Adófórum

Adózási és számviteli információk

vendéglátós szabályozás

Ellenőrzés

vendéglátós szabályozás

HozzászólásSzerző: Merinosz » csüt. jan. 01, 1970 1:00 am

Sziasztok!

Segítségeteket kérem, mert sürgősen kellene egy most kezdett vendéglátós (étterem) cégemnek munkaügyi, illetve tüzvédelmi szabályzat, mert a közelében lévő konkurencia úgylátszik, hogy több helyen is feljelentette öket, ... VPOP, APEH, stb

Ha valamelyikőtöknek lenne esetleg minta szabályzata, azt nagyon megköszönném..

 

Merinosz
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:16 am

vendéglátós szabályozás

HozzászólásSzerző: szedlacsek » szomb. aug. 15, 2009 5:29 am

Sajnos nekem nincs ilyenem. De ilyent nem is szoktam vállalni. Ez nem könyvelői munka. Azoknál az ügyfeleimnél, akinél ez releváns kérdés, mindnél van külön munka- és tűzvédelmi szolgáltató. 

Remélem valaki tud majd segíteni, de a jövőre nézve azt javaslom, az ilyesmit rázd le magadról. Óriásit lehet ezen a téren is bakizni. Főleg, ha leég az ügyfél telephelye és a szabályzat rossz. 

Épületek tervezését sem szoktuk vállalni, meg szívműtéteket sem.

szedlacsek
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

vendéglátós szabályozás

HozzászólásSzerző: Kardos.Judit » csüt. aug. 27, 2009 8:41 am

Ezeket szakemberrel kell elvégeztetni. A Munkaügyi mellé kell majd kockázatértékelés is.

Szerintem se vállald be ! 

Üdv: K.Judit

 

Kardos.Judit
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:17 am

vendéglátós szabályozás

HozzászólásSzerző: zspotorke » csüt. aug. 27, 2009 8:57 am

Sziasztok!

Jó hogy ezt (ki)mondjátok már, mert a fórumon már mindenki mindenféle Szabályzatot "gyárt", ha ért hozzá, ha nem, mindeközben nem gondol/lát bele a mögöttes jogszabályokba.

A vállalkozásoknak tudomásul kell(ene) vennie, hogy a szabályzatok elkészíttetése kötelező, (szükséges "rossz", felesleges pénzkiadás, ki, minek nevezi) de az abszolút nem törvényszerű, hogy majd a könyvelő ezt is megoldja. Nyilván részt vehet az elkészítésében, sőt ajánlott is mert a némelyikben megfogalmazottak alapján dolgozik,  de nem a feladatata. (kivéve, ha ért hozzá és bevállalta, benne van a djazásában vagy külön megállapodik a megbízójával, stb.)

P.Zsuzsa

zspotorke
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

vendéglátós szabályozás

HozzászólásSzerző: humanquest » pén. aug. 28, 2009 3:41 pm

Sziasztok!

Teljesen egyetértek veletek! A minta szabályzatok, szerződések, amelyek még úgy is megkaphatók az üzletben, mint egy kiló kenyér, nem érnek semmit, mert nem az adott cégre íródnak. Aki megvesz, vagy használ ilyet, nem számol azzal, hogy probléma esetén ez még bőven visszaüthet, mert ugye a szabályzat alap esetben nem egy kép, amit a falra ki kell függeszteni, hanem annak van egy adekvált szerepe, most ezt jó értelemben mondom. Azonkívül egy szemfüles ellenőr rögtön beleköthet, ha az nincs jól megírva.

Egyébként - ha ez segítség -  tudok egy "egyszerű" munkaügyit küldeni: humanquest@gmail.com

Üdv: humanquest

humanquest
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:23 am

vendéglátós szabályozás

HozzászólásSzerző: Merinosz » kedd szept. 08, 2009 3:28 am

Sziasztok!

Nem tudtam, hogy ekkora felbolydulást okozok, azzal, hogy olyan szabályozást kértem, ami -TUDOM hogy nem a könyvelő feladatai közé tartozik,- de MEGSAJNÁLTAM A CÉGET, az állandó feljelentések miatt.Csak segíteni szerettem volna nekik.

Azóta rendeződtek a dolgok. Találtunk egy szakembert, aki, elfogadható áron elrendezte a dolgokat..

Köszönöm a hozzászólásokat...

Marcsi

Merinosz
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:16 am


Vissza: Ellenőrzés

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 10 vendég