Adófórum

Adózási és számviteli információk

Könyvelői felelősség

Ellenőrzés

Könyvelői felelősség

HozzászólásSzerző: szedlacsek » pén. szept. 11, 2009 8:21 am

Ez még a kisebb gondom volt a félmilliós tartozásnál... - tudom, hogy nem teljesen tökéletes megoldás - de nem nagy tételről, 15 eFt-ról van csak szó...
szedlacsek
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

Könyvelői felelősség

HozzászólásSzerző: szedlacsek » pén. szept. 11, 2009 8:23 am

"az a te munkád "gyümölcse", ha nem fizet, nem jár neki."

 

Így van. Én is csak azért adtam oda neki, mert lusta volta kiszedni a dossziéból...  :)

szedlacsek
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

Könyvelői felelősség

HozzászólásSzerző: kicsigesztenye » pén. szept. 11, 2009 8:40 am

köszönöm a sok választ.

 

A baj az. hogy perrel és apehhal fenyegetőzik.

 Nem tudom, hogy mi lenne a tökéletesen jó megoldás. 

Már sokféle kompromisszumra gondoltam, de nem jutott eszembe megfelelő.

 

A legnagyobb bajom az, hogy nem tudom, hogy mire számíthatok még így ezek után.

 

És a fő kérdés még mindig az, hogy milyen jogi, illetve anyagi szankciókra számíthatok ezután?

Tipp???

kicsigesztenye
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:23 am

Könyvelői felelősség

HozzászólásSzerző: 3HInfo » pén. szept. 11, 2009 8:59 am

Szia!

Én nem bíztatni akarlak, de én már nyertem pert ilyen ügyfél ellen, aki nem akarta kifizetni a könyvelési díjat. A szerződés az egy dolog, de a ráutaló magatartás illetve az, hogy ezzel az "ügyfél ellenszolgáltatás nélküli gazdagodása valósult meg". Erre hivatkozással adott nekünk igazat a bíróság. Az egy dolog, hogy az ügyfél megfellebbezte mondván ő nem fizeti meg.

Az APEH felé ameddig meghatalmazott vagy és beadod a bevallást nem tehetnek ellened semmit. Ha pedig beadott a 182-st utána már nem foglalkozhatnak veled.

Esetlegesen a számla ki nem állítása miatt (mármint könyelési díj) marasztalhatna el az adóhatóság, de ha az ügyfél téged feljelent, magát is feljelenti, mert ebben az esetben szankcionálják a partnert is, hszen pontosan tudomása volt arról, hogy itt számla nem készült illetve hogy ő még csak fizetni sem akart.

Ne add fel és főleg ne add be a derekad, mert ha az ügyfél eléggé rámenős és megijeszt téged már nyert ügye van. ismét talált valakit akinél egy-két évig ingyen könyveltethetett. Jó bolt nem?

üdv

Tica

3HInfo
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:17 am

Könyvelői felelősség

HozzászólásSzerző: szedlacsek » pén. szept. 11, 2009 9:03 am

Nem tudnád valahogy az ítéletet - természetesen anonimízálva - bescannelni és emilben elküldeni?
szedlacsek
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

Könyvelői felelősség

HozzászólásSzerző: 3HInfo » pén. szept. 11, 2009 9:08 am

Szia!

Elviekben hétfőn át tudom majd küldeni, amennyiben tényleg érdekel a dolog. Még nincsen vége, mert a másodfok visszautalt az elsőfokra és újratárgyalják az ügyet. Azt tudni kell, hogy az "ellenfelem" ügyvéd, azaz ott próbálja kimagyarázni a dolgokat ahol tudja.

Ha nem sikerül bescennelni (nem vagyok egy túl nagy szám.technikus) akkor begépelem (azt még tudok) hétfőn, mert a másodfok indoklása érdekes lehet másoknak is..

üdv

Tica

3HInfo
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:17 am

Könyvelői felelősség

HozzászólásSzerző: validitas » pén. szept. 11, 2009 9:10 am

Szia!

Szerintem a pert elbukja, meg nem is hiszem, hogy perre menne, valószínűleg csak fenyegetőzik. Az APEH tekintetében pedig valószínűleg szintén nincs igaza. Tudod-e, hogy mire kapott bírságot? Mert az lényeges szerintem. Mert ha esetleg a te mulasztásod, akkor nehéz lesz kivédeni, mert  gondolom, nem írásban szólítgattad fel arra, hogy hozza a bizonylatokat.

Viszont te meg követelheted - jogosan - a díjadat, aztán egy-egy az állás. A munkáért ugyanis díjazás jár. Ptk. szerint, hacsak nulla Ft-ban meg nem állapodnak a felek. 

Hívd fel az APEH inf. vonalát,  és vázold fel a helyzetet, és kérdezd meg, hogy mi ilyenkor a helyzet. Telefonon kérdezhetsz név nélkül is (csak ne felejtsd el a számkijelzést letiltani, inkognitóba tenni a telefont).

Fenyegesd meg te is, hogy a könyvelési díj miatt te is bepereled, ellenkeresetet nyújtasz be, már beszéltél is ügyvéddel. 

Üdv: Böbe 

validitas
 
Hozzászólások: 3
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

Könyvelői felelősség

HozzászólásSzerző: validitas » pén. szept. 11, 2009 9:15 am

Igen, a ki nem számlázott díj egy kicsit kényes dolog, de talán még mindig a kisebbik rossz. Ez a szemétség a jogszabályokban:

- ha nem fizet az ügyfél, akkor gond, hogy nem számláztál (bár a bíróságok annyira nem szakértőek talán ebben, legfeljebb az ellenfél érvelhet vele, de kérdés, hogy érvel-e, mert nem fizetett)

- ha kiszámlázod, és nem fizet, akkor még adózhatsz, áfázhatsz is utána, ami szemétség szerintem. 

validitas
 
Hozzászólások: 3
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

Könyvelői felelősség

HozzászólásSzerző: szedlacsek » pén. szept. 11, 2009 9:23 am

Megköszönöm előre is. Tényleg érdekel, mert sokat tanulhatunk belőle.. Hálám örökké üldözni fog! :)
szedlacsek
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

Könyvelői felelősség

HozzászólásSzerző: szedlacsek » pén. szept. 11, 2009 9:24 am

Megköszönöm előre is. Tényleg érdekel, mert sokat tanulhatunk belőle.. Hálám örökké üldözni fog! :)
szedlacsek
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

ElőzőKövetkező

Vissza: Ellenőrzés

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 11 vendég

cron