki tétel, és az ügvéd számlája már le legyen könyvelve okt.1-ig?

A helyszíni ellenőrzésnél nekem is ott kell lenni, vagy elég csak a vállalkozó? Ha igen, , akkor kell megbízási szerződést írni a könyvviteli szolgáltatásra.  ( A 0180-ast már az apeh feldolgozta).

Még jó, hogy van idő felkészülni, de kérem a segítségeteket. Köszi Ági

kispiktorbt
 
Hozzászólások: 1
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:18 am

Apeh ellenőrzésről értesítés

HozzászólásSzerző: kovacs.attilane » szer. szept. 16, 2009 12:33 pm

Szia Ági!

 

Nekem volt ilyen ellenőrzésem (vagyis ügyfelemnek) .  Rögtön a megalakulás után megnéztek minden bejelentést, bizonylatokat stb. Nekem az volt a benyomásom, hogy arra irányul a dolog, hogy egyáltalán létező-dolgozni akaró cégről van szó, nem csak a "számlabiznisz" miatt alakult. Nálam kifogásolták a hiányzó szabályzatokat, de azt 90 napon belül kell produkálni. Egyébként csak felületesen néztek meg mindent

 

Ildi 

kovacs.attilane
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:11 am

Apeh ellenőrzésről értesítés

HozzászólásSzerző: szedlacsek » szer. szept. 16, 2009 12:41 pm

Ugyanez volt az én tapasztalatom is. Röpke fél óra alatt végeztek.
szedlacsek
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

Apeh ellenőrzésről értesítés

HozzászólásSzerző: madora100 » szer. szept. 16, 2009 12:42 pm

Ági!

Most kiemelten ellenőrzik az újonnan alakult vállalkozásokat. Meggyőződnek arról, hogy a bejelentett címen valóban létezik-e vállalkozás, tehát nem csak fantomcégről van-e szó. Nem fognak kukacoskodni, pláne ha még alkalmazott sincs. A rendelkezésre álló iratokat megnézik, esetleg a már felmerült költségszámlákat átbogarásszák. Ettől az ellenőrzéstől nincs mit félni.

madora100
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:11 am

Apeh ellenőrzésről értesítés

HozzászólásSzerző: fenyvesjanosne » szer. szept. 16, 2009 1:40 pm

 

   A kft nem naplófőkönyvet, hanem kettőst könyvel .   Ha már vett számlákat , csináld meg a szíg.szám. nyilvántartást is.

                                                                      Mari

fenyvesjanosne
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

Apeh ellenőrzésről értesítés

HozzászólásSzerző: kaloczy » szer. szept. 16, 2009 3:01 pm

Nekem is volt tavaly ilyen ellenőrzésem. Az előttem szólókat tudom megerősíteni.

Kértek főkönyvi kivonatot az addigi tételekről, meg annak igazolását, hogy annak a tagnak, aki után a kft nem járulékolt, tényleg van 36 órát meghaladó főállása.

Ja, és még valamit kifogásoltak: nem volt kint cégtábla.

Zsuzsa

kaloczy
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

Apeh ellenőrzésről értesítés

HozzászólásSzerző: palmika » szer. szept. 16, 2009 3:36 pm

Szia,

Nálunk is előfordult, de be se jelentkeztek, csak beállítottak, az egyik egy bolt  ott helyben volt minden, a másik egy szolgáltató, ahol csak a villanyszerelőt találták, ezért szerelmes levelet kaptunk, hogy  minden irattal vonuljunk.

palmika

palmika
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:19 am

Apeh ellenőrzésről értesítés

HozzászólásSzerző: pseniko » szer. szept. 16, 2009 3:42 pm

Tavaly egyik cégemnél az APEH végzett ellenőrzést, minden értesítés nélkül. Kimentek megnézték, hogy nincs cégtábla, mivel panelba volt bejelentve, sehol sem láttak a házban a Bt-re vonatkozóan cégtáblát, névtáblát.   Aztán jött az értesítés, hogy az apeh felfüggesztette az adószámot, amit a cégbíróság is jóváhagyott, mivel nem tett eleget a kötelezettségének. 

Apeh egyeztetés személyesen, cégtábla kihelyzés amit fényképpel kellett bizonyítani, és legalább 4 hónap, mire visszakerült az "élők" sorába.

Ha jól emlékszem a cégbírósági végzéseken van rajta, hogy cégtábla kihelyezése kell.  Tehát nem csak jókedvükben keresik, ha nincs felfüggesztés is járhat.

Enci

pseniko
 
Hozzászólások: 1
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

Apeh ellenőrzésről értesítés

HozzászólásSzerző: nyár » csüt. szept. 17, 2009 5:37 am

Nálam is volt ilyen ellenőrzés, ill. az ügyfélnél. Megnéztek minden bevallást, 7-8 db számla volt, megnézték a mühelyt /autófényező, korábban EV volt/, alkalmazott nem volt, a szabályzatokat is elkészítettem. A "  cégtábla" csak papírból volt, nem kifogásolták. Még a munka nem kezdődött el, számlatömb volt, mindössze a szígorú számadású nyomtatvány kifogásolták, arra figyelj.

Üdv:  Ica

nyár
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:16 am

Apeh ellenőrzésről értesítés

HozzászólásSzerző: kispiktorbt » csüt. szept. 17, 2009 10:00 am

Sziasztok lányok, nagyon szépen köszönöm a gyors és segítő valaszaitokat. Üdv. Ági
kispiktorbt
 
Hozzászólások: 1
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:18 am

Következő

Vissza: Ellenőrzés

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 7 vendég

cron