Adófórum

Adózási és számviteli információk

Fuvarszervező cég ellenőrzése

Ellenőrzés

Fuvarszervező cég ellenőrzése

HozzászólásSzerző: kne-rozsa » csüt. jan. 01, 1970 1:00 am

Sziasztok,

 

Érdeklődni szeretnék ki halott már róla, vagy hogy csináljátok,A magyar közlöny 63. számában van szó róla, hogy a fuvarszervező cégnek az alvállalkozóitol, fuvarozótól kapott számlát 30 napon belül ki kell fizetni májustól. ezzel csak az a problémám, hogy mi eseti megbízásokat kötünk, ( mert nagyon sok fuvarozóval csak egy szállításunk van, ezért nem tudunk vele un. keret szerződést kötni)ahol leírjuk, hogy fizetés a számla beérkezésétől számított 45 banki nap. Ezt a megbizást a fuvarozó bélyegzővel és aláírással ellátva visszafaxolja, hogy ezzel a feltétellel elfogadja a megbízást. Na most viszont itt a 7§ alapján én nekem a számláját 30 napon belül ki kellene fizetnem.

Volt valakinek ezzel kapcsolatban ellenőrzése?Mert azt hallottam, hogy az Apeh külön osztályt hozott erre létre. És ezeket az eseti megbízásokat nem is fogadja el. Viszont azt meg nevetségesnek tartom, hogy minden egyes céggel kössek ilyen keretes szerződést.

Aki ismeri ezt a fuvarszervező szakmát, akkor az tudja, hogy hogyan működnek ezek az eseti megállapodások.

Segítségeteket előre is köszönöm.

Virág.

 

kne-rozsa
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:19 am

Fuvarszervező cég ellenőrzése

HozzászólásSzerző: ANALIZIS » kedd szept. 15, 2009 6:33 am

Szia Virág!

 Ugyan nem olvastam át tüzetesebben, de a rendelet a kabotázs szabályozásait érinti, ahogy én átfutottam a 101/2009et. Erre gondolsz?

Ibolya

 

ANALIZIS
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:17 am

Fuvarszervező cég ellenőrzése

HozzászólásSzerző: kne-rozsa » kedd szept. 22, 2009 2:54 pm

Szia Ibolya.

 

Igen a 7 § van írva, ha jól értelmezem

 

 

Virág

kne-rozsa
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:19 am


Vissza: Ellenőrzés

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 4 vendég